המפץ הגדול

התקופה הקשה הזו, כשמגיעים הביתה עם התינוק לאחר הלידה ולא מבינים מה עושים איתו

המפץ הגדול
צילום: דנה אופיר

מאז היותך ילדה קטנה רצית להיות אמא, שיחקת בבובות היו תינוקות אמיתיים, האכלת, החלפת להן חיתול וכשהן בכו הרגעת אותן והשכבת אותן לישון. איזה כיף היה לשחק בלהיות אמא!

 

והנה, היום הגדול שכל כך חיכית לו הגיע. נולד לך תינוק. כמובן שהתכוננת ליום הזה ועשית קורס הכנה ללידה, קראת כל ספר אפשרי על הריון ואפילו לקחת דולה שתהיה איתך ותתמוך בך בשעות הקשות.

 

מאושרת את מגיעה הביתה עם התינוק ואז מגיע המפץ הגדול שאף אחד לא הכין אותך לקראתו. כל כך הרבה דברים לא סיפרו לך. לא סיפרו לך על הסערות הרגשיות שתחווי, על קהות החושים, על השוק וההלם, על זה שלא תמיד מתאהבים בתינוק מיד ולפעמים זה לוקח קצת זמן, על התפרים הכואבים ובעיקר לא על זה שכל מה שתרגישי אחרי הלידה הוא טבעי, כל אחת עוברת את זה והכי חשוב- שזה עובר.

 

 

אז מה בעצם עובר עליך? כל היום שלך סובב סביב התינוק. הנקות מסביב לשעון, גודש, החלפת חיתולים, פליטות, הרגעת הבכי ובינתיים הכביסה נערמת, על לאכול אין בכלל מה לדבר והמקרר בכלל ריק. בעלך כבר חזר לעבודה ואימך או חמותך גרות רחוק, או אולי לא פנויות בכלל לעזור.

את מגלה שזה לא בדיוק כמו שפינטזת כשהיית ילדה קטנה ושיחקת בבובות, עכשיו זה הדבר האמיתי ואף אחד לא הכין אותך ליום שאחרי הלידה.

שאלות רודפות שאלות- איך מטפלים בו? למה הוא בוכה ואיך מרגיעים אותו? מתי הוא רעב וכמה הוא אמור לאכול?

 

ומה איתך? את לבד רוב שעות היום, את עייפה ותשושה, רעבה וממש זקוקה למקלחת חמה ומרגיעה, ארוחה משביעה וגם שינה טובה לא תזיק...

הפתרון הוא להתכונן מראש לתקופה הראשונה שלך עם התינוק בבית. חשוב לדאוג לעזרה מראש מאמא, אחות או חברה טובה שיש להן ילדים ויוכלו לעזור לך בהדרכה בטיפול בתינוק, אם אין מישהו כזה בנמצא. בקשי עזרה רק ממי שאת מרגישה נינוחה לידה ושתיתן לך בטחון באמהות ובדרך שלך.

 

כל אחת הנשים הללו תוכל תעזור לך בתקופה הקשה הזו שלאחר הלידה. הן יוכלו להדריך אותך בכל הנוגע בטיפול בתינוק, שיקחו ממך מידי פעם את התינוק על מנת  לאפשר לך לנוח, לישון, להתקלח, לאכול או אפילו לצאת להתאוורר קצת מחוץ לבית לשעה קלה. את יכולה אפילו להעזר בהן במטלות הבית השונות שלא סובלות דיחוי.

 

עזרה זו  חשובה על מנת שתוכלי להתאושש מהר, תחזרי לעצמך ותוכלי להינות מהתינוק, מזוגיות טובה ומהאמהות החדשה שלך.

אם אין מישהי כזו בנמצא, שאיתה תוכלי להתנהג בטבעיות ושתעזור לך להבין מה עושים עם הקטנטן בלי לשפוט אותך, אז תמיד אפשר להביא דולה פוסט פארטום –  דולה מלווה לאחר לידה, שתפקידה הוא להדריך אותך בטיפול בתינוק, להקשיב, לייעץ ולתת לך לנוח ולגוף להתאושש. דולה פוסט פארטום גם תדריך אותך בהנקה ובהתמודדות עם גודש וכאב, ושאיבות.

 

ייתכן ועוד יעניין אותך:

 

חשוב לי לציין שאם נראה לך שלאחר הלידה אולי תרצי תמיכה חיצונית, את יכולה לקבוע פגישה עם דולה פוסט פארטום כבר בהריון, בשביל לראות אם את מתחברת אליה ולתאם ציפיות לפני הליווי.

 

הכר את המומחה: עדה בוהדנה, אמא לשניים, דולה מלווה לאחר לידה ומדריכת הנקה. יש לכן שאלות בנוגע לטיפול בתינוק? צרו קשר עם עדה בפייסבוק

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA