רפלקסולוגיה בזמן ההריון

בזמן ההריון כולנו מרגישות עייפות תמידית, כאבי גב הפרעות שינה ועוד מגוון רחב של תופעות, בכלל לא נעימות שמלוות אותנו בתקופה הזאת. אז הנה עוד דרך להקל מעט על התחושה הלא נעימה- רפלקסולוגיה.

רפלקסולוגיה בזמן ההריון

הריון זה דבר מופלא התגלמות הנשיות והבריאה. חלוקת תאים מהירה אשר יוצרת ורוקמת אדם אנושי יצור כמעט מושלם ש"גר" בתוכך. תקופה מופלאה זו יכולה להיות חוויה מרגשת ומעצימה, ומנגד תקופה לא קלה  אשר מצליחה לעיתים לטלטל את האישה הן מבחינה הורמונלית והן רגשית.

האישה ההרה חווה שינויים רבים וההתמודדות עימם אינדיבידואלית.

 

מהי רפלקסולוגיה ?

רפלקסולוגיה היא שיטת  טיפול במגע אשר מתמקדת בטיפול בכפות הרגליים. טיפול מקומי בעל יכולת השפעה על כל מערכות הגוף בצורה סיסטמתית.

הרפלקסולוגיה התפתחה עוד במצרים העתיקה, בתקופה זו נמצאו מפות ראשונות אשר עליהן שרטוטים של מערכות ואברי הגוף המשתקפים בצורה של כפות הרגליים מכאן משמעות השם רפלקסולוגיה מהמילה  reflection = השתקפות. על פי התורה הרפלקסולוגית, כל איברי הגוף משתקפים בכף הרגל.

 

הרפלקסולוגיה מהווה כלי אבחון וכלי ריפוי כאחד מאחר ושטח הפנים של הרגל הינו גדול יחסית לשאר האיברים אשר ממפים גם הם את אברי הגוף כמו: אוזן, כף יד, עין, מעי גס וכ"ו. אברים אלה נקראים איברים סומאטוטופים = אברי מראה. דבר המהווה יתרון גדול בהצלחה של הטיפול הרפלקסולוגי.

 

 

 

 

רפלקסולוגיה בהריון

ברור שכאשר את בהריון אתה רוצה לוודא שכל מה שאת עושה בטוח לך ולתינוקך. רפלקסולוגיה נחשבת כדרך טיפול בטוחה בהריון. הטיפול הרפלקסולוגי משתנה כלל שההריון מתקדם.

 

בטרימסטר הראשון הטיפולים תומכים בעיקר בתסמינים הרלוונטיים לתקופת ההריון הראשונה כגון: עייפות גדולה וחוסר אנרגיה, בחילות ההריון וצרבות, שינויים במערכת העיכול לרבות עצירות ועוד.

 

בטרימסטר השני – את כבר מתחילה לקלוט יותר ויותר שאת בעצם "תנור אפייה" ושהגוף משתנה לו בהתאם לצרכיו- המשאבים שלך מתועלים לעובר הזעיר שברחמך. הבוטן הקטן שואב ממך את המינרלים והברזל ואת יכולה לחוש- כאבים בעצמות, בפרקים, התכווצות שרירים, כאבי שיניים, כאבי ראש ועוד.

יחד עם זאת טרימסטר שני מתחילה לחוש ההריונית ניצוצות של תקשורת. תקשורת של תחושות , בעיטות ונימולים בינה לבין העובר/ית שלה. רגעים קסומים בשביל האימהות.

 

לקראת סוף ההריון , כאשר הגוף כבר גדל משמעותית והמסה על מפרק האגן  כבדה מן הרגיל, מתחילים תסמינים של בצקות ברגליים, לחץ על שלפוחית השתן ורצפת האגן קוצר נשימה ועוד.

 

טיפ נוסף : הנקה ורפלקסולוגיה 

ההנקה ידועה כהזנה הטובה והבריאה ביותר עבור התינוק. בנוסף לכך, מחקרים רבים הראו כי רפלקסולוגיה היא מצוינת לשמירה או להגדלת אספקת החלב, כמו גם לעזור עם דיכאון לאחר לידה והרפיה כללית.  

 

 

לסיכום

רפלקסולוגיה בהריון יכולה לתמוך במגוון רחב של תסמינים האופייניים לתקופה.

 

·         בחילות בוקר והקאות

·         היפוך עובר

·         עייפות מוגברת

·         שינויים במערכת העיכול (עצירויות)

·         כאבי גב

·         הפרעות שינה

·         קשיי נשימה

·         סחרחורות והפרעות שיווי משקל

·         בצקות למיניהם

·         זירוז לקראת סוף ההריון

·         צרבות

·         הרגעה ותמיכה

 

 

מטפל מוסמך ברפלקסולוגיה יודע באילו נקודות יכול לטפל ואילו נקודות מהוות קונטרה אינדיקציה להריון(אסורות לטיפול).

תחושת הרוגע והשלווה אשר מתלווים לטיפול הרפלקסולוגי היא נפלאה, מעוררת את ייצור האנדורפינים לדם ומסבה עונג לאישה ההריונית וכמובן לעובר/ית הניזונים ממנה.

 

המשך הריון פורה וקל.

הכר את המומחה: בת-אל קבלו lic-ac מטפלת רב תחומית לרפואה משלימה ילדים, נשים בהריון ובוגרים.

תוכלו להגיע אל בת-אל דרך האתר שלה: http://bat-el.biz Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA