רפואה סינית לטיפול באי פריון

הרפואה האלטרנטיבית, או במקרה זה הרפואה הסינית, לא באה להחליף את הרפואה המערבית אותה כולנו מכירים. פעמים רבות היא דוקא באה בנוסף לטיפולים הקונבנציונליים. עם זאת אנחנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר הצלחות של הרפואה הסינית בתחום הפריון ובכלל. אז מה סוד הקסם? הכל במאמר הבא.

רפואה סינית לטיפול באי פריון
על רפואה סינית ובעיות בפוריות
מטופלת חדשה מגיעה לקליניקה. היא מיואשת כי היא מנסה הרבה זמן להיכנס להריון. היא ובעלה עברו את כל הבדיקות האפשריות וכולן תקינות ועדיין ההיריון המיוחל לא הושג. אנחנו יושבות ומדברות שיחה ארוכה, שחושפת את הבסיס לבעיית הפוריות.
יש הרבה פחד מפני תהליך ארוך של כישלונות. להרבה נשים סביבה היו קשיים להרות והלחץ הזה, לעשות ילדים מחלחל פנימה.
היא מפחדת להיות מאותן נשים שייקח להן שנים להרות, עם הרבה טיפולים והורמונים, אז באיזה שהוא מקום מעדיפה לא לנסות.
יש גם חולשה ברקע וצריך לחזק את הדם ואת הכליות ולהניע את האנרגיה התקועה שפוגעת בזרימה הנכונה לעבר הרחם. אנחנו עובדות ומחזקות אותה ובמקביל מקלפות את "שכבות הפחד והמגננה", היא מגיעה לטיפולים בדיקור ולוקחת את הצמחים.
 
לאט לאט היא משלימה עם המצב, עכשיו גם יותר רגועה ובטוחה- אולי אצלה זה יהיה אחרת? הדופק מתחזק וההרגשה הכללית טובה יותר והמחזור משתפר מחודש לחודש.
והנה, חודש אחד הוא מאחר ויש תקווה קטנה בלב, שאולי? בדיקה ביתית מאשרת שאכן זהו המצב והאושר גדול. תשעה חודשים אחר כך היא כבר חובקת תינוק מתוק ומקסים.
 
הרפואה הסינית מחזירה את האיזון ומשפרת את הפריון
סיפורים כאלה ודומים קורים לא מעט בקליניקות לרפואה סינית. הסיבה להצלחת הטיפול היא היכולת של הרפואה הסינית להסתכל על האישה, להבין ממה נובע חוסר האיזון ולנסות להחזיר את תפקוד הגוף למצב תקין.
 
בין אם במקום או בנוסף לדברים שיש לרפואה המערבית להציע, תוכל הרפואה הסינית באמצעות דיקור, צמחי מרפא והמלצות לתזונה נכונה, להעלות את הסיכוי להרות ולהחזיק את ההיריון.
לפעמים זה לוקח יותר זמן, לפעמים התהליך מורכב יותר ופעמים רבות הטיפול ברפואה הסינית מלווה טיפולים של הרפואה הקונבנציונלית ולא מחליף אותם, אך לרפואה הסינית יש כלים נהדרים לעזור להעלות את סיכויי הכניסה להריון.
 

 

 

הסתכלות על האדם כמכלול להבנת הבסיס לבעיה
ברוב המקרים מי שתפנה לטיפול תהיה האישה, כיוון שבין אם הבעיה היא אצלה או אצל בן הזוג שלה, היא זאת שתצטרך לעבור את מרבית הטיפולים.
כאמור, הרפואה הסינית מסתכלת על האישה, על שלל הסימנים והסימפטומים אותם היא מציגה בכדי להבין ממה נובע חוסר האיזון שהוביל לבעיה, במקרה זה- בעיית פוריות.
על פי הגישה הסינית סיבות שונות יכולות להוביל לכך וכדי להגיע לאבחון וטיפול מדויק, נבצע תשאול מקיף וארוך, הכולל את ההיסטוריה הרפואית של האישה וסוקר את מערכות הגוף השונות, נבצע בדיקת דופק ובדיקת לשון ובדיקות גופניות נוספות.
 
כיצד הרפואה הסינית יכולה לסייע לחיזוק הפוריות?
הרפואה הסינית מסייעת לאיזון הורמונאלי, מחזקת את הדם ואת הכליות שמהוות את הבסיס לפוריות, מזרימה דם לאזור השחלות והרחם ובכך מגדילה את התגובה השחלתית ואת יכולת ההשתרשות והחזקת ההיריון.
 
1. טיפולים בדיקור וצמחים במקום טיפולים הורמונאליים מערביים – נשים רבות מעדיפות להימנע מטיפול בהורמונים והתערבות רפואית שלא לצורך ולנסות קודם מה שיש לרפואה הסינית להציע. בדרך כלל לאחר תקופה של ניסיונות להיכנס להריון ללא הצלחה מגיעות לטיפול, לעיתים במקביל או לפני הבירור המערבי. הטיפול מתבצע בהתאם לשלבים השונים במחזור הנשי, כאשר בשלב הראשון בחודש, עד הביוץ, יש דגש על חיזוק דם ויין על מנת לסייע לביצית לגדול ולרירית הרחם להתעבות ובשלב השני אנו מניחים שהיתה הפריה בין זרע לביצית ולכן הטיפול יתמקד בחיזוק הצ'י (האנרגיה), חימום הכליות והעשרת רירית הרחם לשיפור יכולת הקליטה וההחזקה של הרחם.
 
2. טיפולי רפואה סינית בשילוב עם טיפולי IVF או הזרעה - מטופלות רבות מגיעות לטיפולים בדיקור במהלך טיפולים מערביים. מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מראים על עלייה משמעותית בסיכויי ההצלחה של טיפולים אלה בשילוב עם טיפולים ברפואה הסינית. הטיפולים נעשים כהכנה לפני להתחלת הטיפולים, במהלך גיוס הזקיקים, ביום ההחזרה וכן לאחריה לתמיכה בהשתרשות ובהיריון.
 
3. הפחתת לחץ במהלך טיפולי הפריה והורדת התסמינים – לטיפולים ההורמונאליים יש לעיתים תופעות לוואי לא נעימות ויכולים לגרום ללחץ וקשיים נפשיים. טיפול בדיקור במהלך טיפולי הפוריות מסייע להפחתת תופעות הלוואי, מאזן ומרגיע ועוזר לעבור תהליך לא פשוט בצורה קלה ורגועה יותר.
 
4. הסדרת מחזור כהכנה לקראת הריון – לעיתים עוד לפני התחלת הניסיונות להרות או במהלכם, מתגלות בעיות במחזור החודש - מחזור לא סדיר, ארוך או קצר מדי או דימומים לא סדירים בין הווסתות. כיוון שבשביל להצליח להיכנס להיריון צריך קודם כל לבייץ באופן סדיר, לפעמים יש צורך להתחיל את התהליך הטיפולי קודם כל בהסדרת המחזור ושיפור הרזרבה השחלתית.
 
הסתכלות הוליסטית על האישה ונתינת חשיבות לכלל היבטיה, הפיזיים, הנפשיים והאנרגטיים, מאפשרת הבאת רוגע ואיזון לגוף ומסייעת לטיפול בבעיות פריון ותמיכה בהריון.
 
הכר את המומחה: תמר יהודאי היא מטפלת ברפואה סינית לנשים (דיקור, צמחי מרפא, תזונה) 
ומתמחה בטיפול בבעיות גניקולוגיות, בעיות פוריות, טיפול בנשים בהריון, הכנה ללידה ושמירה על בריאות האישה. מטפלת בקליניקה פרטית לנשים ביפו. טלפון  052-4463050
 

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA