סקס בהריון - ממשיכים ולא מפסיקים!

שינויים גופניים פוקדים אותנו ואיתם משתנים גם חוקי הסקס. איך נקיים אינטימיות זוגית אתם שואלים? מה יקרה לסקס שלנו בזמן ההריון? האם סקס יכול לגרום לנו להפסקת הריון? מתי מותר לקיים יחסי מין בתקופת ההריון ומתי אסור?

סקס בהריון - ממשיכים ולא מפסיקים!

סקס בהריון

הריון הוא תוצאה של אהבה ואינטימיות שאותן צריך לשמר לכל התשעה חודשים, לא?
עזבו אתכם מאגדות אורבאניות, כל מיני סיפורי סבתא, המלצות של חברים והורים מודאגים. אתם נכנסים לחרדות וחששות לחינם שמחריבים כל שמחה בעשייה נפלאה. נכון, אתם כזוג עלולים להרגיש חרדים עם הססנות מינית בזמן שהקטנצ'יק עושה סלטות במרחק חצי פין מבן הזוג.

 

אני אומרת: חבל!

 

חבל על הזמן, על בזבוזי אנרגיה של מה נכון ומה לא ופשוט תנו לגוף לאהוב באמת. במידה והרופא/גינקולוג לא הורה אחרת, לכו עם אהבתכם והוכיחו לעצמכם את תשוקתכם.

 

אשתדל להרגיע אותך ולענות על כל שאלותייך, את בידיים טובות.

 

החל מאיזה שבוע ניתן לעשות סקס במהלך הריון?

בעיקרון, אפשרי לקיים יחסי מין כבר מרגע הידיעה המשמחת להיותך בהריון, אלא אם כן הרופא הורה אחרת.

ההתקדמות במהלך ההריון עלולה להשפיע עליך מבחינה גופנית ולפגוע בתשוקתך המינית.
בשליש הראשון (12 שבועות הראשונים) בדרך כלל חווים עייפות, בחילות, הקאות, רגישות בשדיים וכאבים בגוף.


גופך מתחיל לעקל שמשהו מתרחש בתוכו, מה שעלול לגרום לירידה בתשוקה המינית, משמע ירידה ביחסי המין.
מרבית ההפלות הטבעיות מתרחשות בשליש הראשון, ללא קשר לקיום יחסי המין, לכן הוא נקרא: השליש הפגיע.
אני מבינה שמאד קשה שלא לקשר את הסקס שלנו ערב לפני, להפלה שקורית יום אחרי בשליש הזה. ההפלות המועטות שקורות בשליש הראשון נוצרות מפגמים גנטיים או מהשתרשות לא מספיקה.
המלצה שלי: לא לאמץ את הגוף מעבר לפעילות יומיומית רגילה, זה לא רעיון טוב.
השליש השני הוא טוב יותר, מאחר והבחילות בדרך כלל חולפות, הבטן עדיין לא ממש מבצבצת, ישנה נוחות גופנית והקלה שמשפיעה על החשק שלך להרקיע שחקים. זה הזמן הטוב ביותר להשתולל עם בן זוגך.
המלצה שלי: לא לשתף את הפטמות במשחק לפחות עד השבוע ה 38 להריון. לחיצה עליהם גורמת לכיווץ הרחם שנחשבת ל"מזרזת לידה".


בשליש השלישי, ישנם שינויים גופניים גדולים יותר כמו: כבדות על הרגליים והגב, נפיחות הגוף שמגבירה את האי נוחות. כאן בעצם, אנחנו חוזרות לקושי לקיים יחסי מין, וחשוב להיות יצירתיים ולחשוב על תנוחות שיסייעו לנו על הצד הטוב ביותר. (בחלק ב' של המאמר, ציינתי מס' תנוחות שיעזרו לך במימוש האינטימיות הזוגית).

את הנאמר לעיל, מחזקים חלוצי המיניות,החוקרים (גבר ואישה) מאסטרס וג'ונסון, כשבשליש הראשון הם מצאו ירידה בקיום היחסים, בשליש השני דיווחו 80% מהנשים על עלייה בחשק המיני ובשליש השלישי, בדומה לחוקרים נוספים, נרשמה ירידה נכרת ביחסי המין.

חשוב לציין, זה הזמן הנכון לנהל תקשורת בריאה ותומכת עם בן זוגך. לשוחח על השינויים ולהסביר את תחושותייך.
הקשיבי לגופך!  אם מגע באיבר מסוים לא נעים לך, בקשי מבן זוגך להימנע מכך.
רגישות ואכפתיות אחד כלפי השנייה מקרבים בין בני הזוג ומחזקים זוגיות שחשובה בטרם הולדת העובר.

 

האם יש הגבלות לקיום יחסי מין בזמן ההריון?

רק במידה וקיבלת הנחייה ברורה מהרופא בנושא. במידה וההיריון תקין, אין הגבלות. אני ממליצה לקיים יחסי מין בתנוחה שלא תלחץ על בטנך וכמובן שתהיה נוחה לך ב- 100%. במידה והרופא שלך טוען שאינך יכולה לקיים יחסי מין, בקשי לדעת מדוע ובעת שאין לו הסבר רפואי, קבלי חוות דעת מרופא אחר.


הריון הינו מבורך וכמובן שלא מדובר במחלה. סקס במהלך ההריון טבעי ונורמאלי לחלוטין.

אין סיבה שההריון יגרום  לניתוק או פער באינטימיות שלכם, נהפכו, זה הזמן הנכון לחיזוק התקשורת הזוגית!

כמובן שישנם מקרים שבהם מומלץ שלא לקיים יחסי מין כמו: היסטוריה של הפלות טבעיות במשפחה, צירים מוקדמים, כשהשלייה מחוברת קרוב לצוואר הרחם, כאבים בנרתיק, הריון מרובה עוברים, כשיש ירידת מים או דימום מסיבה לא ברורה.

 

 במידה והרופא שלכם אוסר עליכם לקיים יחסי מין, זה הזמן לשאול שאלות:

  • "כמה זמן אסור לקיים יחסי מין בהריון?" במשך כמה ימים, במשך כמה שבועות, בשלישי הראשון בלבד, במשך מספר חודשים או לכל ההריון? ייתכן שהוא מתכוון לשליש הראשון ולא לכל התקופה, ואת מבחינתך הבנת שאסור לך לכל התקופה והופה נהרסה האינטימיות כך סתם.

  • "האם כשאתה אומר שאסור לנו לקיים יחסי מין בהריון, אתה מתכוון למשגל בלבד או לכל סוג מגע שעלול לעורר ריגוש ואורגזמה?" יכול להיות שרק המשגל (החדירה) מהווה בעיה ואילו כל סוג של מגע, ליטוף, עיסוי, מין אוראלי, מין אנאלי שמהווה ריגוש וקבלת אורגזמה הם מותרים. ייתכן שאצלך קבלת האורגזמה מהווה בעיה, נכון קצת אכזרי אך יחד עם זאת את יכולה לעשות הכל שזה גם בסדר. חשוב להבין למה התכוון הרופא.

האם יש סכנה לעובר בזמן קיום יחסי מין בהריון?

מבחינה ביולוגית - לא, ממש לא! לעובר שלך דאגו כבר מבעוד מועד להגנה מושלמת, היי רגועה, הפלא הזה תוכנן בקפידה על ידי הבריאה, על מנת שלא תצטרכי לוותר על האינטימיות שלכם.

עוברך מוגן בתוך שק מי שפיר הבולם זעזועים וכמובן שלהגנה מושלמת יותר מתווסף ריר צוואר הרחם שמונע מכניסת הזרע לחדור אל חלל הרחם. בכדי שהפין יגיע לעובר, עליו לעבור בין צוואר הרחם ודופן הרחם, עבודה קשה וחבל לו על הזמן, זה לא יקרה! גם אם הוא מקגיוור. 


הסכנה שעלולה להוות לעובר היא בזמן הלידה אם חלילה תדבקי בהרפס. וזה יכול לקרות בזמן מין אוראלי, אם לבן זוגך מתחיל הרפס ולא שמתם לב לכך. העובר עלול להידבק ומצב כזה מחייב לידה באמצעות ניתוח קיסרי. היי ערנית!
לנשים שחוו הרפס גניטלי בעבר, מומלץ על ידי רופאים למרוח כבר משבוע 36 משחת זובירקס או ליטול כדורי וולטרקס לטיפול מונע התפרצות בעת הלידה.


מבחינה פסיכולוגית - ייתכן שייעלו בראשיכם מחשבות כמו: "אמא'לה הקטנצ'יק מסתכל עלינו". גם מחשבות מסוג זה רצוי להחליף במחשבות אחרות. העובר אינו רואה את הסקס שלכם בשביל לומר:" שיואו אמא ואבא עושים סקס, איכס"
אך אני מאמינה שהעובר כן מרגיש. הוא מרגיש אהבה, אינטימיות קרבה וחום, לכן, רצוי להעניק לו המון חום על מנת שלא ירגיש סלידה ממיניות. זה בדיוק תואם לכך שישנם שממליצים להשמיע לעובר מוסיקה מרגיעה, בהבנה שהעובר שומע ומרגיש. אל תשכחו את העובדה שעובר מאונן עוד ברחם אימו וכל וולד הינו יצור מיני.

 

האם יש קשר בין סקס לזירוז לידה?

 אני מכירה נשים שינסו הכל על מנת לזרז את ההריון שלהן וזאת מאחר והן תשושות. הגוף שלהן כואב, לגב קשה לשאת את הבטן הכבדה, בצקות ברגליים, עייפות חונקת, הקאות, בחילות והן מתפללות לרגע שיניחו את ראשן על הכר.


מפאת כל אלה הנשים יקיימו יחסי מין עם בן זוגן בתדירות גבוהה בפעמים שלפני ההיריון, ייעלו במדרגות מספר פעמים ביום, ייעשו כושר והליכה בצורה מוגזמת ויאכלו עוד המון קשקושים ששמעו שנכון לאכול בכדי לזרז, כי סבתא אמרה.

אני אשתף אתכם במשהו, יועצת שלי בחודש התשיעי להריונה אמרה לי : "מוריה, מה לא עשיתי? אפילו למכון כושר חזרתי, כל יום הוא מקבל סקס ועדיין הקטנצ'יק לא יוצא".

ומה נראה לכם שעניתי? "זה לא משנה, את תלדי מתי שאת צריכה ללדת, חדלי משטויות. תקיימי יחסי מין עם בן זוגך מהסיבה הנכונה". ובכן, הקטנצ'יק נולד בערב פורים בתאריך המדויק שנקבע עוד קודם.
חשוב שתדעו, מדובר במיתוס ותו לא! אז מאיפה ההיגיון שכולן חושבות שזה אכן נכון?


בזרע הגבר יש פרוסטגלנדינים שהם דמוי הורמונים ותפקידם לעודד לידה על ידי כיווץ שריר הרחם. זה החומר שרופאים נותנים לנשים על מנת לעורר צירים, אך הריכוז שלהם אינו גבוה על מנת שכך יהיה, ולכן אין צורך לחשוש מהם.

לקריאה נרחבת על זירוז לידה לחצי >>

 

אורגזמה בהריון

 כל אישה חווה את האורגזמה במהלך ההריון קצת אחרת, לעיתים תגיעי אליה בקלילות ולעיתים תצטרכי לעבוד קשה בכדי להרגישה. יהיו כאלה שיעידו שהאורגזמה שלהן דווקא בתקופה זו היא אדירה.

אחת הסיבות לאורגזמה עוצמתית במהלך ההריון הינה כמות הדם הגדולה בבטן, בתוספת לנרתיק שמתנפח בעקבות גודש הדם שיוצר גירוי.

ייתכן שזו הסיבה שנשים שחוו אורגזמה אחת במהלך סקס יחוו 2 אורגזמות זו אחר זו.

אל תירתעי מהאורגזמה ותוותרי עליה מהחשש שהיא עלולה לטלטל את העובר, כי היא לא!
זכרי, אורגזמה זו תחושת הנאה שמעצימה את הקרבה האינטימית ומעניקה תחושת שלווה ונינוחות.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד:


 

הישארי איתי לחלק ב' של המאמר, שבו אעביר את המידע השובב באמת!

החלק שבו נחווה ונלמד איך לממש את האינטימיות גם עכשיו.

באהבה אינטימית
מוריה לאמעי - יועצת מינית וזוגית

לאתר של מוריה: http://morialamay.com

לעמוד הפייסבוק של מוריה לחצו כאן! Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA