ביקורת על הספר המדריך הישראלי להנקה

ביקורת על הספר 'המדריך הישראלי להנקה' שנכתב ע'י שלי גת, עינת טלמון, ורד לב. בהוצאת עם עובד.
ניתן לרכישה בכל חנויות הספרים, באתר ההוצאה ובכמה אתרים נוספים ברשת.
ביקורת על הספר המדריך הישראלי להנקה
המלצה על המדריך הישראלי להנקה

אוכל לתמצת את המלצתי למשפט: "סוף סוף אתה כאן".
כאם שהתמודדה עם קשיים בהנקה, מצאתי עניין רב ומענה חשוב במדריך. המדריך מאגד בתוכו מידע רב ערך, באופן מרוכז (לעומת חלקיקי מידע שבזמנו נאלצתי ללקט ממקומות שונים).

אחד הנושאים המשמעותיים שאימצתי מתוך הספר הוא חשיבות ההנקה לחברה האנושית. במשך שנים חשבתי שעניין ההנקה הוא תזונתי בלבד, והוא מהווה עוד בחירה אחת מיני רבות בראשית ההורות. ממש כמו לבחור בין סוגי מזרנים למיטת תינוק, כך גם בוחרת האם אם להניק או להאכיל בתמ"ל.
הספר הבהיר לי שזו אינה בחירה מן הסוג הזה, אלא בחירה משמעותית ועמוקה הרבה יותר, ויש לה השפעה על החברה האנושית. מתוך כך נובע הרצון העז לתמוך בנשים מניקות, לסייע למתקשות ולתת סיוע וכלים גם לכל מי שסובב את האם המניקה.
יתרון נוסף נפלא של המדריך הוא היותו ישראלי ומשום שהוא מעלה סוגיות 'ישראליות' כמו חופשת הלידה בישראל, הנקה בבי"ח בישראל וכו'. כמו כן קל להתחבר לסיפורי האימהות שבו. 
מבנה הספר יוצר 'סדר בראש' בבליל המידע אודות הנקה. הוא מחולק לשערים נושאיים המאפשרים להתמצא בו בקלות והופכים את הקריאה ואת חיפוש המידע בו לנגישים. המידע מוגש בשפה פשוטה, בהירה וקלה להבנה.

אני ממליצה לכל מי שבא בקשר כלשהו עם נשים בהריון, עם אמהות טריות, מניקות או שעדיין מתקשות, בין אם הוא קרוב משפחה, חבר/ה או סמכות רפואית כלשהיא (אחיות, רופאי ילדים, אחריות טיפת חלב), לקרוא בספר ולהבין קצת יותר את המשמעות הרחבה של הנקה, כדי שיוכל לתמוך במניקה לטובת כולנו.

מרב כהן – מורה מוסמכת לשיטת פלדנקרייז

לעמוד הפייסבוק של הספר:   "המדריך הישראלי להנקה"
 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA