אבל למה המפעילים בארץ כל כך יקרים ?

גם אתם מחפשים הפעלה ליום הולדת במחיר שפוי? כדאי שתכירו מה המשמעות מאורי המחירים של מפעילי יום ההולדת לילדים. מה הסיבה לתמחור המשתנה בין המפעילים השונים ואילו נקודות אתם חייבים לקחת בחשבון לפני שאתם סוגרים הפעלה ליום הולדת לילד/ה שלכם. 
אבל למה המפעילים בארץ כל כך יקרים ?
הפעלה ליום הולדת במחיר שפוי?
היי, שמי עדי ואני מפעילה לימי הולדת כמעט 10 שנים. אני הקמתי קבוצה קהילתית למפעילי ילדים בארץ גם הקמתי חברת הפעלות לילדים.
בשנים האחרונות אני שומעת לא מעט בשיחות הטלפון עם לקוחות את המשפטים "אבל למה זה כל כך יקר"? , "יש לך אולי הפעלה במחיר שפוי?" או שאני קוראת בקבוצות השונות "האם למישהי יש המלצה להפעלה במחיר שפוי?".
ומכאן אני חייבת להודות שעולות לי לא מעט שאלות ויש לי לא מעט מה להגיד. 

המטרה העליונה – לפעמים ניתן להתבלבל
בין כל השיחות הנוגעות לחגיגות יום ההולדת והאלמנטים השונים כמו: קישוטים, אוכל, עוגה , מפעילים ועוד יש דבר אחד שאנחנו המפעילים אף פעם לא שוכחים – המטרה של כל ה"אירוע" הזה היא ילד יום הולדת מאושר, שמח ומחויך שיישאר עם חווית יום הולדת מרוממת.
היא תישאר איתו הרבה אחרי שהמפעילה תעזוב את המתחם, הרבה אחרי שהעוגה תיאכל והרבה מאוד זמן אחרי שהקישוטים ימצאו את דרכם את הפח.

למה המפעילים לימי ההולדת כל כך יקרים? 
יש לכך לא מעט סיבות למה יש הפרשי מחיר בין המפעילים השונים ואולי פעם אחת במאמר הזה אני אוכל להסביר יותר לעומק את הסיבה למחיר ההפעלה.

 • היצע וביקוש לכל מפעיל – בואו ניקח לדוגמה את אותה בקשה להמלצה על מפעילה טובה ואיכותית. הרי כל אמא רוצה שהפעלת יום ההולדת של הילד/ה שלה תהיה מוצלחת ואף אחת לא רוצה לקחת "סיכון", לכן האימהות (וגם האבות) מחפשים המלצות על הפעלה ליום הולדת.
  מן הסתם מפעיל/ה שיקבל יותר המלצות (ככל הנראה בגלל שנתן תמורה טובה) יזכה לביקוש גבוהה יותר ומכאן שיש למפעיל טוב לא מעט פניות ומכאן המחיר של כל הפעלה שכזאת הולך ועולה - כל עוד הקהל רוצה לקבל את מה שכל ההמלצות משבחות. בדיוק כפי שקורה בכל מקצוע ובכל ענף.

 • ניסיון – זה כבר אלפי ימי הולדת שאני חוגגת לילדים ונתקלת באירועים שלא לומר מקרים "קטנים" שמתרחשים כמעט בכל הפעלה ליום הולדת – ילד יום הולדת בישן, משתתפי יום הולדת שובבים יותר או פחות, ילדי יום ההולדת מגיעים באווירה מנומנמת פחות או יותר.
  ילד אחד שיכול להיות שובב יתר על המידה ולהחריב את האווירה, מיקום יום ההולדת לא תמיד נלקח בחשבון בצורה נכונה והורים שלא תמיד בטוחים מה יתרום יותר להצלחת האירוע – את כל המקרים האלה ועוד רבים מפעיל מנוסה כבר חווה, ראה וגם ניכווה.
  מה שלא ציינתי עד כאן זה שטיפול לא נכון בכל נקודה שכזאת יכולה להשפיע מאוד על הצלחת ההפעלה והחוויה שאיתה יישאר ילד יום ההולדת בסיום.
  יש פעמים שאני מצליחה לזהות כמה וכמה נקודות כאלה שיכולות להשפיע על יום ההולדת כולה ומראש יודעת להכווין ולשפר, יודעת לומר מה יעבוד ומה לא, אילו הנחיות לתת להורים הנרגשים ולבצע את הדבר הנכון ברגע הנכון כדי לתת מענה הולם לכל סיטואציה.
  ממש כמו בכל מקצוע אחר - הניסיון יוצר הבדל מכריע!.

 • האיכות והציוד – כאשר ציוד ההפעלה איכותי איכות ההפעלה ניכר בהתאם. החל ממערכת ההגברה - שתמשיך לתפקד בכל מצב.
  הציוד שיחולק לילדים - ציוד חיוני למשחקים משעשעים וחווייתיים שיעמדו תקינים בכל שימוש.

 • עובד נוסף – שיגיע עם המפעילה ובכך תקבלו הפעלה שבה המפעילה שלכם מרוכזת 100% בהפעלה, בילדים ועם הילד/ה שלכם ולא בשום היסח דעת אחר!

 • ערך מוסף - ישנם מפעילים שמביאים אל נוף ההפעלות לימי ההולדת משהו קצת אחר.
  בעולם שבו כמעט כל ילדי הגן או הכיתה חוגגים עם מפעילים לימי הולדת הילדים עם הזמן "מתרגלים" לפעילות ולהפעלות המוכרות.
  איתם עולה גם סף הריגוש מה שגורם להורים רבים לרצות לעשות לילד/ה שלהם משהו "אחר" וזה רצון להביא או לקבל משהו שלא היה אצל אף ילד אחר.
  בחירה באפשרות שכזאת היא סיבה נוספת להפעלה יקרה קצת יותר מאחרות.

 • הדברים שכדאי שתכירו – לא הרבה הורים יודעים או בודקים אך כל מפעיל מחויב בביטוח. מפעילים מנוסים ואחראיים דואגים לבטח את העסק שלהם ואת ההפעלות וכמובן אם חלילה קורה משהו במהלך הפעילות – יש ביטוח – שגם הוא כמובן עוד סיבה למחיר גבוה יותר.
  שמירה על תקינות ואיכות הציוד מחייבת את המפעיל להשקיע משאבים כדי להבטיח שגם בהפעלה שלכם יהיה ציוד תקין.

 • עסק לכל דבר וענין – אנחנו אולי מדברים פה על "משחקי ילדים" אבל מפעילים לימי הולדת הם בעלי עסק לכל דבר שמשלמים: מיסים, הוצאות רכב, ביטוחים, עובדים, שיווק, יצירה ועוד.
  כך שחלק ניכר ממה שאתם משלמים למפעיל בכלל לא מגיע אליו.

מצאתי הפעלה ממש זולה – מה את אומרת?
לא פעם מתייעצים איתי הורים ומספרים שהם מצאו הפעלה ממש ממש בזול. וכאן בא לי להפתיע אתכם – כן יש הפעלות ממש זולות שייתנו לכם תמורה ראויה מאוד לתשלום וילד יום הולדת שמח ומאושר.
אך מה יקרה אם לא? אם למפעיל שכזה אין עוד מספיק ניסיון ודווקא באירוע שלכם משהו "לא יעבוד", כדאי לקחת בחשבון. אבל בגדול – מאוד ייתכן למצוא הפעלה ליום הולדת במחיר זול מאוד ואפילו שתהיה ברמה גבוהה עם ילד יום הולדת מאושר בסיום.
אבל  בואו נחשוב רגע (קשה לי שלא לתהות בנושא הזה) - אם ההפעלה הזולה הזאת באמת מצליחה ועובדת כנראה שהיא (ההפעלה) תקבל הרבה המלצות ומכאן שבאופן טבעי ההפעלה הזולה הזאת בתוך זמן קצר ובדרך הטבע כבר לא תהיה כל כך זולה.
ואם קרה וההפעלה הזולה לא "התפתחה" ולא קיבלה המלצות כנראה שממש לא כדאי לבחון את ההפעלה הזאת על הילד/ה שלכם.
לכן האפשרות קיימת ואפילו אפשרית להשיג הפעלת יום הולדת בזול אבל יהיה מאוד קשה להתחייב על מה תקבלו בפועל.

הפעלה ליום הולד במחיר "שפוי" – באמת?!
אני לא יכולה לכתוב את המאמר הזה בלי להתייחס לפוסטים שבהם כתוב "מחפשת הפעלה במחיר שפוי" או שיחות טלפון שבהן אימהות מבקשות מחיר "שפוי".
איך אפשר לקבוע מה זה שפוי? ומי קובע? העולם שלנו מתקדם ומתפתח כמעט בכל זווית ומקצוע. ואם נחשוב על זה רגע – האם האמא באמת רוצה "מחיר שפוי"?

אין לי ספק שהיא (האמא) תרצה לראות מוצר איכותי עם: הגברה, תפאורה, משחקים, גב במה, פרסים, תוכן פעילות, התמודדות עם המצבים השונים שטומנת בחובה כמעט כל הפעלה אבל רגע...
אם אני כמפעילה לא ביקשתי "מחיר שפוי" על ההפעלה אז איך אני אוכל לעמוד בסטנדרטים הקיימים היום וכנראה שהלקוחה לא תצא מרוצה מהאירוע.

אני מעריכה שאם לפני 20 שנה מפעילים היו מבקשים מלקוחות 500 ₪ להפעלת יום הולדת אף אחד לא היה משלם שהרי זה "לא שפוי" לשלם "כל כך הרבה" ביחס למה שהיה נהוג אז. אז מי יודע לומר לי מה זה שפוי?

האם רק המפעיל הוא המרכיב היקר ביום ההולדת?
ועוד דבר!  לא פעם אנחנו נתקלים בלקוחות שביקשו "מחיר שפוי" ואנחנו מוכנים להוריד מעט את המחיר ולהגיע.
ואז אתה מגלה שהפעלת יום ההולדת הזאת היא הרבה מעבר למה "נהוג" (או "שפוי" תחליטו אתם) : אתה מגלה שהמיקוח עם המפעיל היה רק קצה הקרחון אך ביום ההולדת הזאת לא ויתרו על עיצוב מרשים למדי של שולחן יום ההולדת, מיתוג, עוגת יום הולדת שלא הייתה מביישת אף קונדיטוריה, מתחם הפעלה איכותי במיוחד (שלא לומר יוקרתי), שולחן הורים ברמת קייטרינג, ומתנת יום הולדת לילד יום ההולדת שהלוואי על כולנו. 

ההמלצה העיקרית שלי היא שתכינו מראש תקציב לאירוע ותחלקו אותו נכון, לא ייתכן שתתפשרו על מרכז האירוע – ההפעלה סביב החוגג וזאת על מנת שתוכלו להוסיף קישוטים מטורפים מסביב, שולחן הורים שלא מבייש אף מסעדה איטלקית או ערכת הפתעה מפוארת לכל אורח.

החשוב ביותר באירוע הוא שהילד יהיה מאושר, הילד יהיה מאושר אם כל החברים שלו יהיו סביבו ויעשו לו הכי שמח שאפשר, מי שיכול לעשות את זה זה מפעיל מקצועי ומיומן.
לא בלון סגול ולא אורות יורדים מהתקרה , זו האמת. 
הכינו מראש את תקציב האירוע וחלקו אותו בצורה נכונה והגיונית כשבראש רשימת התקציב הזה חייב להיות ליבו של האירוע-ההפעלה.
ואם להיות כנה, כשזה מגיע לילדה שלי – גם אני טיפה, טיפה אבל ממש רק טיפה יכולה ללכת לאיבוד עם ההיגיון ברצון המטורף הזה ליצור לה חוויה ואושר שהיא לא תישכח. למרות שאני יודעת שאין לזה שום קשר לכמה כסף אני אוציא על יום ההולדת. 


הכר את המומחה: עדי שירי מפעילה לימי הולדת לילדים ובעלת חברת ההפעלות "שירי הפעלות ימי הולדת לילדים".
לאתר של עדי שירי לחצו כאן!
לעמוד הפייסבוק של עדי: https://www.facebook.com/mesibadi 

 

 

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA