אמא עצמאית

חולמות לשלב עסק עצמאי עם משפחה וחושבות שאז יהיה לכן יותר זמן לילדים? לקחנו ארבע אמהות לשיחה צפופה על אמהות, העסק ומי מטפל בילדים כשהן עם לקוחות

אמא עצמאית

נראה לי שבשלב כלשהו בחיים, השאלה האם להתפטר מהעבודה ולפתוח עסק חולפת אצל כל אחת מאיתנו.
אחרי הכל, מה רע? נעבוד בשעות שאנחנו נבחר, לילדים תחכה ארוחה חמה כל יום לצהריים ובחופשים ובמחלות לא נצטרך להרגיש שוב לא בנוח להתקשר למנהל ולומר לו ששוב לא נוכל להגיע.
זו באמת נשמעת הגשמת חלום, אבל נגיד שמצאתן רעיון ייחודי ומהמם לעסק חדש, בניתן תוכנית עסקית ואתן יודעות בדיוק איך תנהלו את העסק שלכן, איך היומיום שלכם באמת ייראה? לקחנו 4 עצמאיות ושאלנו אותן על איך המציאות עם הילדים נראים כשמנהלים עסק מצליח.

 

דולה ותומכת לידה
מי אני?

אורטל בירן גורפינקל, דולה ותומכת לידה ב"אמאהבה", אמא לשתיים.
כמה שעות את עובדת ביום?

שש שעות ביום נטו, לא כולל לידות (לידה יכולה להמשך 5-20 שעות ויש 4 לידות כל חודש). לפעמים משלימה עוד עבודה בערבים אחרי שהילדות הולכות לישון.
אין ספק שאחרי ליווי של לידה ארוכה אני מרגישה פיזית את המחיר ויום אחרי אני בקושי מצליחה לתפקד עם הילדות. אם אני מספיקה לישון קצת לפני שהן חוזרות מהמסגרות אז המצב סביר ואם לא אז יש חוסר סבלנות, עצבנות וגם להן קשה.מי נמצא עם הילדות כשאת עובדת?

בעלי לוקח את הבנות מהגן ואם הוא לא יכול אז מביאים בייביסיטר או שסבא בכוננות. הבנות מבינות שאמא "הולכת להביא תינוק לעולם" (אנחנו בכוונה לא משתמשים במילה "עבודה") ואני מנסה לפצות על ההעדרויות הללו עם פתקים עליהם אני כותבת מילות אהבה.
מה קורה בחגיגות וחופשים?

אם תהיה לי לידה על יום ההולדת של הבנות אשלח דולה מגבה במקומי, אבל מסיבות של חגים בגן כנראה שאפסיד. בערב ראש השנה בשבוע שעבר אירחתי את כולם אצלנו ומכיוון שהייתי יכולה להיות מוזעקת ללידה, בעלי קיבל תדריך על הכלים החגיגיים, למקרה שאבריז לכולם באמצע.

 

צלמת הריון ומשפחה
מי אני?

דנה אופיר, צלמת הריון ומשפחה בסטודיו דנה אופיר, אמא לאחת ועוד אחת בדרך.
כמה שעות את עובדת ביום?

אני עובדת בבקרים משעה שמונה בבוקר ועד ארבע אחה"צ ובימי שישי משעה שמונה ועד כניסת השבת ובשעות הערב החל משמונה בערב ועד עשר- אחת עשרה, בעיקר לצילומי הריון, כי ההורים לעתיד לא יכולים להגיע בשעות העבודה.
העבודה בסטודיו לא מסתיימת כשהלקוחות עוזבים וכל יום אני ממשיכה לעבוד על המחשב ולעבד תמונות עד אחת, שתיים או שלוש לפנות בוקר. בשבתות אני משתדלת לנוח, אבל אם יש פיק של לקוחות כמו לפני ראש השנה, אני נאלצת לעבוד גם בשבתות. בחג פורים, שהוא השיא מבחינת צילומי משפחות, לא היו לי חיים ולא ראיתי את הילדה כל ימי החג.מי נמצא עם הילדה כשאת עובדת? בבקרים הילדה שלי בגן ובימי שישי בעלי נמצא בבית אז הוא לוקח אותה אל סבא וסבתא ומעסיק אותה. בשעות הערב הוא גם במשמרת אם זה מתאפשר, או שמביאים בייביסיטר.
מה קורה בחגיגות וחופשים?

בחגים הבת שלי אצל סבתא או אצל אחותי. אין בררה וחייבים למצוא סידור, כי ברוב החופשים אני עובדת. בסוכות למשל לקחתי יומיים חופש בשביל להיות איתה ושאר הימים הם ימי צילום מרוכזים כי גם הלקוחות שלי בחופש ונוח להם להגיע.

 

מאמנת לאמהות
מי אני?

לירון גור, מאמנת לאמהות ב"כלים- אימון אישי" ואמא לשניים- ילדה ותינוק בן 8 חודשים.
כמה שעות את עובדת ביום?

התינוק שלי ייכנס למסגרת רק בחודש הבא, אז בינתיים ביום עבודה ממוצע אני עובדת 6-7 שעות, שכוללות את שיווק העסק, פגישות פרונטליות וטלפונים עם מתאמנים ופעמיים בשבוע אני עובדת מחוץ לבית בחברת תקשורת גדולה.
כשעומר היה בן 4 חודשים חזרתי למשרה מלאה. בהתחלה השתדלתי לקבוע את כל האימונים לשעות הערב אבל הותשתי לחלוטין אחרי יום של טיפול בתינוק, אחר הצהריים עם שניהם ואימונים בשעות הערב. נוצר מצב שהייתי חייבת להמשיך לעבוד גם אחרי שכל בני הבית הלכו לישון. לשמחתי, רוב במתאמנים יכלו להגיע בשעות הבוקר וכך הצלחתי לסדר לעצמי את היום. נשארו כמה מתאמנים שיכולים להגיע רק בשעות הערב אז אותם אני מקבלת כשהילדים הולכים לישון ועד לשעה עשר. את יום העבודה אני מסיימת מקסימום בעשר וחצי.מי נשאר עם הילדים כשאת עובדת?

בהתחלה עומר נשאר עם סבא וסבתא עד שהבנתי שאין ברירה והבאתי מטפלת שהייתה זמינה בכל פעם שהיה צורך. אם יש צורך בבייביסיטר גם אחר הצהריים אז בעלי או הסבתא יוצאים איתם לגן שעשועים.
הצבתי לעצמי גבול שבימי שישי אני לא עובדת. זה זמן האיכות שלי עם בעלי ומקסימום אני קופצת לשעה אחת לחדר הכושר וחוזרת.

 

מנהלת מרכז לייעוץ שינה
מי אני?

דבורה זהבי כהן, אמא לשניים, בעלת המרכז לייעוץ שינה ומנהלת 4 יועצי שינה נוספים ברחבי הארץ.
כמה שעות את עובדת ביום?

יום עבודה ממוצע הוא 8-10 שעות והוא כולל נסיעות ללקוחות, מענה יום יומי בטלפון, חיפוש שיטות ומחקרים, כתיבת מאמרים והרצאות.
בימי שישי אני עובדת עד אחת או שתיים ובמוצאי שבת ממשיכה לעבוד. בשבת עצמה אני לא עובדת. זה הזמן שלי.מי נשאר עם הילדים כשאת עובדת?

בעלי גם עצמאי, אז אנחנו מגבים אחד את השני. הילדים שלי כבר יחסית גדולים, בני 7 ו-13, אז אחר הצהריים אני אמנם נמצאת איתם שעה- שעתיים, אבל הם די מעסיקים את עצמם. אתמול למשל הייתי חייבת לסיים שני מאמרים, אז התנצלתי בפניהם ואמרתי שיש אוכל במיקרו.
מה קורה בחגיגות וחופשים?

בחופשים אני נמצאת עם הילדים בערך יום אחד בשבוע (ועונה לטלפון תוך כדי) ובשאר ימי החופש הילדים בקייטנה או עם חברים ואני משתדלת לדחות את העבודה לשעות אחר הצהריים כשבעלי מגיע מהעבודה.
אני מרגישה לפעמים שהעסק בא על חשבון הילדים. אם אני בשיחה עם לקוח והילד מבקש משהו תוך כדי, הוא יצטרך לחכות עד שאסיים את השיחה.
כשהייתי שכירה ידעתי באיזו שעה אסיים לעבוד ואגיע הביתה והמשכורת הייתה קבועה. זה היה נוח, אפילו שנאלצנו לקחת הרבה ימי חופש מהעבודה. אם ניקח כדוגמא את החופש הגדול, בתור שכירה הייתי לוקחת 10 ימי חופש מהעבודה בשביל להיות עם הילדים והשנה לא יכולתי להרשות לעצמי. בשביל חופש אני צריכה לחכות לתקופה חלשה.

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA