עיסוי בזמן ההריון - לא רק מרגיע

בזמן שאת נמצאת במצב של רוגע ושחרור, גם תינוקך ברחם מרוויח מאיכות חיים טובה יותר, שלווה ונינוחות וחופש לגדילה והתפתחות תקינים

עיסוי בזמן ההריון - לא רק מרגיע

רוב הנשים ההרות נהנות מהתחושה המרגיעה והמטפחת של עיסוי. בעוד המתח משתחרר מגופך בזמן העיסוי, האנרגיה הפיזית שלך משתלבת בהרמוניה עם האנרגיות היותר מעודנות שלך, ובכך את תורמת לכוונון של ההוויה שלך כולה. בזמן שאת נמצאת במצב של רוגע ושחרור, גם תינוקך ברחם מרוויח מאיכות חיים טובה יותר, שלווה ונינוחות וחופש לגדילה והתפתחות תקינים.

 עיסוי הריון יכול להיעשות ישירות על העור או על בגדים.

 

שיחרור המתח

 

כשהתינוק שלך גדל ברחם, הוא דוחף ומועך את איברייך הפנימיים, גורם ללחצים על הגב, מכביד על הרגליים, ובאופן כללי דוחק בכל מערכות הגוף. ייתכן שתחווי תנודות לאחור, שרירים מתוחים בגב התחתון, כאב בעצב השת (אישיאס) והתכווצויות שרירים ברגליים. עיסוי היריון ברמה של השריר, תומך בהגמשה של השרירים, בהגמשת המפרקים, הרצועות והגידים ומספק הקלה בשרירים האחוריים ובגב התחתון.

שרירי הישבן והרחם מחוברים אנרגטית, (בזמן שהרחם מחזיק את תינוקך, הישבן מחזיק את המתח) ולכן חשוב לשחרר את המתח באזור התחתון של גופך. הן הליכה והן עיסוי, שניהם טובים ומקלים על מתח 'תחתון' שנבנה, ומגבירים את זרימת הדם אל הרחם, ומשחררים כך את המתח בחלק התחתון של עמוד השדרה.

 

 


התרומה לבריאות


מלבד הרווח הברור של שחרור מתחים פיזיים, נפשיים ואנרגטיים, עיסוי היריון פועל גם ברמה הביולוגית, באופן כזה שהוא משחרר רעלים וכימיקלים שהצטברו ברקמות השריר והשומן של הגוף, ובכך מגביר את ספיגת החמצן בדם, דבר התורם לבריאותה ולחוזק הריאות של האם ושל נשימתה, הנדרשת גם היא לעבודה בזמן הלידה.

העיסוי אף מגרה את המערכת הלימפתית לעבוד, לסלק ולנקז רעלים והורמונים עודפים. העיסוי קורא למערכת ההורמונלית לאזן את עצמה ובכך מחזק את האישה ואת גופה ב'עוד קצת'.

 

עיסוי כף רגל 

עיסוי בכפות הרגליים יכול להרגיע ולרענן כמעט כל אחת. בזמן ההיריון, עיסוי כף הרגל יכול במספר דקות להביא לשחרור והרפיה בכל הגוף דרך מגע בכף הרגל בלבד ואף לתמוך בכיווני הזרימה הטבעיים של נוזלי הגוף, בכך להקל על האישה במקרים של נפיחות או תקיעות פיזית ו/או נפשית. 


עיסוי בזמן הלידה 

כל לידה וכל אישה הן ייחודיות. לפעמים אישה רוצה שיגעו בה ויעסו אותה במשך כל הלידה. בפעמים אחרות, היא רוצה רק עיסוי בין הצירים. במקרים אחרים, היא לא רוצה שיגעו בה בכלל, והיא מאוד מעורבת ומרוכזת בגופה ובתחושותיה הפנימיות. חשוב להיות קשובה לעצמך, להיות בהווה, ולא להשוות את החוויה שלך עם חוויה קודמת שלך או של אחרות.

הרחם שלך מוחזק באגן על ידי שתי קבוצות עיקריות של רצועות. האחת, נמתחת מהחזית של הרחם אל עצם החיק והקבוצה השנייה נמתחת מהצד של הרחם, עוברת דרך האגן, ומתחברת בקרבת עמוד השדרה. כאשר הרחם שלך מתכווץ, רצועות אלה נמתחות יחד עם קבוצות שרירים נוספים. עיסוי במהלך הלידה יכול לסייע לשחרר מתח בקבוצות שרירים אלו, אשר אחרת, כשהם מתוחים ולא משתחררים לפרקי זמן, יכולים לעכב ישירות את ההתכווצויות ולהגדיל את אי הנוחות שלך.


עיסוי לאחר הלידה 

בתקופת ההחלמה שלאחר הלידה, ההורמונים של האישה מסתגלים מחדש לגוף אחד נשי, בזמן שהרחם אט אט חוזר לגודלו המקורי. עיסוי בטן במשך מספר שבועות, מסייע לרחם להתכווץ ולאזן את עצמו במהירות רבה יותר ומסייע לזרימה ולסילוק של הדם ושל הפרשות נלוות. כמו כן, עיסוי באזור בית-החזה מסייע לעורר את זרימת החלב במידה שיש בכך צורך, ועיסוי כללי תורם להרפיה, הפחתת מתח, עוררות ו'מילוי מצברים'.

(בכל מקרה בו את חווה תסמין או סימפטום יוצאי דופן מחווייתך הרגילה את גופך, המעלה בך ספק- פני אל רופאך ואל תעשי עיסוי בזמן כזה).

 

 

הכר את המומחה: רנה קאור- הכותבת התמחתה בעיסויים לתינוקות ולנשים בהריון, לאחריהם פנתה ללימודים כתומכת לידה, לצד הכשרתה הקודמת כמדריכה בשיטת גרינברג. לאחרונה סיימה לימודיה להוראת קונדליני יוגה. ניתן למצוא עוד פרטים וליצור עמה קשר באתר: www.beyouga.comבחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים