על רפואה משלימה ואי פריון בלתי מוסבר

כדאי לשלב טיפולי רפואה משלימה בנוסף לרפואה הקונבנציונלית- דמיון מודרך, פרחי באך, ארומתרפיה ורפלקסולוגיה שיכולים לעזור בדרך אל ההריון המיוחל

על רפואה משלימה ואי פריון בלתי מוסבר

 

מהו אי פריון בלתי מוסבר?

   

על פי ההגדרה המקצועית, אי פריון הוא מצב בו בני זוג אינם מצליחים להרות מעל שנה של ניסיונות. מצב של אי פריון "בלתי מוסבר" מאובחן במידה ולא התגלו פתולוגיות או בעיות פוריות על אף בדיקות מקיפות שעברו שני בני הזוג.

 

מהן האפשרויות העומדות בפני המטופלת?

   

לאחר קבלת האיבחון ושיחה עם הרופא, בני הזוג יכולים לבחור בטיפול ברפואה מערבית בלבד על ידי רופא מומחה (הזרעות והפריות המערבים מתן הורמונים ושינויי מצב רוח), טיפול משולב של רפואה משלימה במקביל לטיפולים ברפואה המערבית, או שימוש בכלי הרפואה המשלימה בלבד.

 

הפסיכולוגית הקלינית גילת מלכאן סטיקלרו, מסבירה מדוע שילוב של הרפואה המשלימה והמערבית, עובד: "הרגשות שלנו משפיעים על כל תא ותא בגופנו. הקשר בין הגוף והנפש הוא דו כיווני. הגוף שלנו, הרגשות והמחשבות שזורים זה בזה ומשפיעים זה על זה.ראייה  אופטימית של החיים, שמחה ורוגע משפרים את בריאותנו הפיזית ומפחיתים את הורמוני הסטרסס בגופנו. מצב זה יוצר סוג של חוסן נפשי המספק משאבים חיוביים להתמודדות עם אירועים מלחיצים, כמו טיפולי פוריות ארוכים ומייגעים". 


כיצד הרפואה המשלימה יכולה לעזור?

   

הרפואה המשלימה רואה את המטופלים כמכלול שלם של גוף-נפש. התהליך מתחיל בכך שהמטופלת מגיעה לתשאול ראשוני שנמשך כשעה וחצי. מטרת התשאול היא להכיר את המטופלת לעומק ולהבין כיצד מתפקדות כלל המערכות בגופה. לכל מערכת יש משמעות, ומכאן גם השלכות מרובות בפן הפיזי ובפן הנפשי.

דגש נוסף בטיפול מיושם על הפן הרגשי של המטופלת- תחושות כגון דאגות, חרדות ופחדים, שיכולים להתגלות כחסימה אנרגטית הסוגרת את המערכות ומונעת מהאישה להיכנס להריון.

לאחר התשאול המטפל יבנה תוכנית טיפולים אישית ומקיפה שתלווה אותה בדרך לקבלת ההריון הנכסף.

חשוב לציין שתוכנית הטיפולים מותאמת לכל מטופל באופן פרטני לפי הממצאים העולים בתשאול, כגון משך הבעיה, פתלוגיות במערכות הגוף השונות, מצבה הרגשי של המטופלת ועוד.

 

 


אילו טיפולים מתאימים לי?

   

בתוכנית הטיפולים ניתן לשלב כלי אחד או יותר:

  • רפלקסולוגיה: הבסיס לתוכנית הוא סדרת טיפולים שעובדים על כלל המערכות בגוף, בדגש על המערכת ההורמונלית ומערכת המין. מטרת טיפולים אלה לאזן את המערכת, למקסם את יעילותה ולהכין את הגוף לקליטת הריון בריא ותקין.
  • תמציות פרחי באך: תמציות אלה סוללות את הדרך הרגשית להצלחת הטיפולים. התמציות טבעיות לחלוטין ועוזרות לאישה להגיע לאיזון פנימי, להתמודד עם החששות והפחדים שעולים בה בנוגע לתהליך ולעתיד - תפקודי כאמא, מוכנות לילד, תחושות בהריון והלידה והתמודדות עם נושא הזוגיות.
  • דמיון מודרך: באמצעות דמיון מודרך ניתן לסלול דרך במחשבה להריון בריא ומוצלח. מחשבה יוצרת מציאות.
  • ארומתרפיה: טיפול בשמנים אתריים, במריחה או בהרחה. שמנים אלו נותנים מענה לבעיות פוריות, מסדרים ומאזנים את המערכת ההורמונלית ועוזרים בסלילת הדרך למטרה. דוגמאות לשמנים אתריים המשמשים לתהליך הטיפול הינם ילאנג ילאנג וורד:
    • שמן הילאנג ילאנג: מאזן הורמונלית ומקל על תופעות קדם ויסתיות.
    • שמן הורד: תורם לשיפור חוסר איזון הורמונלי, בעיות פריון והסדרת מחזור, ואף כאבי מחזור. אצל גברים שמן ורד מגביר ייצור זרע ומשביח את איכותו.

חשוב לזכור כי הטיפולים המשלימים נותנים תמיכה מלאה גם במקרים של לחץ, עומס וסטרס שמופיעים בזמן הניסיון להיכנס להריון, עוזרים להתמודדות עם הציפיה ועם תחושת הכישלון במהלך הטיפולים, עד ההגעה למטרה הסופית - הריון בריא ותקין לאם ולעובר.

 

בהצלחה!

 

הכר את המומחה: מיכל היא אמא של עמית בת שנה ושבע, בעלת קליניקה לרפואה משלימה המתמקדת בחרדות ופוריות. Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA