בדרך לחדר לידה? חייכי למצלמה!

מהו טרנד צילומי הלידה ולמה לא תמיד מספיק לצלם בעצמכם

בדרך לחדר לידה? חייכי למצלמה!
צילום: יעל מיארה - צילום לידה

"היינו כל כך לחוצים בחדר הלידה, עד שאפילו את התמונה המסורתית של התינוק על המשקל שכחנו לצלם". "שכחנו להביא מצלמה נורמלית ויש רק תמונות קצת מטושטשות שבעלי צילם מהסמארטפון". מוכר לכם? גם לי זה קרה...

בעולם טרנד צילומי הלידה קיים כבר שנים ואפילו יש איגוד בינלאומי של צלמי לידה,  אבל רק לאחרונה הוא הגיע גם לישראל. אם מיד עולה לכם אסוציאציה של סרטי וידאו גנוזים שהבעל צילם את התינוק ברגע יציאתו לעולם ואת כל החלק התחתון של האם, אז לא, זה לא זה.

בצילום לידה מקצועי הצלמת מתעדת את תהליך הלידה מנקודת המבט שלה- השעות שעוברות, המבטים האוהבים שההורים לעתיד שולחים אחת לעבר השני, התמיכה של הבעל ביולדת, הקפיצות על כדור הפיזיו והצחוקים בין הצירים. אם תרצו, אפשר להתחיל את התיעוד כבר בחודשי ההיריון, או החל משלב שליחת המסרון לצלמת (שמתועד, כמובן) בדרך לחדר הלידה.

 
צילומי לידה

 

אבל לידה זה מאוד אינטימי...

 

לידה זה אכן אחד מהשלבים האינטימיים, האישיים והמרגשים בחיים, ובדיוק בגלל זה כדאי שההורים לעתיד יהיו מרוכזים בעצמם בשעות הללו, במקום לחפש את המצלמה ולדאוג אם יש או אין מספיק אור לצילום ולא לשכוח לקחת אחרי הלידה את המצלמה מאיפה שלא הנחת אותה לפני רגע. תיעוד הרגעים המרגשים הללו יהיו מזכרת נפלאה עבורכם וגם עבור התינוק שלכם, שיראה בעוד 20 שנה כמה אמא ואבא ציפו לו ואת האהבה ביניהם.  

פעמים רבות אני מוזמנת לצלם לידות של אמהות יחידניות, שחשוב להן מאוד לשמר את הרגע המכונן ולא תמיד יש מי שיהיה איתן ברגעים הללו חוץ מהצוות הרפואי, ולכן מאוד חשוב להן תיעוד האירוע ולהרגיש קרבה לצלמת שמלווה אותן בתהליך. אותו דבר נכון גם לגבי זוגות- מכיוון שהלידה היא רגע אינטימי מאוד, הצלמת צריכה להיות מישהי שתרגישו אליה חיבור מיוחד, כאילו אתם מכירים כבר שנים. מצד שני, היא צריכה לא להפריע, ולהיות כמו זבוב על הקיר. הפגשו עם הצלמת מראש בשביל לבדוק אם אתם מתחברים אליה וחשים איתה בנוח.

רצוי לבקש לראות דוגמה לצילום וגם המלצה, ואפשר גם לבקש לשוחח עם יולדת שחוותה את הצילום- הכול כדי להתרשם מהתהליך והצילום עצמו.

 

מה מצלמים בעצם?

 

צלמת לידה מתעדת עבור בני הזוג את החוויה מהצד האסתטי שלה ומזווית מכבדת. התיעוד יכול להתחיל משלב הקליטה וקבלת המדבקות, או משלב מאוחר יותר. בהתחלה יצולמו הליטוף, החיבוק, הנשיקה, הסנדוויץ' מארומה, המוניטור, ספירת הצירים, התנוחות, הלחיצות, התפילות, הדמעות וגם החיוכים שהם מגניבים לעתים. בזמן הלידה הפעילה - מסירותה של המיילדת, הלחיצה האחרונה, ההגחה לאוויר העולם (מנקודת המבט של האם ולא של המיילדת) והבכי הראשון. לאחר הלידה מצולמת שעת הלידה, הסבים הנרגשים, חיתוך חבל הטבור, שקילת התינוק, עטיפתו ומסירתו למלווה, החיוכים של אחרי והמעבר למחלקה.

 

בין אם תחליטו לקחת צלמת מקצועית או לתעד את הלידה בעצמכם- שתהיה לידה קלה ומהירה, מלאה ברגעי זכרונות שנעים להזכר בהם.


כדאי לקרוא גם: 

צילומי הריון בטבע >>

 

הכותבת היא יעל מיארה, צלמת צילומי לידה וצילומי משפחה טבעיים בבית המשפחה. לדף הפייסבוק של יעל.

 

בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים