חלומות בהריון

ישנם סוגים רבים של חלומות במהלך ההיריון כמו במהלך החיים, כל חלום בעל מוטיב שונה ובעל משמעות שונה, העיקר הוא להבין שחלומות מביעים את מהפכי הנפש שלנו, רצונות ומחשבות, ויש להתייחס אליהן בהתאם, להבין אותם ולשחרר.

חלומות בהריון

שינה וחלומות הם חלק חשוב ומשמעותי בחיינו והם מלווים אותנו עוד מהרחם, במהלך כל החיים. לולא שינה הגוף יקרוס מעייפות, ולולא חלומות הנפש והמוח עלולים לקרוס ולהכנס למצב של טירוף (מבוסס על מחקרים מדעיים). חשיבות השינה היא לא רק פיזית שבה הגוף נח וממלא מצברים, לא מדובר רק בשחרור של חומרים כימיים במוח, אלא בקשר והיכולת שלנו לבטא את הנפש בעזרת החלום, את היכולת ליצור דיון בין החלק המודע והלא מודע בחיינו וליצור שינוי והבנה. יש לחלומות חשיבות גדולה כי הם מפנים את תשומת ליבנו לאירועים המתרחשים בחיינו ונותנת לנו את היכולת להבין, להפנים ולשנות אם צריך.

 

משך שעות השינה האידיאלי הוא שונה מאדם לאדם. מרבית המחקרים ממליצים על משך שינה של 7 עד 8 שעות לאדם בוגר. לנשים בהריון מומלץ לישון יותר מ-8 שעות בלילה ומשך שעות השינה הדרוש משתנה במהלך חיינו. תינוקות עד גיל שנה ישנים כ-14 שעות בממוצע ליום, בגיל 4 משך השינה הממוצע הוא כ-12 שעות, ובגיל ההתבגרות מדובר כבר בערך ב-8 שעות. שלב שינת החלום נמשכת בדרך כלל 5-8 דקות אצל אדם בוגר ואם יעירו אותנו במהלכה, נוכל לספר על חלום שחלמנו.


לרכישת כרית הריון מומלצת לשיפור השינה (עם קוד קופון מיוחד) לחצי כאן >>

 

פרויד תיאר את חשיבות החלומות כמקום בו ניתנת לגיטימציה ואפשרות לבטא את כל המחשבות והרגשות שאסורים עלינו לבטא במהלך חיינו, יונג, תלמידו של פרויד ציין את משמעות החלומות כקשר בין כל בני האדם באשר הם, אשר מביאים לידי ביטוי את חייהם דרך סמלים אוניברסליים, ואכן ניתן לראות שחלק מהחלומות הם אכן חלומות שרובנו חולמים אותם בווריאציה כזו או אחרת (תעופה, הליכה בערום בציבור, נפילה וכדומה).  כמו כן, חלומות במהלך ההיריון הם חלומות אופייניים אשר העלילה עשויה להיות שונה אך הרעיון הכללי מדווח אצל הרבה הריוניות שזוכרות חלומות. (זיכרון חלומות תלוי בעומק השינה).

 

 

 

שינה וחלומות במהלך ההיריון:


סיוטים

במהלך ההיריון נשים חוות חלומות אשר מושפעים לחלוטין מהשינויים הפיזיים והנפשיים שההריונית עוברת. הרבה הריוניות מדווחות על סיוטים שבהן הם חולמות על יצור הנמצא בבטנן ואשר אינו העובר או הוולד שהן רוצות ומדמיינות שיצא, הן מדמיינות דמויות מיתולוגיות נוראיות, שדים ומפלצות, הן עלולות אף לחלום על פגיעה פיזית הנעשית בהן מתוך הרחם עצמו.

הסיבה לכך שנשים הריוניות חולמות חלומות מהסוג הזה הוא בשל התהפוכות המהירות שהן עוברות, לרוב חלומות אלו יאפיינו נשים בהריון הראשון שלהן שאינן יודעות לקראת מה הן הולכות. השינוי מאישה לאימא הוא שינוי מסיבי, והוא לא מופיע רק אצל גברים, גם נשים פוחדות להיות במצב בו יצור קטן ופעוט תלוי בהן למחייתו. בנוסף לשינוי התודעתי/נפשי זהו גם שינוי פיזי שבו הגוף נראה ומרגיש אחרת וישנו החשש שלעולם לא נחזור לאיך שנראינו לפני ההיריון, השילוב של הפחד מהתלות של הילד בנו, השינוי הפיזי והפחד מהלא נודע מוליד "מפלצת" קטנה, שאנו מדמיינות שפוגעת בגוף שלנו, שהורסת את חיינו כפי שהכרנו אותו, שמשנה את כל עולמנו, מנגנון ההגנה האגואיסטי שלנו מציג לנו את אותו עובר כמפלצת המאיימת על האני שלנו ולכן מציגה אותו כדבר מאיים ושחובה עלינו להיפטר ממנו, כמובן שברגע היקיצה אנו מבינות שלא באמת קיים איום ממשי על חיינו, שהכול נובע מפחדים של הורות ושהכול בסדר גמור.

 

חלומות מיניים

חלום נוסף ופחות מטיל מורא על הריוניות הם חלומות מיניים על גברים זרים, על התחלות חדשות. במהלך ההיריון, הגוף הפיזי שלנו רגיש יותר וחש כל אירוע כמועצם, אנו בוכות יותר, אנו אמוציונליות יותר וגם לעיתים מיניות יותר. אחד מסוגי החלומות הנוספים שמגיעים הוא חלומות מיניים, לרוב על גברים זרים, על דייטים והתחלות חדשות.  מטרת החלומות המיניים היא הרצון "לחזור" לתקופת הרווקות, לחזור לתקופה של החיזורים ושל הפרפרים בבטן.

חלום כזה יכול למשל להתרחש כך: ההריונית נמצאת בבר (או מקום אחר הומה אנשים), גבר זר מתחיל איתה ואז היא תשים לב לבטן ההריון הענקית שלה ואיך לא אכפת לו, או מה הוא יחשוב...

הרעיון מאחורי חלומות כאלו הוא הצורך שלנו לחזור למה שהיינו פעם וההבנה במהלך החלום שאי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה, הוא מציין לרוב רצונות אישיים הנובעים מפחד.

 

ישנם סוגים רבים של חלומות במהלך ההיריון כמו במהלך החיים, כל חלום בעל מוטיב שונה ובעל סימבולים שונים ולהביא את כולם כאן זה בלתי אפשרי, הבאתי לכן שתי דוגמאות נפוצות בהריון, כמובן שיכולות להופיע בווריאציות שונות ומשונות. העיקר הוא להבין שחלומות מביעים את מהפכי הנפש שלנו, רצונות ומחשבות, ויש להתייחס אליהן בהתאם, להבין אותם ולשחרר.

 

לסיכום, שינה וחלומות הם עולם שלם החשוב לבריאות הפיזית והנפשית שלנו בכל גיל ובכל מצב. היחס לחלומות מאפשר לנו להיפתח לעולם שלם של רגשות ומחשבות שעוברים עלינו ועל בני ביתנו, שתפו, דברו ותבינו את עולמכם הפנימי, זהו הסוד לבריאות טובה ולהתמודדות יעילה עם כל מה שעובר עליכן.


ייתכן ויעניין אותך עוד:

 

הכר את המומחה: יעל צור, נשואה באושר ואמא לסער בן הארבע וחצי ונגה בת השנתיים וחצי.

בוגרת פסיכולוגיה שמשלבת ייעוץ מקצועי עם הכוונה רוחנית גבוהה. מתקשרת דרך קלפי טארוט ופירושי חלומות. רוצים לקבל ייעוץ מיעל? שלחו לה הודעה דרך "צור קשר" בפורטל או הכנסו לדף הפייסבוק של יעל צור.

 

Image courtesy of marin / FreeDigitalPhotos.net

בחרי בית חולים
המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)
ליס (איכילוב) - יולדות
וולפסון - יולדות
בילינסון - יולדות
העמק - יולדות
שיבא - יולדות
מעייני הישועה - יולדות
קפלן - יולדות
מאיר - יולדות
הלל יפה - יולדות
לניאדו - יולדות
רמב"ם יולדות
בני ציון - יולדות
פדה-פוריה - יולדות
כרמל - יולדות
זיו - יולדות
ברזילי - יולדות
שערי צדק - יולדות
סורוקה - יולדות
אסותא אשדוד - יולדות
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA