7 נקודות עיקריות לבחירת שם לתינוק

אם אתם מתלבטים בין כמה שמות לתינוק וממש מתקשים להחליט- יש לנו כמה כללים שיוכלו לעזור לכם להתקדם עוד קצת בתהליך ההחלטה. אז הנה רשימה שכדאי לתת עליה את הדעת כאשר מתלבטים על כמה שמות לתינוק.
7 נקודות עיקריות לבחירת שם לתינוק
"אודי, בוא הביתה!"
"מוקי, לאן אתה רץ? בוא הנה!"
אנחנו שומעים את זה כל הזמן, לא רק את המשפטים, אלא את שמות הכינוי האלה. זה חמוד ומתוק, אך צריך לזכור איזה שם הענקנו לילד שלנו. אז הנה 7 כללים שכדאי לשים לב אליהם כשבאים לבחור שם לתינוק:

  1. שימו לב לכינוי- צריך לזכור שכינוי, גם אם הוא דומה לשם הוא לא השם המקורי שאליו התכוונתם. לדוגמה, אם בחרתם בשם הראל ואתם קוראים לו כל הזמן –אלי, הרי לשני השמות יש אנרגיות שונות לחלוטין. לכן, אם השם שבחרתם מאד חשוב לכם היו ערים לכך.
  2. בחרו שם שאתם מתחברים אליו – אין טעם לבחור שם שלא מדבר אליכם ושאתם לא מחוברים אליו רק מפני שמישהו המליץ עליו או חשב שהוא יפה. כמובן שלא כדאי לבחור בשם שהיתה לכם חוויה לא טובה איתו.
  3. אם חשבתם על שם לפני הלידה- הביטו היטב בתינוקכם והרגישו אם השם מתאים לו, לפני שאתם מחליטים. פעמים רבות (ושמעתי זאת מהורים) שם שחשבו עליו לפני הלידה לא "מתלבש" על התינוק. לכן, כדאי מאד לחכות עד לאחר הלידה לפני שמתקבעים לגמרי על שם מסוים.
  4.  

     

  5. רצוי לא לבחור בשם של מישהו שנפטר צעיר- או אדם שנסיבות פטירתו לא היו טבעיות, או נפטר מסיבה טרגית. כך, למרות שרוצים להנציח מישהו קרוב כדאי לזכור מה גרם למותו. כפתרון אפשר להשתמש בחלק מאותיות שמו וליצור שם אחר, אולי אפילו דומה. זה יכול להיות גם פתרון במקרה שבני משפחה לוחצים לבחור בשם של מישהו מסוים ואתם לא אוהבים את השם.
  6. רצוי מאד לבחור שם בעל יותר משתי אותיות- שתי אותיות מספקות מעט מדי כלים שישמשו בסיס לפעולה בעולם הפיזי שלנו. אם אתם בכל זאת בוחרים שם קצר אפשר להוסיף לו למשל את האות יוד: דן – דני, רן –רני. רצוי מאד לבחור שם בעל שלוש אותיות ומעלה. 
  7. בקבלה נהוג להמליץ שבשם תהיה לפחות אחת מאותיות  א,ה,ו,י- כשיש בשם אפילו אחת מאותיות אלה זה נותן גמישות וקלילות והסתגלות מהירה למצבים ולאנשים שונים.
  8. אם יש ילדים נוספים במשפחה- אפשר אולי לבחור שם שיתייחס לשמות של האחים ויהיה קרוב אליהם: למשל, שם שמתחיל באותה אות, שם של עץ או פרח אם לאחים יש שמות כאלה וכד'.
לסיכום, זכרו את הפתגם: "טוב שם טוב משמן טוב". לשם שלנו יש תפקיד נכבד בחיינו ואותיות הא"ב הן אנרגיות עוצמתיות שבעזרתן אנו פועלים בעולם הזה.

אז, מזל טוב להולדת התינוק/ת החדש/ה ובחירה קלה של השם!

ייתכן ויעניין אותך עוד: 

הכר את המומחה: רנה רז-גילו, קוראת במספרים ומחשבת באותיות, נומרולוגית, מומחית בשמות.

מחפשים רעיונות של שמות לבנים ולבנות?

 
שמות לבנים                  שמות לבנות
 

 

 

בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים