ימי כיף וקייטנות לילדי עובדים - כך תזהו השקעה

גם אתם בוודאי תוהים איך תעברו את הקיץ הקרוב בשלום? תתפלאו, אבל גם המעסיק שלכם שואל את עצמו את אותה השאלה. כי אם כל העובדים יהיו בקיץ עם הילדים בבית אז מי יגיע לעבוד? זאת בדיוק הסיבה, שבגללה יותר ויותר חברות מזמינות שירות של קייטנות או ימי כיף לילדי העובדים. ככה לכם יהיה "סידור" לילדים ותוכלו לעבוד בראש שקט. אז ככה תזהו שהחברה השנה ממש השקיעה עם ספק איכותי לקייטנה או ימי כיף לילדי העובדים

ימי כיף וקייטנות לילדי עובדים - כך תזהו השקעה

ימי כיף וקייטנות לילדי עובדים

קייטנות לילדי עובדים במקום העבודה הן כבר מזמן לא טרנד, אלא הטבה שהיא סמל סטטוס.
בחודש מאי אחרי שנגמרים החגים: פסח, יום העצמאות, שבועות ול"ג בעומר; כל הורה בישראל שואל את עצמו שאלה אחת: מה לעשות עם הילדים בחופש הגדול? 

זו תקופה כל כך ארוכה, ובה ההורים צריכים להמשיך לעבוד כרגיל, בעוד שלילדים אין מסגרת.
מרגע הכניסה למערכת החינוך בגיל 3, גן טרום טרום חובה, ועד הגילאים הגדולים יותר של בית ספר יסודי, הילדים בחופש לחודשיים שלמים.
ילדים עד כיתה ג' לא יכולים להישאר לבד בבית, לכן חייבים למצוא להם פתרון, ומה שבטוח אחרי כמה ימי חופש, כבר לא משנה הגיל, כי כל ילד בכל גיל משתעמם ומתחיל 'לטפס על הקירות'.


עובדי ההיי טק, ועובדים בתחומים נוספים, ממשיכים את העבודה כרגיל גם בחודשי הקיץ, ונאלצים לדאוג לפתרונות לילדים לחופש הגדול, אבל יש גבול לכמות ימי החופש שאפשר לקחת וכמה עוד אפשר לנצל את סבתא וסבא?! 
בנוסף לאלו, החופש הגדול טומן בחובו עלויות מאוד גבוהות: נופשים, סרטים, פיצה, גלידה ועוד כל מיני פינוקים – ההוצאות לא נגמרות, והעלות הכספית של קייטנה מתווספת לרשימה ומכבידה כלכלית על ההורים.
קייטנה לילדי עובדים במקום העבודה נותנות מענה לבעיות אלו ונותנות להורה את השקט הנפשי שהוא צריך, כדי להמשיך לעבוד כרגיל גם בתקופת הקיץ.

בסופו של דבר הילדים נהנים, ההורים מרוצים והעסקים לא נפגעים, כי שגרת העבודה נשמרת בעינה.

כך תזהו מפעיל איכותי לימי כיף וקייטנות של מקום העבודה
אז ברור שכל הורה רוצה קייטנה לילדיו במקום העבודה, ולבוסים כמובן שיש אינטרס ששגרת העבודה לא תפגע, אבל מה היא קייטנה איכותית ואיך תדעו שהבוס לקח את הקייטנה הכי טובה? קבלו את הקריטריונים החשובים, כדי להבין האם הקייטנה במקום העבודה שלכם איכותית באמת:

צוות איכותי מתחום החינוך
מי שומר על הילדים שלנו? חשוב שיהיה צוות בוגר עם רקע חינוכי. טיב הסגל משפיע באופן ישיר על איכות התוכן בקייטנה והתמודדות נכונה עם צרכי הילדים. גם מדריכים צעירים עם ניסיון מתנועות נוער יכולים להוות צוות איכותי, אך בשילוב עם מדריכים בוגרים, ותיקים ומנוסים בחינוך.

יחס בין מספר עובדי צוות לילדים
כמו במערכת החינוך, גם בקייטנות יש לוודא שיש יחס מסוים בין מדריכים לחניכים. 
שימו לב כי היחס עומד על לפחות 2 מדריכים על 20 ילדים.

חלוקה נכונה והקפדה על חלוקה לפי קבוצות גיל
חלוקה לקבוצות על פי גילאים חשובה לפעילות תקינה ושוטפת במהלך היום. יש חשיבות גם על הקפדה על החלוקה עצמה, כלומר אם הקבוצה מגיל 3-5, לא יהיו חריגות "כי יש לי ילד בן שנתיים וחצי, אבל הוא מאוד בוגר" או כל סיבה אחרת.

התאמת תוכן לגיל
החלוקה לקבוצות חשובה גם לצורך התאמת התכנים לגיל. התוכן עצמו וגם האופן בו התוכן מונגש לילדים צריכים להיות מותאמים לטווח הגילאים בקבוצה. בעוד שבגיל הרך יהיו הפעלות תנועה, שעת סיפור ועוד, בגילאים גדולים יותר ישולבו ספורט, סדנאות חשיבה ועוד.

פריסת פעילות לשמירה על מרחבים נפרדים
מאחר והקייטנה נמצאת במקום העבודה, יש חשיבות שתהיה הפרדה בין המתחמים כך שהילד ייהנה מיומו בקייטנה וההורה יוכל להמשיך לעבוד ללא הפרעות. הפרדה מדמה מצב בו הקייטנה הייתה מתנהלת בבית הספר, במתנ"ס או בכל מקום אחר מחוץ למקום העבודה של ההורה.

ארוחת בוקר וצהריים
יום עבודה כולל בתוכו זמן ארוחת בוקר וצהריים. ילדים גדלים, מתפתחים ובקייטנה 'מוציאים' הרבה מרץ, בהתאם יש לוודא שהתזונה מותאמת ומוגשת בזמנים של ארוחת הבוקר והצהריים.

מוסיקה מותאמת
המוסיקה צריכה להתאים ברמת הווליום. מדובר במקום עבודה ויש לוודא כי הרעש לא יפריע מצד אחד, ויוסיף להנאת הילדים מצד שני.

לו"ז נכון של הפעילות
מפעילי קייטנה מקצועית יעבירו את היום באופן שיצור רצף מעניין לילדים, עניין מחשבתי ומעבר נכון בין פעילות "רגועה" לפעילות אקטיבית לסירוגין.

טיפ: אם אתם ממחלקת משאבי אנוש ומחפשים קייטנה איכותית עבור העובדים, רצוי לסגור קייטנה כבר בחודש מאי. התחרות בין מקומות העבודה היא עבור אותם תאריכים מבוקשים בחופשת הקיץ והקייטנות נגמרות במהרה.


הכר את המומחה: עדי שירי מנהלת חברת ההפעלות עדי שירי הפעלות לילדים. אשת חינוך ובוגרת וינגייט.
לאתר של עדי:  https://www.adi-shiri.com
לעמוד הפייסבוק של שירי הפעלות לחצו כאן!
טלפון של עדי: 052-6409087
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA