כך יצרנו את פרויקט איפה ללדת

אם את מתלבטת באיזה בית חולים ללדת, הפרויקט איפה ללדת בתינוק ישראלי נועד במיוחד עבורך. הפרויקט נולד אחרי מחקר מעמיק ומתוך רצון לרכז את כל המידע על בתי החולים ועל הלידה בישראל במקום אחד. ביצירת הפרויקט שיתפו פעולה אנשי מקצוע מהבכירים בארץ, כל בתי החולים בישראל, דולות בכירות ועוד. כל המידע נאסף פה באתר, כדי לעזור לך היולדת לערוך השוואה מושכלת ולהחליט איפה ללדת על פי הרצונות האישיים שלך.
כך יצרנו את פרויקט איפה ללדת

על הפרויקט איפה ללדת

 
מה הביא אותנו להקים את הפרויקט?
הפרויקט נולד, בראש ובראשונה, כי מצאנו שהרשת מלאה בשאלות בנושא בתי החולים ליולדות ללא מענה מקצועי ומעודכן.
לא מצאנו בשום מקום ברשת תשובות לגבי השאלות המתעוררות לקראת הלידה וקשורות בהכנה ללידה, בלידה עצמה ומה שקורה אחריה.
לדוגמא: האם אפשר ללדת בתנוחה טבעית בכל בית חולים? באיזה בית חולים מאפשרים אפס הפרדה גם אחרי ניתוח קיסרי? ועוד שאלות ותהיות בנושא.
חיפושים במנועי החיפוש הובילו אל האתרים של בתי החולים ושם היה קשה להתמצא, מה גם שחוויית הגלישה באתרי בתי החולים לוקה בחסר, חלק גדול מהמידע שהיה ברשת לא היה מעודכן, או שלא הייתה ברורה מידת האמינות של המידע.
כשלא מצאנו את המידע בצורה מרוכזת, עדכנית ומקצועית, זו הייתה הנקודה שבה החלטנו שאנחנו נהיה אלו שנביא את הבשורה – נתונים ברורים, מעודכנים, מרוכזים במקום אחד וקלים להשוואה, כך שיעזרו לכל הריונית לקבל את המידע, להשוות ולהחליט בעצמה איפה היא מעדיפה ללדת.
 

 

 

מה מיוחד בפרויקט איפה ללדת בתינוק ישראלי ?
הפרויקט לא קיים בתצורה הזאת בשום מקום ברשת.
פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם אנשי מקצוע בכירים וכל בתי החולים בארץ, כדי להביא אליכן היולדות את כל האמת העדכנית על לידה ועל מחלקות היולדות בכל המרכזים הרפואיים בארץ.
אנחנו מברכים את בתי החולים ומודים לכל מי שלקח חלק בפרויקט על העזרה ועל שיתוף הפעולה.
 
מי עזר לנו בפרויקט?
כמו כל הפרויקטים בתינוק ישראלי, גם במקרה הזה, נעזרנו באנשי ונשות מקצוע מהטובים והמובילים בתחום רפואת הריון ולידה בישראל: רופאים בכירים, דולות מובילות, אחיות ומיילדות בכירות.
בפרויקט הזה איגדנו את כל הידע מכלל אנשי המקצוע אלו במקום אחד, ושיתפנו פעולה גם לצורך יצירת השאלות וגם לצורך המענה.
חשוב לציין, שהשאלות שנסקרו בפרויקט נבחרו בקפידה לאחר מחקר מעמיק וכל שאלה נבחרה בפינצטה.
 
מה גילינו במהלך הפרויקט?
גילינו עולם ומלואו. 
בתור התחלה, איששנו את שחשבנו, חוויית הלידה היא חוויה סובייקטיבית.
ובדיוק מסיבה זו, חשוב להביא את המידע בצורה קלה להשוואה, כך שכל הריונית תוכל להחליט בקלות, על פי שיקוליה והחוויה שהיא רוצה לעבור, איפה ללדת.
גילינו שהנתונים היבשים הם לא רק כמו שהם נשמעים, כלומר הנתונים המספריים לבדם לא תמיד משקפים את התמונה המלאה.
 
לדוגמא, אם אחוז הניתוחים הקיסריים בבית החולים גבוה, זה לאו דווקא מצביע שבית החולים מעודד ניתוחים קיסרים, יכול להיות שבבית החולים יש ריכוז גבוה של נשים עם הריונות בסיכון ולכן הנתון גבוה.
 
גילינו שהתנאים כמו איכות החדרים, כמות היולדות בכל חדר ומה יש בהם, לא די בהם כדי שיקבעו האם החוויה שלך תהיה טובה יותר או פחות.
 
גילינו שמחלקות הנשים והיולדות בארץ ברמה מאוד גבוהה, ושהגישה הגורפת, בבתי החולים בארץ, היא ללכת לקראת היולדת והחוויה שלה.
בבתי החולים מוכנים לעשות את המקסימום, כדי לתת את כל המעטפת על פי רצון היולדת, וכל עוד זה עומד בקנה אחד עם ביטחון היולדת והעובר שלה.
 
במה הפרויקט שונה ממקומות אחרים ברשת?
הפרויקט שונה מכמה בחינות, החל מהשקעת המחשבה וזמן המחקר הרבים על השאלות שבחרנו לשאול ועד לאיסוף המידע, שהתבצע בעזרת בתי חולים ואנשי מקצוע מהמובילים בתחום.
תהליך כתיבת השאלות היה ארוך ומעמיק, סביב כל שאלה הייתה המון מחשבה ומאחורי כל שאלה עומד מחקר נרחב ומושקע - שמספק לך ההריונית מענה מקצועי, שהוא מעבר לנתון יבש.
כמו כן, הפרויקט מעודכן ומתעדכן באופן שוטף מול בתי החולים.
 
מה מחכה לכם בפרויקט?
פרויקט איפה ללדת באתר תינוק ישראלי מרכז מידע עדכני ומקצועי אודות לידה בבתי חולים בארץ: אודות בית החולים, דרכי התקשרות, דרכי וזמן הגעה לבית החולים ותשובות לכל השאלות שבחרנו לסקור על כל מחלקת יולדות (כגון: כמה יולדות בחדר אשפוז לאחר הלידה, האם ניתן ללדת במים בבית החולים, מה יש בפגייה וכו').
 
מה היה חשוב לנו להעביר לגולשת בפרויקט?
מטרת הפרויקט היא להנגיש את הידע ואת הקשר לבתי החולים, לרכז את המידע במקום אחד שמציג את אותם נתונים עבור כל בתי החולים ובכך לעזור ליולדת, בצורה עצמאית, להשוות ולהחליט באיזה בית חולים היא מעדיפה ללדת.
 
הבאנו אלייך את כל המידע וכעת, בהתאם לחוויית הלידה בה את מעוניינת, תוכלי להחליט מה יהיה נכון עבורך – האם חשוב לך ללדת במים, האם את מעדיפה בית חולים קרוב למקום מגורייך, האם חשוב לך ללדת בניתוח קיסרי ידידותי ועוד – ובהתאם לשיקולייך ולמידע שהבאנו פה בסקירה הכוללת הזו תוכלי לבחור איפה ללדת.
 
ואלה בתי החולים ליולדות:
 
בתי חולים באזור המרכז
בתי חולים באזור הצפון
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA