מילה אישית מהמיילדת שלך

מי שתלווה אתכן בכל תהליך הלידה עצמו בחדר הלידה היא המיילדת שככל הניראה על כתפיה מוטלת חוויית הלידה שלך וקבלת ההחלטות המשמעותיות בלידה שלך. פנינו אל טובה גוילי, מיילדת ותיקה ומנוסה מזה 23 שנים במרכז הרפואי מאיר כדי שתוכל לתת לכן מידע קריטי כדי שתוכלו להירגע כאשר אתן מגיעות לחדר הלידה.
מילה אישית מהמיילדת שלך
תקשורת מקרבת כאמצעי מרגיע בחדר הלידה 

שמי טובה גוילי ואני מיילדת מזה 23 שנים במרכז הרפואי מאיר. אני גאה לומר שלהביא חיים לעולם זהו טעם חיי, תמצית הוויתי. 
במהלך שנות עבודתי פגשתי אינספור זוגות ברגעים המשמעותיים בחייהם. כל זוג הוא עולם ומלואו, שונה ומיוחד. לכל זוג יש קצב אחר, אמונות שונות, ודרכי ביטוי מאפיינים, אך כולם גם יחד מגיעים לחדר הלידה מלאי התרגשות.
גם הפחדים והחששות הם נוכחים קבועים בחדר הלידה, אותם פחדים שנולדים מיד עם תחילת ההריון ומגיעים לשיאם לקראת הלידה והחשש מהלא נודע.

איך בכל זאת אפשר להרגיע את החששות ולסייע ללידה?  
תקשורת היא המפתח - להגיד, לשתף,לדבר, להקשיב,לבקש,לשאול ולדייק מצבים כדי שיתאימו לך, ליולדת.
התקשורת מתחילה אצלך, היולדת, בינך לבין עצמך ומתרחבת למעגלים נוספים - עם בן הזוג, או עם מי שבחרת שיהיה נוכח ויהווה מקור תומך, וכמובן עם צוות חדר הלידה שנמצא שם כדי לסייע.
הצוות שמקבל אתכם, השותפים שלכם להבאת חיים חדשים, אוהב מאוד את עבודתו. המפגש עם כל זוג וזוג מאוד עצמתי ומרגש,החיבור המידי מתאפשר כאשר אתם משתפים את המיילדת ברצונותיכם, במחשבותיכם ובחששותיכם. ביחד אנו מוצאים את הדרך המדויקת להגיע ללידה חווייתית.

הדרך לתקשורת מקרבת
לפניכם טיפים שיסייעו לכם להגיע מוכנים ללידה: 
 • קורס הכנה מתאים - קורסי ההכנה ללידה מהווים מקור ראשון ללמידה של החזקות שלכם וחשיפה לכלים העומדים לרשותכם. כשהכוח והידע יהיו בידיכם, תוכלו להתפנות לחוויית לידה המבוססת על חיבור פנימי, זוגי ומשפחתי.
  במהלך ההריון, ככל שאת צוברת ידע, כך תמצאי בתוכך תשובות לשאלה כיצד את רוצה שהלידה תתנהל: לידה רגילה? טבעית? מי ילווה אותך?
  האם לאחר הלידה את רוצה אפס הפרדה, ביות חלקי, ביות מלא ועוד. חשוב שתמצאי את קורס ההכנה ללידה המתאים לך (קורס פרטני, קבוצתי,קורס באוריינטציה טבעית או בשיטת היפנובירתנינג).
  הגדירי לעצמך את הצרכים והרצונות שלך מתהליך הלידה וכיצד את רוצה שהלידה שלך תראה, ובהתאם לכך בחרי קורס.
 • מחשבות חיוביות - הציפי את עצמך בסיפורי לידה טובים. חלק מהפחדים מהלידה נובעים מהחשיפה לסיפורים מפחידים. יש אין ספור סיפורי לידה טובים ומעצימים, התחברי אליהם. מחשבות חיוביות יכולות לתרום גם הן במהלך הלידה.
  מומלץ עוד לפני הלידה לשנן ולתרגל משפטים מחזקים כמו" אני סומכת על היכולת שלי ללדת", "אני חזקה ובטוחה", "אני מוגנת, העובר שלי מוגן,אני מוקפת באהבה ובתמיכה", במקום "אין לי כוח" "תן לי כוח". חזקי עצמך באמצעות קולך הפנימי שיזכיר לך את העוצמות שבתוכך.
  מקסים בעיניי לראות זוגות שמגיעים לחדר לידה עם שלטים שהכינו לעצמם,משפטים שהם התחברו אליהם ומלווים אותם בכל תהליך הלידה. השבוע, למשל, ריגש אותי זוג שבכל שלב בלידה הם הקריאו לעצמם משפטים מחזקים,הרגשתי שאני חלק ממקום מקודש ומחוזק.
  הסיפור שאנו מספרים לעצמנו,ולפיו המוח שלנו מתוכנת,נותן לנו כוח אמיתי - כוחן של מילים.

   

   

 • תוכנית לידה– תוכנית הלידה היא מסמך שאתם מנסחים עבורכם. דברו בניכם על הרצונות, החלומות, והאפשרויות. זוהי דרך נוספת לתקשורת ביניכם לאחר שרכשתם ידע בנושא הלידה.
  מסמך זה אינו מכתיב את התקדמות הלידה, וצריך להגיע אליו עם הידיעה והגמישות התודעתית שדברים יכולים להשתנות בכל שלב בלידה. מצאו בתכנית הלידה שהכנתם שני דברים שמאוד חשובים לכם,
  ובמפגש עם המיילדת שתפו אותה. כמיילדת, חשוב לי שתדעו שאם תשתפו אותי,אוכל להציץ לנשמותיכם להיות שם עבורכם במלואי זו חשיבותה של התקשורת.
  השיתוף מייצר חיבור עצמתי מידי, ומייצר רמות גבוהות של אוקסיטוצין, אותו הורמון שאחראי על יצירת הצירים, צירים אפקטיביים ומקדמים.
 • תנאים מרגיעים בחדר הלידה - הוסיפו כלי מחזק ונעים כמו מוסיקה שהכנתם מראש והתחברתם אליה בהאזנה מוקדמת. המוסיקה מרגיעה,מרקידה, מאפשרת, מכנסת ממקדת, וחוצצת ביננו לבין הרעשים החיצוניים שלעתים מתקיימים בחדר הלידה.
  המוסיקה מאפשרת התמקדות במה שקורה לך כאן ועכשיו,רק בלידה שלכם.
  התאורה אף היא יכולה להקל, בקשו שיעממו את האורות בחדר לאורות נעימים ומרגיעים שיאפשרו לך את ההתחברות המרבית לעצמך.
סיפורים מחדר הלידה
כל יום בחדר לידה מפגיש אותי עם הלידות הנפלאות ועצמתן של הנשים.
אתן לכם דוגמה מזוגות שפגשתי לאחרונה בחדר הלידה, וכיצד ערוץ תקשורת פתוח שינה את חווית הלידה שלהם.

זוג הגיע בתחילת תהליך לידה ללידה הראשונה.
היולדת כאבה מאוד, נשימותיה היו מהירות ,היא בכתה בתחילתו של כל ציר. הבעל עומד מכונס לידה, מחוויר עם כל ציר וכאב שאשתו חווה.
בדקתי אותה ונוכחתי שהיא הייתה בתחילת תהליך הלידה, מוקדם מדי לקבל אפידורל, אבל כואבת דיה ומשוועת לעזרה.
התמקדתי בעיניה, ותשאול קצר סיפק לי את כל מה שהייתי צריכה לדעת כדי לעזור לזוג הצעיר והמפוחד -היולדת הייתה רקדנית.
ביקשתי ממנה לקום. בתחילה היא לא האמינה שהיא מסוגלת לכך, אך הם סמכו עליי.
כעבור מספר דקות אפשר היה לראות את היולדת, בן זוגה ואותי רוקדים עם כל ציר וציר,נשענים אחד על השני,מחייכים חיוך ענק כשהציר נגמר,ומרפים.
היולדת העבירה מספר שעות של ריקוד שסחף את כולנו. בן זוגה פיזם לצידה ויחד איתה.
התקשורת בינינו, והאמון שיצרנו תוך מספר דקות, אפשרו לה להשתמש בכלי שלה.
הריקוד הוא שפה שגופה הכיר, אבל היה צריך את המקום הבטוח כדי לדעת לשלוף אותו ולהשתמש בו.

יולדת נוספת שיתפה אותי בחרדה קיצונית ממחטים, וסיפרה שהיא מתעלפת אפילו מהמחשבה. הרכבת עירוי הינה חלק בלתי נמנע מעבודתי כמיילדת, ולכן הקשבתי לחששותיה ויחד עם היולדת עשינו תרגילי נשימה, הרגעתי אותה והפעולה בוצעה בעדינות מרובה כאשר היולדת חשה רגועה ובטוחה.

יולדת אחרת שיתפה אותי בפחדיה מבדיקות וגינאליות. הצעתי לה תנוחה שמקלה עם הבדיקה באמצעות הכנסת האגרופים מתחת לעכוז והרמתו מעט כלפי מעלה. התנוחה הזו, יחד עם תרגילי הרפייה ונשימות שעשינו בצוותא, הפכו את הבדיקה לאפשרית יותר.
האמון שקיבלתי ממנה הקל עלינו את כל תהליך הלידה.

רוצה לאחל לכן יולדות בלידה ראשונה, שניה, שלישית.....לידות טובות ומעצימות,תקשורת טובה וחוויות לידה נפלאה לכן לבני הזוג,למשפחה המתרחבת ולנו המיילדות והרופאים\ות שנמשיך באהבה ובסבלנות להמשיך בעבודה הנפלאה,להיות חלק תומך בהבאת חיים לעולם.


הכר את המומחה: טובה גוילי מיילדת 23 שנה בית חולים כפר סבא - מעבירה קורסי הכנה ללידה לקבוצות קטנות\פרטני ,תהליכי לידה, רפלקסולוגיה בהריון ולידה , עיבוד חוויות לידה.

בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים