תחילת הריון - עוברות את ההריון ביחד

אורית הלפגוט, דולה בכירה ומדריכת הכנה ללידה ב"עוצמת הריפוי", עוברת ביחד איתכן את ההריון, יד ביד. ומסבירה כיצד לזהות סימני הריון ראשונים כמו כאבי בטן לדוגמא ועוד.

תחילת הריון - עוברות את ההריון ביחד

תחילת הריון

המחזור מאחר, ביצעת בדיקה ביתית וגילית שני קווים. במידה וראית שקו הבדיקה חלש מעט מקו הביקורת ייתכן ומדובר בהיריון צעיר או במילים אחרות הביוץ התרחש מאוחר יותר מהידוע לך. למחרת ניגשת לוודא סופית בבדיקת הדם והתוצאה שיצאה לך אכן לא מותירה שום צל של ספק- אתם בהיריון!

 

כבר מרגע האיחור במחזור את נמצאת למעשה בשבוע 4 להיריונך. השלב הבא יהיה לקבוע תור לרופא הנשים שלך בעוד כשבועיים וחצי לערך על מנת לראות את שק היריון ומיקומו, דופק ומספר העוברים. הבדיקה נעשית באמצעות מכשיר האולטרסאונד ובשלב הזה היא לרוב תהיה וואגינלית. במקרים מסויימים ועל פי החלטת הרופא, הבדיקה תיעשה בטנית.


תחילת הריון


במידה והגעת לרופא בשבוע 6 ולא נצפה דופק, תנשמי עמוק ואל תילחצי. חשוב שתדעי שדופק ניתן לראות לרוב סביב שבועות 6-8 לכן הרופא יבקש ממך לחזור בעוד כשבוע לבדיקה נוספת.
לאחר שנצפה דופק, ייחשב הרופא את גיל ההיריון ותאריך הלידה המשוער (תל"מ), על פי הווסת האחרונה או על פי חישוב משוער במידה והמחזורים אינם סדירים.

 

בדיקות נוספות בשבועות 4-8 להריון

הבדיקות שהרופא יבקש ממך לבצע בשלב זה הן:

  1. לחץ דם
  2. משקל
  3. חלבון בשתן

חלק מהבדיקות מבוצעות אחת לחודש על ידי הרופא עצמו, אך ישנה אפשרות לעשות זאת במרפאת מעקב היריון על ידי אחות.
בנוסף, הרופא ימליץ ליטול חומצה פולית במינון של 400 מ"ג בשילוב של ברזל, וזאת במידה ולא לקחת שלושה חודשים לפני הכניסה להיריון חומצה פולית. ישנן נשים שהרופא אף ימליץ להן על נטילת ויטמינים.
בביקור אצל הרופא תקבלי הסבר על הבדיקות הקרובות שעליך לבצע, ואולי אף הפניה לבדיקת דם עם המלצה לחזור אליו בעוד כשלושה שבועות-חודש (תלוי בהחלטת הרופא המטפל).


לרשימה המלאה של בדיקות הריון לפי שבועות לחצי >>

 

 

סימני הריון ראשונים - תופעות לוואי בשבועות ההריון הראשונים

בין שבועות 4-8 ייתכן ותחושי בחילות והקאות, כאבי מחזור ורגישות בחזה, שכולם הם סימנים שמאפיינים התחלת היריון. במידה ולא הופיע אצלך אחד או יותר מהסימנים, אין זה אומר שמשהו לא תקין. ישנן בנות שלא חשות תופעות לוואי במהלך ההריון. כל סימן אחר, הכולל בין היתר דימום או כאבי בטן חריפים, מחייב בדיקת רופא.
עכשיו הזמן לקחת אוויר, לחבק את גופך ולהמשיך את שגרת חייך כמעט כרגיל. אם היית רגילה להתעמל, תוכלי לעשות זאת לאחר שהרופא יאשר שההיריון תקין.

 

ישנם מספר מאכלים שמומלץ להימנע מהם בהיריון כגון דגים שלא בושלו היטב, מאכלים שלא בושלו כראוי, סלטים המכילים מיונז ושעמדו מחוץ למקרר יותר מידי זמן, ביצים שאינן מבושלות עד תום וכל מאכל שנראה לך שאינו מבושל, או מבושל למחצה. חשוב להרבות בשתייה, ירקות ופירות, ולאכול מסודר מבלי לדלג על ארוחות, מכיוון שצום ממושך גורם לייצור אצטון בגוף, שנוצר במצבי רעב ואינו בריא לעובר. על כן תמיד חשוב לאכול משהו בין הארוחות כמו פרי, יוגורט, פרוסת לחם, גרנולה, קרקר וכו. ואפשר גם רגע לפני שהולכים לישון.מזון יבש כמו קרקרים יכול לעזור נגד תחושת הבחילה ולכן, אם את סובלת מבחילות כדאי להחזיק ליד המיטה חבילת קרקרים או צנימים.

 

לכתבות נוספות:


הכר את המומחה: אורית הלפגוט - ליווי ותמיכה מהיריון ועד לידה, היא דולה בכירה, רפלקסולוגית ומטפלת מוסמכת ברפואה משלימה בהתמחות היריון ולידה, זירוז לידה והשראת לידה, מדריכת הכנה ללידה ומעסת נשים הרות.
בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA