אמהות בג'ימבורי- קוים לדמותן

זה מה שקורה כשנמצאים הרבה בג'ימבורי- מקטלגים את כל ההורים מסביב...

אמהות בג'ימבורי- קוים לדמותן

לפני כמה חודשים למדתי שלמתחמי המזרנים הצבעוניים והחינמיים שנמצאים בחלק מהקניונים קוראים "ג'ימבורי רך". גם אצלנו בקניון יש כזה מתחם, עם גלילים, מגלצ'ות ומדרגות ספוג לטפס עליהם. אני והבת שלי משחקות שם כמעט כל יום ונהנות מאוד.

במשך הזמן, שמתי לב שאפשר לחלק את כל האמהות שיושבות סביבי לכמה סוגים. ממש נושא למחקר אנתרופולוגי. יצאו לי 7 סוגים. מעניין כמה סוגי אמהות יש אצלכם בג'ימבורי...

  1. המקשקשת - מקשקשת עם חברות ומצידה שיתהפך העולם. מידי פעם היא צועקת "שגית, שימי לב שיש מאחוריך תינוק" אבל אם התינוק יתחיל לבכות כי שגית הכתה אותו חזק מידי עם הגליל, היא כבר לא תשים לב, כי היא חזרה לקשקש

  2. העסוקה- מניחה את הילד על המזרן ומתחילה לשחק בסמארטפון, סטטוסים בפייסבוק, מיילים, סמסים, העיקר לא לבזבז זמן יקר על "סתם" משחק עם הילד.

  3.  

     

  4. המאכילה- עוד יוגורט ועוד בננה. רק שיאכל הילד. בדרך כלל תמצאו מסביבה חבורת ילדים בוהים בתקווה באוכל (גם אם סיימו לאכול לפני 10 דקות).

  5. היצירתית - למה סתם לשחק בג'ימבורי עם אפשר להביא גם כדור צבעוני או צעצוע מעודד טיפוס? כל האמהות מתסכלות בהערכה על הרעיון הגאוני ורושמות לעצמן להביא גם כדור בפעם הבאה. בדרך כלל האמא הזו תהיה עסוקה בלהסביר לכל שאר הילדים שגם רוצים לשחק בכדור הזה ש"אפשר לשחק ביחד".

  6. היצירתית המשודרגת- למה לשחק ביחד עם אפשר להוציא עוד כמה כדורים קטנים מהתיק, ספרון מרשרש וגם קסילופון, בשביל שגם לכל הילדים האחרים בג'ימבורי יהיה מה לעשות. בשלב הזה הג'ימבורי הופך להיות שקט במיוחד כי כל הילדים מאוד עסוקים בצעצועים ושוכחים לריב אחד עם השני. גם את הרעיון הזה כל האמהות מיד משתדלות לזכור.

  7. האנרגטית- רצה, צוחקת, משתוללת ועושה 3 פליק פלאקים לאחור ביחד עם הילדים. כל שאר האמהות מסתכלות וחושבות שזה בטח ילד ראשון והיא לא עובדת אז יש לה כוח. אז זהו שלא, יצא לי גם לראות אמא לבן שנתיים+תאומים קטנים שעושה בדיוק את זה, אבל פי-3.

  8. האבות (בדרך כלל יש אבא אחד בין 15 אמהות)- לא יודעת איך זה אצלכם, אבל אצלי כל האבות נראים אותו דבר: מדברים בנייד/גולשים בסמארטפון, מידי פעם קוראים "כל הכבוד יואבי" אחרי שיואבי כבר רבע שעה צועק "אבא, אבא תראה". המזל של יואבי הוא שיש אמהות שיצילו אותו מלשבור את הראש כשהוא מנסה ש-ו-ב להרשים את אבא. הכי מעניין זה לראות אבות שהגיעו עם 2 ילדים- הם לא מסתכלים, וברגע שאחד מהילדים אומר שהשני הרביץ לו, האבא אומר "זהו, הולכים" וגורר אחריו שני ילדים מצווחים.

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA