מוזיאון חיל האויר ונחל הבשור

עונות החורף והאביב הם תקופה מצויינת לטייל בצפון הנגב ובגשר התלוי בבשור

מוזיאון חיל האויר ונחל הבשור

אבא רצה לנסוע למוזיאון חיל האויר ואמא הסכימה. נשאר רק לחפש איפה לטייל אחרי הצפיה במטוסי ישראל לדורותיהם.

שיטוט באינטרנט הוביל למסקנה המתבקשת- שמורת נחל הבשור. מעולה בתקופת האביב, יפיפה בחורף ואפילו בקיץ כיף לעבור על הגשר התלוי.

 

איפה לאכול בדרך?


הצטיידנו מבעוד מועד במאכלי פיקניק, נשנשנו קצת במוזיאון וכשהגענו לשמורת הבשור מצאנו עץ מוצל לפיקניק קליל של כריכים. בדרך חזרה למרכז עצרנו בקיבוץ יד מרדכי, לארוחה בשרית במסעדת "נתחים" הכשרה, במרכז הקניות. באותו מרכז, יש גם סניף של קפה ג'ו.

 

מוזיאון חיל האויר בחצרים


איפה זה? בדיוק כמו בפרסומת- "5 דקות מבאר שבע" (תיזמנו. ברור שתיזמנו. לא סומכים על הפירסומות ברדיו). 

המוזיאון נמצא באויר הפתוח ולא בתוך בניין, אז התמרחנו בקרם נגד שיזוף וסיירנו בין המטוסים והמסוקים. אחרי מטוס ה"כפיר" בכניסה למוזיאון, הגענו אל רחבה קטנה עם מסוקים קטנים שמותר לילדים לטפס עליהם. כבר נקודת פתיחה טובה מצד הילדים. משם עברנו להקשיב לאבא, שהסביר לנו למה המטוסים צבועים בצבעים שונים (התברר שבמשך השנים החליפו את הצבעים כמה פעמים) ומה ההבדל בין מסוק קרב למסוק תובלה. ראינו גם מטוסים ממש ישנים, עוד לפני קום המדינה, שחלקים מהם היו בנויים מעץ (!!!).

האטרקציות במוזיאון כוללות כניסה לתוך מסוק תובלה גדול וגם לתוך מטוסי נוסעים בהם מוקרן סרט על חיל האויר. 

במוזיאון אין הרבה פינות מוצלות וילדים יסתפקו בסיבוב של שעה-שעה וחצי (בתקווה שאין להם אבא שמתעקש להסביר על כל דגם מטוס בנפרד).

מהמוזיאון, נסענו כחצי שעה אל שמורת נחל הבשור.

 

שמורת נחל הבשור / דרך הבשור

 

איך מגיעים לשמורה? חוזרים לבאר שבע, נוסעים על כביש 25 לכיוון אשקלון ומשם פונים לכביש 241. עוברים את הכניסה לגן לאומי אשכול וממשיכים עוד כמה דקות עד שרואים שלט ל"דרך הבשור". 

דרך הבשור היא דרך עפר כבושה באורך של 18 ק"מ עם נוף מדהים וירוק של צפון הנגב (בעונות החורף והאביב). בדרך תראו שלטי הכוונה לנקודות עניין שונות בדרך- תצפיות, גבים ותלים. לא חייבים לעצור בכל הנקודות, אך כדאי לבחור כמה ולרדת מהרכב. אנחנו מצאנו חורשת עצים בדרך לארוחה קלה.

לקראת סוף הדרך, נגיע לגשר התלוי הידוע מעל נחל הבשור. הגשר באורך של 80 מטרים והילדים מאוד נהנו לעבור עליו.מהגשר התלוי ממשיכים לאורך כביש סלול ומתחברים לכביש 222.

אפשר לוותר על כל דרך הבשור ולהגיע ישירות אל הגשר התלוי. 

 

מחירים: למוזיאון חיל האויר מחיר הכניסה 20 ש"ח לילד בגילאי 3 עד 13 ו-30 ש"ח למבוגר.

לשמורת נחל הבשור הכניסה חינם.

תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים