דברים שאבא יכול לעשות עם הרך הנולד

הרבה פעמים אבות תוהים איך הם יכולים לעזור עם התינוק, הרי רק האמא יכולה להניק וברגע שהתינוק בוכה, הם מיד מביאים אותו לאמא, כי "הוא בטח רעב". אספנו לכם 12 דרכים בהם האבות יוכלו לבלות זמן איכות עם התינוק החדש וגם לקחת חלק פעיל בגידולו.

דברים שאבא יכול לעשות עם הרך הנולד
אז מה האבות יכולים לעשות?
 1. להחליף חיתול - תינוקות קטנטנים עושים בממוצע 3-4 פעמים קקי ביום. צריך להחליף להם אחרי כל פעם ועוד כמה פעמים במהלך היום, בשביל למנוע גירוי. נכון, זה מעצבן להחליף חיתולים, אבל אם כל פעם תחליפו בתורות, הנטל יתחלק בין שניכם. 
 2. להסתובב עם מנשא - האבא, בניגוד לאמא, לא סובל מכאבי תפרים לאחר הלידה, אז יעזור מאוד אם הוא ייקח את התינוק עליו במנשא בשביל להרגיע או כשהגזים מתחילים.
 3. לתת בקבוק בלילה - בין אם התינוק מקבל תחליף חלב או חלב שאוב. זה ייתן לאמא מרווח של כמה שעות לנוח ולהחזיר כוחות במקום לקום כל שעתיים להניק.
 4. עור לעור - בשביל להעניק לתינוק, שיצא לא מזמן מהרחם החמים, הרגשה בטוחה, מומלץ לבלות עם התינוק זמן "עור לעור". מה זה אומר? האבא מוריד חולצה, התינוק ערום (עם חיתול) ושוכבים או יושבים צמודים אחד לשני מתחת לשמיכה בחדר חמים. מתחבקים ומתרפקים ביחד. והאמא- בינתיים מתקלחת בשביל שתוכל להצטרף לשלישיה.
 5. לשיר לו - לתינוק אין עדיין העדפות לסגנון מוזיקה מסויים וכל שיר בא בחשבון. זו ההזדמנות של האבא ללמד אותו מהי מוזיקה טובה לדעתכם- גם מזרחית ומטאל הולך. לא חייבים לשמוע רק בייבי מוצארט. מחקרים מראים כי כל סוג מוזיקה עוזר לתינוק להתפתח. לא רק מוזיקה קלאסית.
 6. לצאת איתו לטיול - אחרי הנקה, כשיש עוד זמן עד ההאכלה הבאה. לתת לאמא לשבת קצת לבד בבית עם כוס קפה ולנוח.
 7. לקפצץ על כדור פיזיו - הקיפצוץ טוב להתמודדות עם כאבי בטן וגזים של התינוק ויפעיל שרירים גם אצל האבא.
 8. לרחוץ את התינוק - לעשות לו אמבטיה לבד או ביחד עם בת הזוג, לנגב ולהלביש לו בחזרה את כל שכבות הבגדים. אפשר גם להתקלח איתו ביחד, באמבטיה של הגדולים.
 9. להשכיב לישון - אחרי שאוכלים ומסתכלים קצת על אבא ואמא, התינוק מתעייף מהר ורוצה ללכת לישון. בשבועות הראשונים הוא בטח יירדם על ההורים, אז האבא יכול להעביר אותו בעדינות לעריסה ולהתפלל שימשיך לישון.
 10. לעשות גרעפס - אחרי כל ארוחה (ויש הרבה כאלה) מרימים את התינוק לגרעפס ומחכים... ומחכים... לפעמים גם חצי שעה. אפשר כבר לשים את התינוק במנשא ולטייל בחוץ או לעשות דברים בבית בינתיים. 
 11. להקריא סיפור - לתינוק לא משנה מה יקריאו לו, מבחינתו זו פעילות שמערבת את חושי השמיעה והראיה. דפדוף במדור הספורט והסבר על שחקנים ומשחקים חשובים יתקבלו בברכה בדיוק כמו ספר ילדים.
 12. לצלם והרבה - בתוך בית החולים, עם כל הדודים, הלילה הראשון בבית, האמבטיה הראשונה, החיוך הראשון. לא חסר מה לצלם. יש הורים שלוקחים את הצילום צעד אחד קדימה:

 

 

Image courtesy of  by Tom Clare / FreeDigitalPhotos.net

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA