שבועות הריון

שבוע 1 להריון
שבוע 1 להריון
את עוד לא בהריון, זה הזמן לתכנן ולהתכונן

ספירת השבועות הרשמית של 40 שבועות להריון מתחילה, אך אולי תופתעי לשמוע שספירה זו לא מתחילה מרגע ההתעברות, אלא מהיום הראשון של הוסת האחרונה. כלומר, את עוד לא בהריון, אך גופך מכין עצמו לתהליך. 

קראי עוד
שבוע 2 להריון
שבוע 2 להריון
ביוץ, אך עדיין לא הריון

הרחם סיים להשיל באמצעות הוסת את המצע שריפד אותו וכעת דפנות הרחם מתחילות להתעבות מחדש, כמות הורמון האסטרוגן עולה ולקראת סוף השבוע הנוכחי הביוץ יתחיל.

קראי עוד
שבוע 3 להריון
שבוע 3 להריון
הפריה ובסופה הריון

זהו בעצם השבוע הראשון של ההריון שלך. בתהליך ההפריה הזרע פוגש את הביצית, משניהם נוצרת זיגוטה וחיים חדשים מתחילים להרקם בתוכך.

מרגע ההזדווגות ועד הגעת הזרע לחצוצרה, שם ממתינה לו הביצית, עוברת כשעה. משך החיים של הביצית בחצוצרה הוא 24-36 שעות ואם בזמן הזה מגיע זרע, ההפריה תרחש.

אם לא נוצרה הפריה בפרק הזמן הזה, תוכלו לנסות שוב בחודש הבא. אולי יעניין אותך לדעת שהביצית היא התא הגדול ביותר בגוף האשה (100 מיקרון) ואילו תא הזרע הוא התא הקטן ביותר בגוף הגבר (קוטר ראשו-7 מיקרון).

 

 

קראי עוד
שבוע 4 להריון
שבוע 4 להריון
אפשר כבר לעשות בדיקת הריון

צבר התאים עדיין אינו גדול יותר מגרגר פרג ומתחילים להווצר מתוכו שק ההריון ושק חלמון, שיזין את העובר עד להיווצרות השיליה המתפקדת. חכי מעט, בינתיים עוד אי אפשר לראותם באולטרסאונד.

קראי עוד
שבוע 5 להריון
שבוע 5 להריון
העובר ממשיך להתפתח ולגדול

העובר שלך גדל בקצב מסחרר ומגיע לגודל של 1.5-2.5 מ"מ, כמו זרע שומשום קטנטן. לפעמים בשבוע החמישי להריון ניתן כבר לראות שק חלמון ודופק. כל זאת ועוד בשבוע 5 להריון

קראי עוד
שבוע 6 להריון
שבוע 6 להריון
לעובר שלך מתחילים להווצר ניצני גפיים

בשבוע 6 להריון העובר שלך, מהראש עד העכוז, מגיע לגודל של אפונה, בערך 8 מ"מ. בית הקול שלו מתחיל להבנות וכך גם האוזן הפנימית.

קראי עוד
שבוע 7 להריון
שבוע 7 להריון
העובר כבר הכפיל את גודלו פי 10,000

בשבוע השביעי להריון אורך העובר מראשו ועד העכוז עומד על 10-13 מ"מ, כמו קוטר של אוכמניה מתוקה. מאז ההפריה, העובר שלך הכפיל את גודלו פי 10,000, כאשר החלק הגדול ביותר הינו הראש. 

קראי עוד
שבוע 8 להריון
שבוע 8 להריון
מלחמת המינים- בן או בת?

בשבוע 8 של ההריון אורך העובר מראש ועד עכוז הינו 8-11 מ"מ, הוא גדל כל יום במ"מ שלם, כך שבסוף השבוע יהיה גודלו כשל גרגיר פטל וליבו פועם בקצב מדהים של 150 פעימות בדקה, ככפליים מקצב הפעימות של ליבך.

קראי עוד
1 2 3 4 5
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA