איך לבחור עגלה לתינוק?

מתבלבלים ממבחר העגלות לתינוקות שיש בחנויות? תינוק ישראלי עוזר לכם לקנות עגלה מומלצת לתינוק שתתאים לצרכים שלכם. לכן ריכזנו עבורכם את כל הנתונים לפתרון התעלומה - איך לבחור עגלה לתינוק.

איך לבחור עגלה לתינוק?

עגלות תינוק מומלצות

מגוון העגלות לתינוקות עלה מאוד בשנים האחרונות וקצת קשה למצוא את העגלה המושלמת כזאת שתענה על כל הדרישות שלנו.

לכל עגלה יש יתרונות וחסרונות ובבואנו לחנות, המוכרים עלולים לנסות לשכנע אותנו לקנות דגם ספציפי, שלאו דווקא מתאים לנו.

לפעמים לקוחות מתלהבים מעגלה מסוימת בגלל הצבעים בהם ניתן לקבל אותה, או מהמראה האופנתי שלה ומוצאים עצמם לאחר הלידה עם עגלה מסורבלת שלא נכנסת לתא המטען של הרכב המשפחתי.

עגלת תינוק אינה מוצר זול.


המחירים יכולים לנוע בין כמה מאות, לכמה אלפי שקלים ורצוי שזו תהיה קניה חד פעמית, כזו שלא נצטרך לחזור עליה כעבור כמה חודשים כי נמאס לנו מהעגלה שקנינו בפרץ התלהבות.

על מנת למנוע מצב כזה, רצוי להגדיר מראש מהם הצרכים הייחודיים לכם ומה הם הפרמטרים החשובים ביותר כאשר אנחנו ניגשים לבחור עגלת תינוק.


עגלות תינוק מומלצות

 

חייבים לקנות עגלה לתינוק עם אמבטיה?

החליטו מראש האם יש לכם צורך באמבטיה לעגלה או לא. השימוש באמבטיה הוא עד גיל 3 חודשים בערך, מכיוון שבגיל זה התינוק מתעניין בסביבתו ורוצה להסתכל על הדרך.

אם זוית השכיבה מטרידה אתכם, דעו שעגלות תינוק רבות מתיישרות ל-180 מעלות גם בטיולון ולכן לא חובה לקנות אמבטיה.

אם אתם צפויים ללדת בחורף, אמבטיה תגן על התינוק מפני רוחות יותר מטיולון, כדאי לשקול את האופציה לקנות אחת. מצד שני, אם אתם גרים בבניין ללא מעלית, בכל יציאה מהבית תצטרכו להוריד קודם במדרגות את מרכב העגלה, ואז לעלות שוב ולהוריד את האמבטיה עם הילד. קחו זאת בחשבון.

 

השאלות הבאות יעזרו לכם לעשות סדר בראש וכך כשתגיעו לחנות, תוכלו לתעדף נכון את הפרמטרים החשובים לכם והמוכרים יוכלו לעזור לכם לבחור את העגלה הנכונה ביותר עבורכם.

 

 


גובה עגלת התינוק

 • האם את ובן זוגך גבוהים או נמוכים במיוחד? שימו לב לגובה הידית, שיהיה לכם נוח ולא תצטרכו להתכופף. אם אחד מכם גבוה והשני נמוך, בחרו בעגלת תינוק עם ידית מתכווננת.
 • מהו גובה האמבטיה? גובה האמבטיה משתנה מאוד בין העגלות השונות. אם אתם גבוהים במיוחד, יכול להיות שלא יהיה לכם נוח להתכופף אל אמבטיה נמוכה, ולהיפך.

משקל העגלה לתינוק

 • כמה שוקל מרכב העגלה יחד עם הטיולון? וכמה הוא שוקל יחד עם האמבטיה? אם אתם גרים בבניין ללא מעלית, מאוד חשוב לבחור עגלה קלה. זכרו שעל משקל העגלה בחנות יש להוסיף גם את משקל התינוק, שיגיע בגיל שנה לכעשרה קילוגרם.

מידות העגלה - אורך ורוחב

 • מהן המידות הפנימיות של האמבטיה (אורך ורוחב)? הביאו עמכם לחנות מטר למדידות. מוכרים רבים מנסים לשכנע שאמבטיה שנראית צרה היא בעצם רחבה כמו האמבטיה שלידה, על ידי העברת המזרן מאחת לשניה. אל תשכחו שמזרן האמבטיה גמיש, כך שדרך ההשוואה הזו אינה נכונה. סמכו על עצמכם ומדדו את המזרן, או בקשו לראות את קטלוג העגלה בו מצוינות המידות.
 • מהן המידות הפנימיות של הטיולון?
 • מה רוחב העגלה כולל הגלגלים? היו בטוחים שרוחב העגלה מתאים למעלית ודלתות הכניסה לביתכם.
 • האם העגלה המקופלת נכנסת בבגאז' בקלות? כשאתם בוחרים עגלה בחנות, בקשו לנסות להכניס את העגלה לאוטו שלכם.

גלגלי עגלת התינוק

 • האם תשתמשו בעגלה רק על מדרכות סלולות? או גם על שבילי כורכר וחצץ? גלגלים גדולים מתאימים יותר לנסיעה באיזורים כפריים.
 • ממה עשויים הגלגלים? גלגלי גומי מלאים באוויר אמנם משמשים כבולמי זעזועים טובים יותר מגלגלים יצוקים, אך יכול להווצר בהם פנצ'ר, כמו באופניים.

יכולת התמרון של העגלה

בהמשך לסעיף הקודם העוסק בגלגלי עגלת התינוק - פעמים רבות תמצאו את עצמכם מסתובבים עם העגלה להנאתכם או בניסיונות ליליים להרדים את התינוק.
היכולת לתמרן ולנווט את העגלה בין אנשים, ברחובות, בין מדרכות, שבילים ומי יודע איפה עוד.
לכן כאשר אתם ניגשים אל החנות כדי לרכוש עגלה צאו איתה לסיבוב קטן בסביבת החנות רדו מדרכות, נווטו בין אנשים בוודאי תשימו לב לנקודות חוזקה או לבעיות בנוחות העגלה.
אם עדיין אינכם בטוחים - צאו עם עוד עגלת תינוקות לסיבוב כדי להבין את יחס הנוחות שבין עגלה אחת לאחרת.מחיר העגלה לתינוק

עגלת התינוק היא אחת הרכישות היקרות ביותר ברשימת הציוד לתינוק. גם כאן כמו בכל רכישה קיימים מותגים שונים שלא תמיד מעידים על איכות העגלה או לחלופין לא ייתנו מענה לצרכים המדויקים שלכם.
עוד יכולים להשפיע על המחיר עיצוב מיוחד.
זה אמנם מעט משעשע אך גם העגלות לתינוקות הפכו להיות סוג של סמל סטטוס - השתדלו להימנע.
יש מגוון רחב מאוד של עגלות שהתמורה בעבור המחיר שלהן היא גבוהה מאוד ואין צורך בעגלה היקרה ביותר כדי להבטיח לכם ולתינוקכם נוחות מרבית - בהחלט ניתן להשיג את אותה הנוחות גם במחירים הגיוניים.מה עתיד העגלה?

וכאן ניכנס פרמטר שיכול לשנות כמעט לחלוטין את בחירת העגלה שלכם.
אם זאת הלידה הראשונה שלך ואת מתכוונת להשקיע בעגלה אחת שתשרת אותך למשך כמה לידות הרי שיש לקחת זאת בחשבון - גם מבחינת העניין הכספי.
אך הקפידי לבחור עגלה בצבע ניטרלי שישמש אותך גם אם יולד לך בן או בת בעתיד שלאו דווקא זה המין שיש לך כרגע בבטן.

נוחות ההורה:

 • האם העגלה מתקפלת עם יד אחת? רצוי לבחור עגלה שמתקפלת בקלות וביד אחת, שהרי בדרך כלל היד שניה מחזיקה את התינוק.
 • האם לאמבטיה יש ידית נשיאה? בבתים בלי מעלית כשצריך להוריד את מרכב העגלה ואת האמבטיה בנפרד, פרמטר זה יכול להיות משמעותי מאוד.
 • האם לעגלה יש סלקל מתאים? אם לא, האם ניתן לחבר סלקל בעזרת מתאמים? בדקו גם כמה כוכבי בטיחות יש לסלקל המוצע לכם. ייתכן ותעדיפו סלקל בטיחותי יותר, אף על פי שהוא אינו מתחבר לעגלה.
 • האם הסל נוח לשימוש? השוו בין גדלי הסלים התחתונים בעגלות שאתם מתלבטים לגביהן. סל גדול ונגיש יכול לשמש לצעצועים, שמיכה ולקניות של לחם וחלב מהמכולת ליד הבית. בדקו שהסל נגיש גם כשהטיולון במצב שכיבה.
 • האם לעגלה יש ידית אחת או שתי ידיות? עגלות עם ידית אחת נוחות יותר בדרך כלל לתמרון עם יד אחת. מצד שני, על עגלה עם שתי ידיות קל יותר לתלות שקיות מהסופר. לשיקולכם.
 • האם ניתן לכבס את כל הבדים בעגלה?

נוחות התינוק:

 • האם תינוק יכול ליישר רגליים בטיולון? בחלק מהעגלות הרגליים תמיד בזווית קבועה של 90 מעלות. יש ילדים שאוהבים את זה (שימו לב ברחוב לילדים בעגלה ששמים את הרגליים על המעקה בשביל ליצור בכוונה את הזווית) ויש ילדים שלא.
 • עד איזו זווית נשכב הטיולון? האם לשכיבה מלאה? - לא מעט פעמים העגלה תשמש אתכם גם כ"מיטה ניידת" שתשרת אתכם כאשר יצאתם עם התינוק מהבית והגיעה שעתו לישון במהלך היום.
 • באיזו זווית האמבטיה?
 • האם ידית העגלה מתהפכת כך שהילד היושב בטיולון יכול לפנות גם כלפי ההורה? או רק לכיוון הנסיעה? לרוב העגלות אין ידית מתהפכת מכיוון שילדים אוהבים להתבונן סביבם תוך כדי טיול.

 

טיפ לבחירת עגלה מומלצת לתינוק

שאלו חברים עם ילדים והורים עם עגלות ברחוב האם הם מרוצים מהעגלה שלהם.

רוב ההורים מרוצים כשהתינוק עדיין בשלב האמבטיה, אך לאחר כמה חודשים העגלה מתבררת ככבדה ומסורבלת והורים רבים קונים גם טיולון. קחו בחשבון את תשובותיהם בקניית העגלה.

אולי בשיחות תגלו שאתם מעדיפים לקנות עגלה זולה יחסית ולהשקיע יותר בטיולון בעוד כמה חודשים?

כמו כן ניתן למצוא מידע של מכון התקנים הישראלי - המלצות לרכישה ושימוש בעגלה לתינוק.


ייתכן ויעניין אותך גם:

 


בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA