ניתן להקל על תינוקות הסובלים מקוליק

תינוקות רבים סובלים מגזים וקוליק אשר גורמים להם לחוסר נוחות ובכי רב בחצי שנה הראשונה לחייהם. מחקר שנעשה במכללת רופין בשיתוף עם חברת Bfree בדק והשווה בין תינוקות אשר אוכלים מבקבוקי האכלה והתוצאות לפניכם.
ניתן להקל על תינוקות הסובלים מקוליק
מחקר ישראלי בדק ומצא כי: ניתן להקל על תינוקות הסובלים מקוליק באמצעות
בקבוק האכלה עם מנגנון אוורור מלא
תינוקות רבים סובלים מגזים וקוליק אשר גורמים להם לחוסר נוחות ובכי רב בחצי שנה הראשונה לחייהם. מחקר שנעשה במכללת רופין בשיתוף עם חברת Bfree בדק והשווה בין תינוקות אשר אוכלים מבקבוקי האכלה ומצא כי התסמינים של קוליק וגזים פחתו ב-97% אצל התינוקות אשר ינקו את החלב מבקבוק עם מנגנון אוורור מלא בבקבוק לעומת בקבוקים אחרים ללא מנגנון אוורור או בעלי מנגנון אוורור חלקי.
במחקר השתתפו 86 תינוקות שהשתמשו במגוון בקבוקי תינוקות, כאשר כל התינוקות אובחנו מראש עם סימפטומים של תופעת הקוליק על פי עדויות הוריהם.


התינוקות חולקו ל-3 קבוצות. בקבוצה הראשונה התינוקות קבלו את האוכל מבקבוק בעל מנגנון אוורור מלא למניעת ואקום בבקבוקים, תינוקות הקבוצה השנייה קיבלו את האוכל מבקבוק בעל מנגנון אוורור חלקי ותינוקות הקבוצה השלישית קיבלו את האוכל מבקבוקים ללא מנגנון אוורור.
המחקר העלה שתי מסקנות מרכזיות: הראשונה היא שהשימוש בבקבוקים בעלי מנגנון אוורור מלא למניעת ואקום בהאכלת תינוקות מפחית באופן משמעותי את כל הסימפטומים המיוחסים לתופעת הקוליק וכן משפר את תחושת הנוחות של התינוק בעת האכלה, ולא משנה באיזה פורמולה ובקבוק האכילו את התינוק, מהו גילו או כל מאפיין אחר. השנייה היא כי תינוק שאוכל מבקבוק בעל מנגנון אוורור מלא אוכל יותר.
השיפור בהפחתת הסימפוטמים נראה כבר בשבוע הראשון אצל 90% מהתינוקות ורק 5% מהתינוקות נשארו עם אותה רמת סימפטומים של תופעת הקוליק. בשבוע השני שיעור זה עלה לכ-97%.
המסקנה העיקרית היא שבקבוקי האכלה לתינוקות בעלי מנגנון אוורור מלא עם צינורית אוורור מפחיתים מיידית קוליק ב-90%-97%. גם שימוש בבקבוק ללא הצינורית עם פטנט מנגנון האוורור המלא מזרז את הפחתת הסימפטומים של תופעת הקוליק כבר מהשבוע הראשון.


תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים