לפתוח עסק מהבית לאחר לידה

נשים רבות לאחר לידה חשות בצורך לשנות כיוון ולפתוח עסק מהבית. לפניכם 10 צעדים פשוטים לפתיחת עסק מהבית.
לפתוח עסק מהבית לאחר לידה
עצמאית בשטח
להקים את העסק שאת רוצה מכל מקום בכל זמן באמצעות האינטרנט
רוב הנשים שרוצות להקים עסק מהבית לאחר לידה עושות את זה כי מה שהן באמת רוצות זה לחיות טוב יותר.
הן רוצות להשאר בבית ולגדל את הילדים, לא להיות כבולות לבוס 
שאומר להן מה לעשות, להיות חופשיות ובעיקר לעשות רק את מה שהן אוהבת ולהרוויח על זה כסף. 

הנה העובדות: שיעור התעסוקה בקרב נשים בישראל (לפי נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2010 ) עומד על 63% כשמתוכן 48% עובדות במשרה חלקית. 37% מהנשים אינן עובדות כשהסיבה העיקרית לכך היא טיפול בבני משפחה (ילדים) ובמשק בית. 
בנוסף  למרות שבימינו יש יותר נשים עובדות לעומת בעבר (בכל זאת 63%) הן עדיין מרוויחות פחות מגברים!

אז למה בעצם לפתוח עסק מהבית לאחר לידה?
אחד ההסברים לכך ששכר הנשים בהשוואה לגברים נמוך, הוא הבאת ילדים לעולם.
בעקבות כך מסלול הקידום של נשים נקטע פעם אחר פעם בעקבות היציאה לחופשת לידה,
בדיוק בשנים שנחשבות למשמעותיות ביותר מבחינת התקדמות של עובד.
אבל יש לי חדשות טובות – כל אחת יכולה להקים עסק מהבית!

 

 


אולי להקים עסק, נשמע לכן גדול מידי, כללי מידי, ומפחיד מידי. אבל היום יותר מתמיד אפשר (ואפילו רצוי) לעשות זאת, ללא איזשהו הון התחלתי ואפילו די בקלות. 
בעידן הדיגיטלי של ימינו יש יתרון גדול מאוד והוא שהאינטרנט מאפשר לנו את החופש להיות ולעשות את מה שאנחנו רוצות ולהרויח על זה כסף. האינטרנט מאפשר לנו את החופש:
לעבוד מכל מקום בכל זמן
לתקשר עם כל אחד בכל איזור בעולם
להגיע לקהל לקוחות בצורה מדויקת

רוצה להקים עסק מהבית? הנה 10 הצעדים לעשות את זה:

1. מצאי רעיון - זהו השלב הראשוני וההתחלתי כי למעשה ללא רעיון לא תוכלי להקים עסק מהבית. הדבר החשוב שצריך לעמוד בבסיס הרעיון הוא משהו שיעניין אותך או משהו שיש לך רצון להתעסק בו בעקבות התשוקה שלך או משהו שיש לך ידע בו אם כי ידע בהחלט ניתן לרכוש.

2. זהי את הצורך - מטרתו של כל עסק הוא לספק צרכים ולכן הרעיון שלך חייב לענות על צורך כלשהו צרכי האדם הבסיסיים הם המוצרים שהכי נמכרים! צרכים בסיסיים לדוגמא הם: כסף, אוכל, דיור, עבודה, ביטחון, הגנה, בריאות, שליטה...זהי את הצורך שברעיון שלך והתאימי לו מוצר/שירות. אבל חשוב שהמוצר/השירות חייבים להיות פשוטים להבנה/ליישום/לתפעול

3. בחרי את הנישה – נישה זהו תחום מצומצם, חשוב שתביני שאינך יכולה לפנות לכולם, המסר שלך צריך להיות ממוקד ויעיל וכך גם תוכלי לפרסם ולשווק אותו בצורה נכונה שתביא לתוצאות.

4. הגדירי את קהל היעד שלך - קהל היעד זוהי קבוצה ספציפית בתוך השוק אליו את מכוונת את המוצר/שירות שלך. קבוצה זו עתידה לרכוש את המוצר/השירות שלך. הגדרת קהל היעד נחוצה כדי לדעת בדיוק מיהם הלקוחות שלך וכדי למקד את הפרסום שלך עבור המוצר/השירות ובצורה כזו לדעת מהו השיווק שתוכלי לעשות.

5. צרי תכנית עבודה – צרי תוכנית שנתית (כן, כן כבעלת עסק עלייך לחשוב על שנה שלמה קדימה) בה עליך לבחור מטרות, משימות ויעדים בנוגע לעסק שלך. תוכנית עבודה למעשה נותנת את המסגרת לפעילות של העסק שלך בדרך להשגת היעדים והמטרות והופכת את העבודה למסודרת ומוגדרת.

6. צרי תכנית פעולה - תוכנית הפעולה היא נגזרת של תוכנית העבודה ויש המכלילים אותה בתוך תוכנית העבודה. בתוכנית העבודה התעסקת ב"מה" שלך (מה את רוצה מהעסק?) ואילו בתוכנית הפעולה תתעסקי ב"איך" (איך תשיגי את המטרות/יעדים, על ידי אילו פעולותו?). בשלב הזה אל לך להיות מתומצתת, אלא עלייך לכתוב בדיוק איך את מתכוונת להשיג את המטרות שלך, באיזה אופן.

7. הגדירי לוחות זמנים - לאחר שיש לך תוכנית עבודה מסודרת עם חזון ברור ותוכנית פעולה עם פעולות ברורות להשגת המטרה, נעבור לשלב הבא קביעת זמנים ולוח זמנים. לוח זמנים הוא הגורם הכי מרכזי בבניית תוכנית עבודה מכיוון שאי הצבת זמנים להשגת החזון, המטרה, היעדים למעשה ישפיע על כל תהליך וימנע ממנו להתממש. קחי יומן (אם אין לך אחד כזה זה הזמן לקנות :)) או לוח שנה גדול ועברי על תוכנית העבודה שלך ותוכנית הפעולה שלך, מקמי את המטרות ביומן על פי הזמנים בו את רוצה שיושגו או שלדעתך סביר שיושגו.

8. משימות שבועיות - כשאת עובדת מהבית ואדון לעצמך, במיוחד אם הילדים איתך בבית, קל מאוד למרוח את הזמן ולקפוץ מדבר אחד לשני. אז נכון שאין לך בוס על הראש ואת יכולה לעשות מה שאת רוצה אבל אל תשכחי שיש לך עסק לנהל, ולכן עלייך לקחת אחריות ולבצע את העבודה שלשמה החלטת להקים עסק מהבית. הדרך הקלה לעשות זאת היא לכתוב בכל תחילת או סוף שבוע משימות לשבוע הבא אחריו, המשימות צריכות להיות מוגדרות במסגרת של זמנים קבועים וידועים מראש.

9. התפתחות אישית - מהו המשאב/הנכס החשוב ביותר שלך - את! האם את משקיעה בעצמך? חשוב שתביני שאת יכולה להשיג כל דבר בחיים, הכל! אך זה תלוי ברמת המודעות שלך ובמידת ההתפתחות האישית שלך. התפתחות אישית היא מסע (שלא נגמר לעולם) והוא כולל צבירת ידע והבנת הפסיכולוגיה של ההצלחה, הגברת המודעות, פיתוח כלים, הרגלים, יכולות ומיומנויות. הלמידה היא אין סופית אבל ככל שתתמידי, תלמדי ותחקרי את תראי שלאט לאט תוכלי להשיג את המטרות שלך בקלות ושהשמיים הם ממש לא הגבול.

10. יישום - עלייך ליישם ולהוציא לפועל את כל הצעדים בלי יוצא מן הכלל 

(מתוך המדריך הפרקטי להקמת עסק מהבית ב 10 צעדים)

אל תוותרי עלייך ולעצמך, אני יודעת ומאמינה שאת יכולה לעשות את זה, זה הזמן שלך!
בהצלחה בעסק החדש שלך.

הכר את המומחה: הדר חמד עזרא | מייסדת Business Mom מלווה אמהות בהקמת עסק מהבית באמצעות האינטרנט | 


 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA