מנסים להרות ולא מצליחים? בדיקה ביתית חדשנית מאפשרת לחסוך זמן יקר בדרך להיריון

לפני שאתם מתחילים עם בדיקות פולשניות לאישה, תחשבו על בדיקת זרע. מחקרים קובעים כי בסביבות 50% מהגורמים לאי-פוריות יכולים להיות מיוחסים לצד הגברי. כיום, בעזרת ערכה ביתית חדשנית לבדיקת זרע (YO) ניתן להעריך האם הבעיה טמונה בצד הגברי בדיוק של 97%, לחסוך זמן יקר והתערבות רפואית מיותרת מצד הנשים.
מנסים להרות ולא מצליחים? בדיקה ביתית חדשנית מאפשרת לחסוך זמן יקר בדרך להיריון
ספירת זרע לגבר

חשוב לדעת ולזכור שפוריות היא מסע של שניים
אז אם אתם מנסים להרות ולא מצליחים בטח הגעתם לרופא, והוא הסביר שאי פוריות על פי הגדרה מתקיימת לאחר שקיימתם יחסי מין מלאים בלי אמצעי מניעה בקביעות במשך שנה שלמה, ולא הצלחתם להרות בזמן זה.
בהתאם להגדרה, הרופא ישלח אתכם "לנסות" להרות במשך שנה ורק אז לחזור אליו.

מה שקורה בפועל זה שאחרי פעם, פעמיים של ניסיונות עם בדיקת הריון ביתית המראה רק קו אחד מאכזב, רמת הלחץ והחרדה רק עולים, וזה בטח לא מועיל לסיכויים להתעברות.

מה כן אפשר לעשות?
רופא לא יתחיל בדיקות פוריות עד שלא תעבור שנה. כיום, בעזרת ערכה ביתית חדשנית לבדיקת זרע שפותחה ע"י חברה ישראלית (Medical Electronic Systems) ניתן להעריך האם הבעיה טמונה אצל הגבר עוד לפני תום השנה. 
 
פתרון, הנקרא YO, מאפשר לראשונה לגברים לבצע בדיקת זרע בבית באמצעות הסמארטפון ולקבל את תוצאות הבדיקה תוך מספר דקות ברמת דיוק של 97 אחוז.
הנבדק יכול לצפות בסרטון זמן אמת ולראות את תנועת הזרעונים שלו על גבי מסך הסמארטפון, שהופך למעין מיקרוסוקופ זעיר, את הווידאו אפשר לשלוח לרופא להמשך התייעצות לגבי הטיפול.
בהינתן תוצאות הבדיקה, אפשר לצאת לדרך עם פתרונות מתאימים, ובכך לחסוך זמן יקר בתהליך והתערבות רפואית מיותרת.

נכון שבדיקת זרע גורמת מבוכה, אבל בהשוואה לבדיקות הפולשניות שמבצעים אצל האישה, בדיקת הזרע הביתית היא ממש עניין פשוט. 

הפתרון החדשני חוסך לגברים את הצורך לבצע את בדיקת הזרע במרפאה – בדיקה אשר גורמת לגברים רבים מבוכה רבה ולכן רבים נמנעים מלבצע אותה.

YO בדיקת זרע ביתית איך זה עובד?
מדובר בבדיקת הזרע הביתית הראשונה בעולם - המודדת זרעונים נעים באמצעות הסמארטפון - שאושרה על ידי גורמי התקינה המחמירים ביותר דוגמת מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והגוף המקביל באיחוד האירופי (CE).

ממש כמו בבדיקת הריון ביתית, תהליך הבדיקה הוא פשוט ואורך כ-10 דקות בלבד. הנבדק מוריד את האפליקציה של YO דרך Google Apps או App Store (שם גם הוא יכול לצפות בסרטון הדרכה המנחה אותו בתהליך). הוא מוציא מהערכה את כוסית הבדיקה, ובדיוק כמו בבדיקה במרפאה, הוא ממלא בדגימת זרע.

לאחר מכן הוא מוסיף לנוזל אבקה מיוחדת המכילה אנזים וממתין כ-10 דקות. בעזרת מזלף פלסטי זעיר הוא מעביר טיפת דגימה ללוחית הדגימה, ומכניס את הלוחית לתוך התקן מיוחד המולבש על קצה הטלפון הנייד ללא מגע ישיר בין הטלפון לדגימה.

לאחר מספר דקות מוצגת תוצאת הבדיקה ורמת איכות הזרע (נמוך, תקין\נורמלי) וכן סרטון וידאו ברור בו ניתן לראות בזמן אמת את תנועתיות הזרע. כל המרכיבים כלולים בערכה.

חשוב לציין, כי הבדיקה אינה מחליפה את הצורך לגשת לרופא במקרה של בעיית פוריות, אלא נותנת אינדיקציה לבעיה כחלק מתהליך הבירור הרפואי.
כמו כן היא מאפשרת לנבדק לבצע מספר בדיקות לאורך זמן וכך לעקוב אחר תהליך שיפור איכות הזרע בהתאם לערכים השונים.

למה בכלל יש לבצע בדיקת זרע לגברים?
התשובה פשוטה. הגברים אחראיים לאי פוריות בדיוק באותם אחוזים כמו נשים.  
כמו כן, מחקרים מצביעים על ירידה הולכת ומתמשכת בפוריות הגבר במדינות מערביות, ולאחרונה אף פורסם מחקר מקיף שנערך באוניברסיטה העברית ממנו עולה כי ב-40 השנה האחרונות איכות הזרע של הגברים צנחה בשיעור שנע סביב 50%.

כיצד בדיקת זרע נעשית היום?
הבדיקה היום נעשית במעבדות פוריות. בחלק מהמעבדות הפרוטוקול מאפשר לתת את הדגימה במעבדה בלבד, כאשר אחרות יאפשרו לכם ללכת לאן שתחפצו ולהחזיר את הדגימה.
בכל מקרה, את הדגימה יש להביא לבדיקה תוך כשעה מרגע מתן הדגימה, ויש לזכור כי האיכות עלולה להיפגם ככל שהזמן עובר ממתן הדגימה. 

מה הקשיים בביצוע בדיקת זרע במעבדה?
גברים לא ששים, בלשון המעטה, לעשות בדיקת זרע.
יש תרבויות בהן גברים בכלל לא מסוגלים לתת דגימת זרע במעבדה.
מעורבים הרבה רגש ואגו הטמונים בעובדה שייעודו של הגבר להיות ה"מרביע" ושבעיית פריון מצביעה אולי על פגם או מעלה ספק בגבריותו.

בדיקת הזרע הביתית YO מהווה פתרון פשוט ונוח לקושי שבו נתקלים גברים במתן דגימות זרע במעבדה, באמצעות מתן אפשרות לנבדק לבצע בפרטיות את הבדיקה בבית או בכל מקום אחר ולקבל תוך מספר דקות את תוצאותיה

מה המדדים לקביעת איכות הזרע במעבדה?
איכות הזרע נקבעת על ידי פרמטרים רבים: נפח הדוגמא, כמות הזרעים הכוללת, אחוז הזרעים הנעים, אחוז הזרעים בעלי מבנה תקין ועוד.

האם יש הכנות מיוחדות לקראת בדיקת זרע?
מומלץ להתנזר לפני הבדיקה, להימנע משפיכה בין יומיים לחמישה ימים לפני הבדיקה

האם יש "פרופיל" לגבר עם בעיות באיכות הזרע?
אין פרופיל אופייני לגבר שכזה, אבל כן קיים קשר בין פוריות לאורח החיים, פקטורים כמו השמנה, חוסר פעילות גופנית, או פעילות גופנית מאומצת לפני קיום יחסי מין, גיל ושימוש בסמים עלולים להשפיע על הפוריות.
באופן כללי אורח חיים בריא אינו מבטיח פריון, אך הוא חשוב ומשפיע על איכות הזרע.

מה עושים במידה והבדיקה נמצאה לא תקינה?
מאחר ואיכות הזרע מושפעת ומשתנה מגורמים רבים, יש לבצע בדיקה נוספת במרווח של כחודש מהבדיקה הקודמת.

במידה והבדיקה השנייה נמצאה לא תקינה?
מצב זה לא מעיד על כך שאין סיכוי להיכנס להריון, במידה ושתי הבדיקות הראו תוצאה לא תקינה, כמובן שיש לפנות לרופא להתייעצות רפואית והמשך טיפול.
שני בני הזוג יצטרכו להיבדק בצורה מקיפה ולאחר ניתוח כל הנתונים הצוות הרפואי ימליץ על דרכי טיפול. 
במקרים בהם אי הפריון הוא מצד הגבר, ניתן לבצע תהליך הפרייה בו מכינים את הזרע במעבדה, על ידי ריכוז נפח קטן של זרעונים איכותיים, בעלי יכולת התנועה הגבוהה ביותר ואיתם ניתן לבצע הזרעה אל הרחם או הפרייה חוץ גופית במקרים אחרים. 
גם במקרים נדירים מאוד שבהם נראה שאין זרע בכלל, קיימים פתרונות רפואיים. 


הכר את המומחה: חברת MES הינה חברה ישראלית ובינלאומית, מובילה בניתוח איכות הזרע באופן אוטומטי ומהיר המהווה סטנדרט עולמי בתחום. קו מוצרי המעבדה של החברה נמכר בכל רחבי העולם ונושא את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי FDA והרשות האירופאית CE.
לאתר החברה:  https://www.yospermtest.com/


 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA