הכלב המושלם למשפחה

הקבלייר הוא הכלב האידיאלי מבחינת ליווי וגידול תינוק בבית. כלבים אלה מלאים ברגש, יכולת להעניק, חביבים מאוד ומלאי שמחת חיים. משום גודלם הקומפקטי אפשר לקחת אותם לכל מקום יחד עם עגלת התינוק או בחיק המשפחה לטיול בסופ"ש.

הכלב המושלם למשפחה

רבים פונים אליי לייעוץ והכוונה בבחירת כלב. בחלק גדול מהמקרים בני הזוג כבר מצפים לתינוק חדש בלהקה ועוד בטרם יגיע רוצים לאמץ חבר על ארבע. גור כלבים בבית שגדל יחד עם התינוק החדש יכול לתרום המון לקואורדינציה, מוטוריקה עדינה, תקשורת, ביטחון עצמי, העצמה רגשית ועוד. הכלב האידיאלי מבחינתי לאחר שנים של ניסיון הוא הקבלייר קינג צ'ארלס ספנייל או בעגה הרווחת בישראל קבלייר. כלבים אלה צברו תאוצה בעשור האחרון אצל אוהבי חיות מחמד בכלל - ואוהבי כלבים בפרט. אין ספק כי הוא אידיאלי מבחינת ליווי וגידול תינוק בבית ולכך הוכחות רבות.

 

 


מניסיוני בתור מאלף כלבים , נתקלתי בשנים האחרונות במאות קינג צ'ארלס. בעיות התנהגות עם קבלייר הן לא נפוצות ובמידה וקיימות, נפתרות בקלות. עם צמיחת הפופולאריות של הקבלייר ועבודה אינטנסיבית עם הגזע בשנים האחרונות מעניין לראות עד כמה המאפיינים שלהם זהים ועד
כמה הם תורמים למשפחה ולגידול הילדים בבית.

למה דווקא קינג צ'ארלס קבלייר?

 

קבלייר הוא כלב נהדר לטיפול בילדים באמצעות כלבים, לסיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, קל וחומר תינוק חדש בבית. כלבים אלה מלאים ברגש, יכולת להעניק, חביבים מאוד ומלאי שמחת חיים. משום גודלם הקומפקטי יחסית (כ-7 ק"ג בממוצע) אפשר לקחת אותם לכל מקום יחד עם עגלת התינוק או בחיק המשפחה לטיול בסופ"ש.

 

פרוותם מגיעה בשלל צבעים והיא מבריקה וחלקה כמו משי. המזג החיובי והאצילי שלהם גורם להרבה סיפוק ואושר. הם עדינים מאוד, אין להם נשירה
מוגברת ויחסית לשאר הכלבים אין להם ריח גוף חזק. אלה כלבים נקיים מאוד ששומרים על היגיינה, מרבים ללקק את עצמם ולהתנקות כמעט כמו חתול.
מזג הקבלייר נהדר לגידול יחד עם תינוק בבית, הוא אינו מרבה לנבוח ובעל מראה והבעה ידידותיים המזמינים למשחק. אלה כלבים שמחים תמיד וזנבם נישא בעליזות מצד לצד ונדמה שלא נח לרגע בתנועה חופשית ואלגנטית. זהו כלב פעלתן ואמיץ אך אינו משמש לשמירה. אלה כלבים חקרנים, סקרניים, ובעלי חוש ריח ושמיעה מפותחים הגבוהים מהממוצע בעולם הכלבים.


משום שקבלייר הוא כלב שאוהב מאוד תשומת לב, להתלטף, להשתעשע ולשחק עם הילדים בצעצועים, החיבור עם התינוק הוא מושלם. הם לא חזקים במיוחד כך שגם אם לא ידע ללכת "רגלי" (בצמוד לרגל שלכם) או לעגלת התינוק בטיול, עדיין תיהנו מהטיול המשותף. החיבור המיוחל של המשפחה עם הכלב והידיעה שהכלב נמצא במקום האחרון בלהקה יעזור לכם מאוד. אין בזה כל רע, הקבלייר פשוט יבין מי המנהיג הרי באופן טבעי הוא מחפש Alpha Leader או Dog Leader שיוביל אותו.


חשוב להבהיר לקבלייר שהוא חבר אמיתי, אהוב ונדרש בבית משום שהוא סוציאלי מאוד ואוהב את חברת בני האדם, לעתים יותר מאת חברת הכלבים. יחד עם זאת עם פינוק יתר ואהבה ללא גבולות יגרמו לו לבעיות התנהגות ולכן יש להציב גבולות ברורים בבית. אם עשה משהו שלא אהבתם, אל תכעסו עליו, כנראה שאתם לא מספיק ברורים.

 


הכירו את המומחה שלנו: אורי מגד הוא מאלף כלבים ומומחה בטיפול התנהגותי (סוציאליזציה לגיל הרך).

 

 

התמונות בכתבה באדיבות אורי מגד

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA