כתמי פיגמנטציה בהריון

למה נוצרים כתמי הפיגמנטציה בעור בזמן ההריון ואיך נוכל להפטר מהם? תשובת הארומתרפיה היא- לימון! (טוב, וגם קצת פטרוזיליה)

כתמי פיגמנטציה בהריון

כתמי פיגמנטציה הם מתופעות הלוואי הידועות של הלידה. השם הרפואי שלהם הוא chloasma, או melasma gravidarum והם מופיעים בדרך כלל באיזור הפנים ונפוצים יותר אצל הריוניות עם עור כהה. גם אם לא הופיעו לכן כתמים כהים על הפנים, בוודאי שמתן לב לכך שהפטמות מתכהות ושנוצר פס כהה על הבטן בהריון. כל התופעות הללו נגרמים מההורמונים, שמשנים למשך כמה חודשים (עד לסוף ההריון) את רמות הפיגמנטים בגוף.

 

מהי פיגמנטציה וממה היא נגרמת?

שאלנו קוסמטיקאית, שהסבירה לנו על פיגמנטציה ושהיא נגרמת בגלל שיבוש בתפקוד תאי המלנין שאחראים על ייצור הגוון בעור.

היא הסבירה שלכל אדם יש רמת צפיפות שונה בעור של תאי המלנין, ולכן גוון העור שלנו שונה אחד מהשני.

בזמן הריון מופיע שיבוש זה כתוצאה משינוי הורמנאלי והטיפול בפיגמנטציה בזמן הריון הוא להמנע מחשיפת יתר לשמש.פיגמנטציה זו תחלוף ברוב המקרים כמה זמן לאחר הלידה .

 

הפיגמנטציה לאחר הריון או נטילת גלולות (זוכרות? שינויי הורמונים) נתפשת אצל רובנו כגזירת גורל, שרק מייקאפ טוב יסתיר אותה וחוץ מזה אין מה לעשות. מנסיוני, אם מטפלים בה מיד וסמוך להיווצרותה ניתן לראות את התבהרות הכתמים, אם כי במקרים קשים טיפול פשוט לא יעבוד.
המפתח להצלחה הינו שימוש יומי רציף לאורך כל התקופה בשמנים אתריים המתאימים להבהברת העור. מה זה שמן אתרי? שאלה מעולה. שמן אתרי הוא חומר נדיף שמקנה לצמחים את הניחוח המיוחד להם ובשימוש נכון יכול לעזור בכל מיני בעיות. 

 

 

לנשים בהריון או מיניקות, מומלץ להשתמש בשמנים אתריים של לימון- לשטוף את הפנים במיץ לימון מדולל במים, או להניח רטיות עם מי הלימון על הפנים. בשביל עור אחיד, חלק וקורן אפשר לעשות שימוש יומיומי, בפילינג עדין לפנים המכיל שמן אתרי של לימון במינון נמוך. הפילינג יזרז נשירה של תאי עור מתים שצבעם אפרפר ויחשוף את תאי העור הצעירים. בשביל לחות והזנה כדאי שהפילינג יכיל גם שמנים צמחיים ושעוות דבורים טבעית, שגם יגנו על התאים החדשים שנחשפו בעזרת הפילינג גם זיהום סביבתי כמו אבק, עשן סיגריות.

 

לאחר הלידה ועם סיום ההנקה, ניתן להתחיל לטפל באיזורים הכהים הקיימים בקרמים טבעיים המכילים שמנים אתריים בעלי תכונת הבהרה כגון לימון שהזכרנו קודם,ופטרוזיליה. כך השמנים יוכלו לחדור יותר לעומק ויטפלו בכמה שכבות עור במקביל. השמנים הם פוטוסנסיטיביים (מעלים רגישות לשמש) ולכן כדאי למרוח את הקרמים בחורף ולפני השינה.

 

אצל בעלות עור כהה יכול להיווצר מצב של חוסר אחידות בצבע העור ולכן מומלץ להשתמש בקרמים עדינים יותר והתהליך יהיה איטי יותר.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד:

 

הכר את המומחה: חוה לוי, ארומתרפיסטית והבעלים של "בראשית- הכי טבעי לעור שלך".

 

 

Image courtesy of stockimages / FreeDigitalPhotos.net Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA