משמעות החיוך עבור התינוק שלך

החיוך שלך יכול להעניק לך ולתינוק שלך עצמה שקשה לתאר. נושא החיוך קיבל תשומת לב רבה ע"י לא מעט מחקרים שמצאו נתונים מדהימים. החל מתרומה לביטחון העצמי שלך ושל התינוק שלך ועד לחיזוק הקשר בניכם.

משמעות החיוך עבור התינוק שלך
הכנו עבורכן כמה נתונים שהולכים כנראה להפתיע אתכן. 
כביכול מדובר בפעולה פשוטה ויומיומית  – חיוך.
אבל מחקרים מוכיחים לנו שהיא גם מאוד עוצמתית ובעלת השפעה, עליכן ועל התינוק שלכן ולא רק לטווח קצר...
מוכנות? היכונו לתוצאות המפתיעות:
 
משמעות החיוך עבורך
לחיוך יש השפעה מהותית ואם לא אימצתן אותו עדיין לחייכן, כנראה שאחרי המאמר הזה תשמחו לעשות זאת. 
 
 • ע"פ מחקרים לבדיקת הגורמים למשיכה או דחייה בבני אדם, בכל אינטראקציה חברתית קיימת לתוכן הנאמר השפעה של 7% בלבד, לטון הדיבור השפעה של 38% ואילו לשפת הגוף והבעות הפנים השפעה של 55%.
 • חיוך משפיע גם על טון הדיבור שלנו. מחקרים מצאו שגם בשיחה טלפונית, אדם יכול לזהות אם חברו לשיחה מחייך. זו הסיבה שיש אנשים עם "קול מחויך", והדרך לרכוש קול כזה היא פשוט לחייך תוך כדי דיבור. כך שהחיוך יכול להשפיע כמעט ב 93% על התקשורת הבינאישית שלנו! 

 

 

 • על פי מחקרים בוסים נוטים לקדם אנשים חייכניים יותר מאשר אנשים שלא נוהגים לחייך. 
 • חיוך הוא פעולה מדבקת. מישהו מחייך אלייך ולפתע, את מוצאת עצמך מחייכת אליו בחזרה. זה קורה בעזרתם האדיבה של ניורוני מראה (MNSשמגורמים לנו להזדהות עם האחר ולחייך גם).
 • במחקר  שנערך באוניברסיטת וויין נבדקו תמונות של שחקני בייסבול ידועים משנת 1952. המחקר גילה שרוחב החיוך של השחקנים בתמונה יכול היה לחזות את אורך חייהם: השחקנים שחייכו יותר, זכו בממוצע בשבע שנים נוספות.
 • פול אקטמן, מומחה עולמי לענייני הבעות, גילה שחיוכים הם בעלי משמעות חוצת לאום. גם- ואפילו בשבטים נידחים, שחיים בניתוק מוחלט מהתרבות המערבית, מתרגמים חיוכים באותו אופן שאנחנו מבינים אותם. אז בפעם הבאה שאתן נוסעות לאיזה חור נידח- זה בסדר לחייך שם.
 • במחקר אחר שנערך בקליפורניה, לקחו חבורה של חוקרים ספר מחזור וניתחו את חיוכי המצולמים. לאחר ניתוח תוצאות משך שלושים שנה מצאו החוקרים קשר ישיר בין זווית ועוצמת החיוכים שבתמונות למידת ההצלחה וההגשמה העצמית של אותם מחייכים בהמשך חייהם. האנשים שחייכו חיוכים גדולים ואותנטיים היו אלה שחייהם התקדמו על הצד הטוב ביותר: חיוך הצליח לנבא במידה רבה את רמת הסיפוק מחיי הנישואים, את תחושת הרווחה, ואפילו עד כמה החייכנים של ספר המחזור יהיו אנשים מעוררי השראה.
 • חיוך ישפר לכן את מצב הרוח. חיוך (גם מזויף) משפיע על המחייך לטובה: מוריד לחץ ולחץ דם, מחזק את המערכת החיסונית והרבה יותר זול וזמין מתרופות. 
עושה חשק לחייך, נכון?
 
משמעות החיוך עבור התינוק
 
אבל איך זה עובד עם תינוקות?
כמה זה משפיע? ומה קורה כשהם מחייכים? 
 • החיוך שלכן בדרך כלל יגרום גם לו או לה - לחייך בחזרה אבל זה לא יקרה בכל גיל: החיוכים הראשונים של תינוקות הם רפלקסים לא רצוניים והם לא נובעים משמחה אמיתית. רק בגיל 6-10 שבועות צץ החיוך החברתי הראשון שמערב גם תנועה של שרירי העיניים ושל הלחיים (ככה יודעים שהוא חיוך קורן אמיתי).
 • עדיף לעשות את זה כמה שיותר. ע"פ מחקרים פסיכולוגיים החיוך ההדדי הזה מחזק את הקשר בינכן לבין ילדכם. וההוכחה: הם לא יחייכו לכל אחד. לכן כנראה שכן. 
 • מחקרים במוח מוכיחים שתינוק מחייך גורם לרגשות של שמחה ומעורר את מרכז התגמול במוח באופן היוצר רגשות נעימים שאנו מקבלים כשאנחנו אוכלים שוקולד לדוגמא.
התחושה גדלה כשהתינוק הוא התינוק שלכן
אבל מסתבר שגם תינוקות מחייכים של אחרים יוצרים תחושה נפלאה שכזאת- מה שגורם לנו לחייך עוד. 
וכשאתן מחייכות אליהם- כבר אמרנו: זה עושה להם לחייך.  
מעגל קסמים מופלא. 
 
 • מחקרים אחרים מראים שאינטראקציה הכוללת בתוכה חיוכים והפגנת שמחה- מעוררת בתינוק את הצורך להמשיך באינטראקציה מסוג זה לטווח ארוך ובעצם הופכת את התינוק שלכם בטווח הארוך לאדם ... שמח יותר. 
 • חיוך משרה על הסביבה שלכם בטחון ושלווה.
 • אתם תהוו דוגמא אישית לילדכם ומה רע בללמד אותם לחייך אל החיים?
יש אמרה חכמה שאומרת
“Life is like a mirror, we get the best results when we smile at it.”
(החיים הם כמו מראה: אנחנו מקבלים את התוצאות הטובות ביותר כשאנחנו מחייכים אליהם")- באנגלית זה נשמע טוב יותר. 
 
שיהיה לכן יום שמח ומחוייך אבל עם חיוך מבפנים. 
שלכן, 
לירון
 
הכר את המומחה: לירון פורת, מומחית לפיתוח עסקי ואישי למנהלים אפקטיביים ומחייכים יותר,
מפתחת מתודולוגיית "ZoomOut – Zoom In" . מעצימה מנהלים לעשות מה שחשוב עבורם, לזהות מה חשוב עבורם ונותנת להם כלים מעשיים ופרקטיים להגשים את החלומות והמטרות שלהם, לצמוח, להתפתח, להשפיע ולאזן את הקריירה עם שאר תחומי החיים. 
לקבלת מדריך בלעדי שכתבה לירון, החושף 8 כלים שיהפכו את היום שלכם לכזה שכיף לקום אליו בבוקר, מוזמנות ללחוץ כאן
לאתר של לירון: http://lironporat.co.il
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA