בייביפדיה

אוביטרל

 אוביטרל היא תרופה המכילה את ההורמון HCG (הורמון המופיע בגוף בזמן ההריון).  תרופת האוביטרל מיועדת לשימוש בטיפולי פוריות, לגרימת ביוץ ולקיבועו לזמן ארוך יותר.את האוביטרל מזריקים כאשר הזקיקים ועובי הרירית בגודל המתאים (מוודאים זאת ע"י אולטרסאונד).

 

אוקסיטוצין

 אוקסיטוצין, הידוע  גם בשם "הורמון האהבה" הוא הורמון המופרש לאחר הלידה וגורם לכיווץ הרחם ועוזר ל יציאת חלב אצל מניקות. ישנם מחקרים הטוענים שהורמון זה מסייע לאם להקשר רגשית לתינוק. האוקסיטוצין משפיע על הרחבת צוואר הרחם והתכווצויות הרחם בזמן הלידה ולאחריה האוקסיטוצין לוקח חלק בפעולת השרירים באיזור החלציים ובלוטות החלב בשדיים ובכך תורם לכיווץ הרחם לגודלו המקורי ולהפרשת החלב בהנקה. אוקסיטוצין סינטתי בשם פיטוצין משמש על מנת לזרז לידות.

אסטרוגן

קבוצה של הורמוני מין האחראיים בעיקר להופעת המאפיינים המיניים אצל נשים כגון צמיחת שדיים, מחזוריות הוסת החודשי ואף תורם לדחף המיני. רמתם של ההורמונים הללו עולה משמעותית בימים האחרונים של הוסת והם גורמים לעיבוי דופן הרחם ותחילת התפתחות רקמת השד, כהכנה להריון. אסטרוגן נמצא גם בחלק מהגלולות למניעת הריון, בדרך כלל בשילוב עם הורמונים אחרים.

אפיקל (Walking Epidural)

נקרא גם Walking Epidural (אפידורל המאפשר הליכה). השיטה משלבת הזרקת חומר מאלחש לחלל האפידורלי (ע"ע אפידורל), אך בריכוז נמוך יותר מאשר בשיטת האפידורל הסטנדרטית, בשילוב עם הזרקת חומרים מאלחשים מסוג שונה לחלל הקרוב יותר לחוט השדרה. האלחוש בשיטה זו מורגש מהר יותר, והוא ממוקד בעיקר באזור האגן, כך שבמקרים רבים ניתן לזוז במיטה בקלות ואף לקום מהמיטה וללכת. הליכה בזמן מתן הטיפול מותרת רק באישור הצוות הרפואי בבית החולים.

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA