צילומי הריון - המדריך המלא

צילומי הריון הפכו כבר מזמן לשירות מבוקש מאוד אצל נשים בהריון. הרצון לתעד את עצמך בשלב כל כך מיוחד ושונה בחיים שבו הזיכרון הוא לא רק שלך אלא התיעוד הראשון שלך ושל התינוק יחד. כמו בכל שרות יש לא מעט משתנים לצילומי הריון. לכן פנינו אל רעות אשכנזי צלמת הריון מומחית ושאלנו אותה את השאלות הכי מעניינות: מתי מומלץ לעשות צילומי הריון?, כמה עולה צילומי הריון ומה עדיף צילומי הריון בטבע או בסטודיו? כל הפרטים ממש כאן.
צילומי הריון - המדריך המלא
בתוך מאמר זה:


צילומי הריון - המלצות

את בהריון והרגע הזה כל כך מרגש. את ממש לא נראית כפי שאת בדרך כלל והתמונה של הבטן הזאת היא כבר לא רק שלך, בפנים נמצאים גם הרגעים של התינוק/ת שנמצאים אצלך בבטן ויהיו סקרנים לראות איך אמא הייתה נראית כשהם היו בבטן.
ייתכן שעכשיו את גם חושבת על צילומי הריון ומתחילה לברר איפה יהיה הכי נוח להצטלם, באיזה שבוע כדאי לעשות צילומי הריון? מה המחירים? במאמר הבא נסקור את כל מה שאת צריכה לדעת בכדי לתעד את ההריון שלך, וליצור מזכרת שתישאר איתך לשנים רבות.

באיזה שבוע עושים צילומי הריון?

השבוע המומלץ לעשות בו צילומי הריון נע בדרך כלל בין שבוע 26 לשבוע 33 ולעיתים יש גם מקרים בהם ניתן בשבוע מוקדם או מאוחר יותר.
ההמלצה לצלם בין שבוע 26 לשבוע 33 נובעת מכך שבשבועות אלה לרוב התחושה הפיזית בהריון היא טובה והבטן יוצאת החוצה ומתעגלת.
לכן מאוד חשוב להיערך מראש ולמצוא את הצלמת או הצלם שאת אוהבת ולתאם תאריך שיתאים לך.
מניסיוני כצלמת וכאמא לשניים, אני חושבת שלעיתים בסוף ההריון כבד קצת וקשה יותר לקיים צילומים, לעיתים גם יש מועד לידה מסוים אך תיתכן לידה מוקדמת יותר ולכן כדאי לתאם את הצילומים בזמן.באיזה שבוע עושים צילומי הריון

מה המחיר של צילומי הריון? (כמה זה עולה)

מחיר של צילומי הריון משתנה בין צלמים וצלמות שונים ויכול לנוע בין 500 – 3,000 ₪. מה מרכיב את מחיר הצילומים ומה הפרמטרים שמשפיעים על המחיר? מיד נדע.
בנוסף אתן לכן טיפים על מה חשוב וכדאי לבחון ולמה לשים לב כאשר אתן בוחרות צלמת או צלם שילוו אותכן ברגע המרגש הזה.
ואלה הפרמטרים שיכולים להשפיע על המחיר של צילומי ההריון וכדאי לכן לשים לב אליהם:

 1. זמן ומשך הצילומים - כצלמת הריון אני ממליצה לך לקחת חבילה שאינה קצרה מדי ושתאפשר לך להיפתח מול המצלמה ולהרגיש בנוח, שתיצור הרבה גיוון בתמונות, שתוכלי להחליף כמה סטים של ביגוד או אפילו מספר לוקיישנים לצילום. טיפ ממני: לבחור בחבילה של 45 דקות לפחות.

 2. מיקום הצילומים - האם הצילומים הם בסטודיו של הצלם? האם מדובר בצילומי חוץ? או אפילו צילומים שמשלבים גם וגם? חשוב מאוד לבדוק היכן מתקיימים הצילומים, האם יש תוספת לצילומי חוץ ובכמה לוקיישנים מצטלמים. מעבר בין לוקיישנים מאריך את חווית הצילומים ומאפשר ליצור גיוון בתמונות, בצבעים ובהתאמה לאופי הצילומים שתקבעו.

 3. ערך אומנותי - הרבה פעמים את מאוד אוהבת צילום של צלם או צלמת מסוימים, או יש צלמים שנותנים משהו שאת לא מוצאת במקום אחר. כמה תהיי מוכנה לשלם עבור תמונה שאין לאף אחת אחרת? המחירים שונים מאוד בין צלמים גם בעקבות הערך האומנותי והביקוש לצילומים. טיפ חשוב ממני כצלמת הריון: לבחור צלם או צלמת שראית את התמונות שלהם, שהתחברת, שאת מדמיינת ויכולה להרגיש איך את תראי בתמונות ושזה הכי מתאים לך.

 4. תוצרים – תמונות דיגיטליות, אלבומים ופיתוח תמונות - פרמטר המחיר של צילומי הריון כולל בתוכו גם את התוצר והתמונות שתקבלי. מרבית הצלמים שולחים תמונות דיגיטליות באיכות גבוהה. חלק מציעים בחבילות אלבום דיגיטלי מעוצב או כתוספת לתשלום. כשאת לבחור צלם או צלמת תבדקי אם דרך קבלת המוצר נוחה לך, תבדקי אם ניתן לשדרג ולהוסיף תוצרים שחשובים לך לדוגמא: תמונות מפותחות, קנבס עם תמונה נבחרת וכו'.

 5. כמות תמונות ועריכה - חשוב מאוד לבדוק את מספר התמונות שאת מקבלת לאחר הצילומים. האם את מקבלת את כל התמונות? האם מסוכם על מספר תמונות שיעברו עריכה? באיזו עריכה מדובר? כמות התמונות הינה פרמטר מאוד חשוב למחיר הצילומים וחשוב לבדוק האם מדובר בעריכה בסיסית או משודרגת יותר שכוללת ריטושים ושינויים בפוטושופ.

 6. ביגוד, אביזרים, ואיפור מקצועי - כשאת בוחרת צלם או צלמת הריון חשוב תמיד לשאול האם הצילומים הם עם ביגוד מהבית, מה צריך להביא, האם מביאים לך ביגוד לצילומים ואביזרים או שאת צריכה לדאוג להביא בעצמך. בנוסף בחלק מהחבילות כלול איפור ושיער מקצועי ובחלק לא, חשוב לבחון את זה ולבחון אפשרויות לשדרג במידת הצורך. בהמשך המאמר פירטתי יותר על הנושא.

מה המחיר של צילומי הריון

צילומי הריון מחיר

צילומי הריון בטבע

אני כל כך אוהבת צילומי הריון בטבע! צילומים בטבע יוצרים קסם מיוחד ומאפשרים לכל חווית צילומים להרגיש נפלא כל כך וליצור תחושה שונה ומיוחדת.

יתרונות בצילומי הריון בטבע

 1. מתאימים לנשים שאוהבות טבע ומגוון נופים: נוף פתוח, נוף ירוק, נוף אורבני, ים, חורשה יפה, פארק. לכל אחת יש את המקום שהיא מאוד אוהבת ותמיד אפשר למצוא דרך לצלם בו.
 2. מתאים מאוד לצילומי הריון משולבים בצילומי משפחה – כשיש ילדים קטנים ניתן לצלם בלוקיישן שבו למשל יש גם מתחם משחקים לילדים, מה שיאפשר לצלם אותם גם באופן טבעי במקום שהם אוהבים.
 3. יוצרים גיוון בסט התמונות, בצבעוניות.
 4. טבעיות, צילום באור טבעי.
 5. אין הגבלה למספר נפשות מצולמות.

מה חשוב לקחת בחשבון בצילומי הריון בטבע

 1. מזג אוויר – בהתאם לעונות השנה וחשוב לשים לב שלא חם מדי, קר מדי או גשום ורטוב.
 2. שעות הצילום – אני תמיד ממליצה לצלם בשעות בהן האור לא מגביל והשמש לא חזקה מדי: למשל בשעת הזריחה, שעת השקיעה, או בשעת הזהב בה השמש נמוכה יותר ויוצרת הילה יפה של אור. השעה משתנה בהתאם לעונה.
 3. החלפת ביגוד – שירותים ציבוריים או שמיכה וסדין גדולים בכדי להרגיש בנוח להחליף בגדים.
 4. המרחק אל היעד - היכן נמצא הלוקיישן והאם יש תוספת הגעה ומחיר לצילומי חוץ.
צילומי הריון בטבע

צילומי הריון בים


צילומי הריון בסטודיו

חוויה של צילומי הריון בסטודיו היא חוויה מיוחדת ואינטימית של תיעוד רגעים מרגשים.
רגעים של קרבה אליך, להריון שלך, לזוגך או למשפחה שלך. בצילומי סטודיו ניתן לצלם צילומים טבעיים, להשתמש באור טבעי או תאורה מלאכותית, ליצור סביבה טבעית וגם לצלם על רקעים צבעוניים ומתחלפים ולשחק עם הצללות ותאורה יפיפיה.
הרבה נשים מעוניינות להצטלם בסטודיו ולכן סקרתי עבורכן את היתרונות בצילומי סטודיו ומה חשוב לקחת בחשבון כשמצטלמים בסטודיו.


יתרונות של צילומי הריון בסטודיו:

 1. מתאימים לנשים שאוהבות אווירה אינטימית, תמונות עם רקעים צבעוניים ושונים, משחק עם תאורה רכה, תאורה טבעית או תאורה מלאכותית שיוצרת הצללות ואפקטים מיוחדים.
 2. מתאים מאוד לצילומי הריון לבד, עם בן או בת זוג, וגם לצילומים משפחתיים.
 3. ניתן למצוא סטודיו שמשלב תמונות באור טבעי, תמונות בסגנון צילומי שנקרא לייף סטייל שיוצרות טבעיות וסביבה תואמת לסביבה ביתית.
 4. גיוון על סט הצילומים על פי המצוי בסטודיו.
 5. שימוש באביזרים כמו כתרי פרחים, חלוקי תחרה ושיפון ובגדי הריון מיוחדים.
 6. סטודיו ממוזג (חום/קור) ולכן אינו תמיד תלוי בעונות השנה.
 7. שירותים נגישים ומקום להחלפת בגדים.
 8. חלק מהצלמים יספקו כיבוד קל, קפה שתייה קלה וכו'.

מה חשוב לקחת בחשבון בצילומי סטודיו?

 1. מספר הנפשות המצטלמות ולבדוק האם הסטודיו יכול להכיל זאת.
 2. שעות הצילום – במידה והסטודיו מתמחה בצילומים באור טבעי יש לבדוק שהשעה מתאימה לכך ושהתאורה תהיה מיטבית.
 3. היכן נמצא הסטודיו והאם ניתן לשלב גם צילומי חוץ.
 4. שילוב מאפרת – איפור ושיער מקצועי בסטודיו.
 5. סגנון הצילום בסטודיו – האם יש רקעים? תאורה ספציפית? אביזרים וביגוד?
 6. מתקני הסטודיו – האם יש שירותים נגישים? כיבוד קל ושתייה? מקום נוח להחלפת בגדים?
צילומי הריון בסטודיו

צילומי הריון מיוחדים

מה זה צילומי הריון מיוחדים? צילומי הריון מיוחדים מתחילים ברעיון יצירתי, אחר, שונה בנוף, כזה שאת לא רואה בכל מקום ולא קיימים במקומות אחרים.
מי שמחפשת צילומי הריון מיוחדים בדרך כלל רוצה שיהיה סשן שונה שהיא לא ראתה אצל אחרות, סשן שמותאם אליה, לאופי ולמשפחה.
סשן צילומי הריון מיוחדים יכול להיות מצחיק, עם הומור, עם הרגעים שהם רק שלך ושל המשפחה או בן הזוג שלך.

דוגמאות לצילומי הריון מיוחדים

שימוש בצבעי גוף וצבעי פנים, טישרטים מגניבים לכל המשפחה, סט בחוף הים, צילום בבריכות כדורים ומקומות צבעוניים, לונה פארק, צילום במשתלה, צילום בשווקים כמו שוק הכרמל ושוק הפשפשים, גרפיטי, מקומות תוססים עם המון צבעוניות וכיף.
צילומי הריון מיוחדים ניתן לצלם גם בסטודיו וגם בצילומי חוץ ובטבע. צילומים כאלה אפשר לעשות בכל מקום אם רק ניתן לעצמנו להיות מי שאנחנו, להביא את האהבות שלנו לסט, את ההומור שלנו, ואת מה שאנחנו חולמות לצלם.
בשנים האחרונות יותר ויותר נשים מחפשות לעשות צילומי הריון ייחודיים בכדי שתהיה להן מזכרת ייחודית שתספר את הסיפור שלהן, של ההריון, של הבית והמשפחה.
היתרון הכי גדול בצילומי הריון מיוחדים הוא שרק לך יהיו אותם, שהם מותאמים בדיוק למה שאת אוהבת ורוצה ולסיפור המשפחתי שלכם.
מבחינת החסרונות ייתכן שההפקה המורכבת, הגעה ללוקיישנים או זמן הצילומים יתבטאו במחיר גבוה יותר.

צילומי הריון מיוחדים

צילומי הריון מקוריים

צילומי הריון צנועים

צילומי הריון צנועים הם צילומים בהם הביגוד בצילומים הוא צנוע ומכוסה כאשר אופי הצילומים מתאים לאורח החיים שלך והאמונות שלך.
צילומי הריון צנועים מאוד מתאימים לנשים מהמגזר הדתי והחרדי וגם לנשים שלא רוצות לחשוף את גופן בצילומים ואוהבות לבוש צנוע וסגור יותר.
בשנים האחרונות גם המגזר הדתי והחרדי נמשך ונפתח יותר לרשתות החברתיות ולכן גם הרצון והביקוש לצילומי הריון ומשפחה עלה.

נשים במגזר החרדי והדתי רוצות וחשוב להן גם לתעד את ההריון שלהן.
צילומי הריון צנועים ניתן לקיים גם בצילומי חוץ וגם בסטודיו. סט הצילומים מאופיין בלבוש צנוע ובימינו יש לבוש צנוע מהמם כל כך ומחמיא בשלל צבעים.
יש גם מי שמביאות לצילומים כיסויי ראש מהממים ומתאימות אותם לביגוד.
במידה ואת לא רוצה להצטלם בחוץ בכדי שלא יהיה קהל רב מסביב ניתן לתאם צילומים בשעות ומקומות שיש בהן פחות אנשים, או להצטלם בסטודיו בחוויה אישית ואינטימית.

צילומי הריון צנועים

האם כדאי להצטלם - לבד, עם בן או בת זוג או כל המשפחה?

הרבה פעמים שואלות אותי נשים האם כדאי לבוא להצטלם לבד? עם בן או בת הזוג? כל המשפחה? ואני חושבת שזה מאוד תלוי באופי הצילומים וברצון שלך.
בצילומים שלך עם עצמך תרגישי באמת מה הם צילומי נשיות כך תחווי חוויה אינטימית ומקרבת לעצמך ולרגע המיוחד הזה שלך איתך.
בצילומים עם בן זוג או בת זוג זו חוויה זוגית ומקרבת וזה רגע כל כך מיוחד בחיי המשפחה והזוגיות שכל כך כיף לתעד. לאחרונה יש גם טרנד חדש: להצטלם עם הילד או הילדה הגדולים יותר לבד.
לרוב, כל המשפחה מגיעה להצטלם וזו מזכרת מדהימה ותיעוד משפחתי שייזכר לתמיד.
חשוב שתבחרו לוקיישן שמתאים לכך ותיידעו את הצלמת או הצלם על מספר הנפשות בכדי למצוא את המקום הכי נכון לצלם בו.
בסטודיו לעיתים יש מגבלת מקום ולכן חשוב לברר שאכן הסטודיו מתאים לצילום מספר האנשים שיגיעו לצילומים.
שימו לב: לעיתים תיגבה תוספת תשלום בגין העובדה שיש יותר מצולמים על הסט.

צילומי הריון בבית

תמונות הריון מיוחדות

איפור ושיער מקצועי בצילומי הריון

נשים רבות שואלות אותי: האם צילומי הריון כוללים איפור, שיער וביגוד? האם צילומי הריון כוללים ביגוד ואקססוריז?
אז קודם כל חשוב לי להבהיר שלא כל אחת שמצטלמת רוצה איפור מקצועי כיוון שיש נשים שאוהבות צילום ותמונות טבעיות יותר או אוהבות להתאפר ולהסתדר לבד לצילומים.

ובכל אופן, תמיד אפשר להוסיף לחבילות הצילום איפור ושיער מקצועי: או באופן פרטני עם מאפרת שאת מכירה, או מאפרת של הסטודיו. מחיר של איפור ושיער מקצועי לצילומים נע בין 300-600 ש"ח וזה תלוי גם האם המאפרת צמודה אליך בכל יום הצילומים או מאפרת והולכת למשל.
בעניין הביגוד והלבוש לצילומים, יש צלמים וצלמות שיש להם ביגוד מלא, לחלק יש אקססוריז וחלק ינחו מה להביא מהבית ומה יצטלם יותר טוב בהתאם ללוקיישן ולמי שמצטלם. חשוב מאוד בעיניי להתאים את הביגוד ללוקיישן שנבחר, לצבעים שיש בו, ובמידה ויש מצולמים נוספים גם להתאים אליהם (למשל בן או בת זוג, ילדים).
לסיכום, במאמר זה סקרתי המון פרמטרים שנוגעים בצילומי הריון ולעיתים גם יעלו שאלות נוספות.
לקבלת פרטים נוספים מוזמנת ליצור עמי קשר...

קרדיט: רעות אשכנזי - מאמנת וצלמת לנשים ועסקים. לחצי כאן לכניסה אל האתר של רעות אשכנזי >>
הטלפון של רעות: 050-6911176
רוצה לדבר עם רעות בהודעה מידית לוואטסאפ? לחצי כאן!צילומי הריון בחוץ

בוק הריון


בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA