עיסת נייר - יצירה עם ילדים

נייר טואלט רטוב וקצת דבק פלסטי, זה כל מה שצריך בשביל להכין עיסת נייר. איך מכינים עיסת נייר ומה המתכון המושלם לעיסת נייר שכל ילד יאהב יותר חשוב, כך תיצרו יצירות פשוטות מעיסת נייר שיעבירו לכם את הזמן בכיף ובהנאה עם הילדים.

עיסת נייר - יצירה עם ילדים

איך מכינים עיסת נייר

נייר טואלט יש בבית? יש. ודבק פלסטי לבן? כנראה שגם יש (ואם אין- תקנו. זה מאוד שימושי). חשק לקצת בלגן יש? (אצלי התשובה היא תמיד כן. מי שאין לה כזה חשק, מוזמנת להשתדל לא לבלגן ולנקות עם מגבונים מיד אחר כך). אז בואו ונשחק בעיסת נייר!


מתכון לעיסת נייר


מה צריך?

גליל נייר טואלט

3/4 בקבוק סטנדרטי של דבק פלסטי לבן (בקבוק של 120 גרם)

צבעי גואש

בריסטול

 

איך עושים עיסת נייר

מניחים את נייר הטואלט בקערה עם הרבה מים, עד שכל הגלליל יהיה רטוב. שולפים החוצה את גליל הקרטון. 

סוחטים את הנייר מהמים, אבל משאירים אותו מעט רטוב ולא סוחטים לחלוטין.

מכניסים את כל הנייר למעבד מזון ו(מג'ימיקס) ומפעילים לכמה שניות, עד שהנייר מתפורר. אם קשה מידי למעבד מזון- תוסיפו עוד טיפה מים. 

ואם אין מעבד מזון? אין בעיה. תנו לילדים לפורר.

אחרי שנוצרו פירורי נייר רטוב שנראים ככה:


עיסת נייר

 

מעבירים לקערה ומערבבים עם הדבק. אנחנו חילקנו את העיסה עם הדבק לכמה קערות ובכל קערה ערבבנו מעט צבע גואש, עד שנוצרו כמה צבעים שונים. 

נותנים לילדים לשחק עם העיסה, לצייר איתה, לבנות מגדל או ליצור מעמד לטושים ע"י הדבקת גליל נייר הטואלט שהשארנו קודם בצד לחתיכת קרטון קטנה וציפוי הגליל מסביב עם העיסה הצבעונית.


איך מכינים עיסת נייר 

 

יצירות פשוטות מעיסת נייר

לאחר שהכנו עיסה בכמה צבעים, מציירים ציור על בריסטול (לא על נייר, כי הדבק והצבעים יעברו למשטח מלמטה) ו"צובעים" עם העיסה את הציור. אפשר להניח בגושים ואפשר למרוח, איך שמתחשק. אנחנו ציירנו גלידה וצבענו אותה:


יצירות פשוטות מעיסת ניירתוכנת על ידי Vital - בניית אתרים