בחירת שם לתינוק

העברנו כמה מרשימת השמות הנפוצים בישראל לניתוח נומרולוגי על ידי הנומרולוגית אורנית אלוני. 

בחירת שם לתינוק
צילום: דנה אופיר

בחירת שם לילד הינה בעלת חשיבות רבה. שמו של האדם יכוונו בבחירותיו הנכונות לקראת מטרותיו וייעודו בחיים. השם מבטא את הדחפים הפנימיים, הכישרונות הטבעיים והכלים שבעזרתם יוכל האדם להגיע למימוש ייעודו. השם הפרטי מהווה את תכונותיו הנרכשות של האדם במהלך חייו. תכונות אלו מצטרפות אל התכונות המולדות הגלומות בתאריך לידתו. לכן, שם האדם ייבחר לאחר יום לידתו, בהתאמה הרמונית לתאריך הלידה.

תפקידם של ההורים לבחור לילדם את שמו. בעצם הם נותנים לו את תכונותיו, שהם הכלים שבעזרתם יממש את ייעודו בחיים. הכלים יכולים להגביר או להחליש את ההתמודדות עם הדרך שבה יעבור הילד במהלך כל חייו.

השם המלא (שם פרטי ושם משפחה) מעיד על השאיפה ועל משמעות החיים. המטרה היא הוצאה לפועל של הפוטנציאל הגלום באדם.

תורת הקבלה מעדיפה לתת שמות נקביים לבנות ושמות זכריים לבנים, כיום העדפה זו הטשטשה ושמות זהים ניתנים לשני המינים.

 

 

 

לקחנו כמה מהשמות הפופולריים לתינוקות לשנת 2011 והעברנו אותם ניתוח נומרולוגי:

 

יהלי (בן/בת) - מקורו מהשם יהל, ערך גימטרי 1. בעלי שם זה הם אנשים יצירתיים, מקוריים בחשיבתם, יוזמים, דינמיים, מנהיגים, נחושים בדעתם ובעלי מוטיבציה. אנשים כנים ורחבי לב אבל לא חושפים את רגשותיהם. הם אינם אוהבים לקבל הוראות ולעיתים יש להם נטייה לשתלטנות. בתנאי לחץ יעדיפו את הפינה השקטה והרגועה.

 

אורי (בן/בת) - פירוש השם האור שלי, ערך גימטרי 1 - בשם זה יש כוח ורגישות גם יחד. בעלי שם זה הם אנשים פתוחים, בעלי חשיבה לוגית, בעלי כושר המצאה ויוזמה. הם יצירתיים ומקוריים. יש להם את היכולת להוביל את החברה. לעיתים יש להם קונפליקט בין עולם החומר לעולם הרוחני, אך לרוב יצליחו למצוא את האיזון ביניהם.

 

נועם (בן/בת) - פירוש השם: נעימות וחינניות, ערך גימטרי - 4 - בעלי שם זה הם אנשים יציבים ושקולים, ריאליים ומעשיים, מתמידים, בעלי משמעת עצמית גבוהה, במיוחד בעבודה ולמען האחר. בעלי נתינה גדולה ומשתדלים לרצות את האחרים. מצליחים לאלתר ושמים לב לפרטים. הסביבתיות הטבעית שלהם היא אדמה וקרקע.

 

נועה (בת) - מקור השם מהתורה: אחת מחמשת בנות צלפחד. ערך גימטרי 5 - נשים בעלות שם זה הינן בעלות קסם אישי ומשיכה של המין השני. יש בהן שמחה, חום וטוב לב. זקוקות לביטויי חיבה, ולמעמד כלכלי שיספק את כל צרכיהם החומריים, במיוחד בענייני היופי והטיפוח. יש להן יכולת תקשורתית גבוהה. השפע קיים אצלן בכל התחומים.

 

יהונתן (בן) - פירוש השם: ה' נתן, שמו של בן המלך שאול. ערך גימטרי 8 - בעלי שם זה הינם אנשים בעלי קסם אישי, משיכה ממגנטת אינטואיציה ויכולת רגשית המופנית כלפי הזולת. כלפי חוץ יראו קשוחים ויציבים אך כלפי פנים יתגלו  כבעלי רגישות מיוחדת המניעה את דחפיהם. יש בהם אומץ לב ועקשנות ואהבת כוח השליטה. שילוב של חומר עם רוח יגביהו אותם למקומות מהם ישאבו את כוחם. 

 

 

הכר את המומחה: אורנית אלוני היא אמא לשתי בנות, נומרולוגית להעצמה אישית המספקת ייעוץ אישי, מפגשי חוויה, סדנאות וקורסים. ליצירת קשר עם אורנית- 050-2922445 או בפייסבוק.בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים