שבועות הריון

שבוע 24 להריון

הדופן העליונה של רחמך עוברת את קו הטבור

התפתחות העובר

(חודש שישי - טרימסטר שני)

בשבוע 24 העובר שלך הגיע ל- 30 ס"מ, בערך באורך של קלח תירס והוא שוקל כ- 700 גרם
כשהתינוק שלך יוולד, שיערו ככל הנראה יהיה שחור בהתחלה. אך לבינתיים, שיער העובר בצבע לבן, חסר פיגמנטים, כי הם עוד לא התפתחו.
גופו מייצר מפתח סוג של שומן הנקרא "שומן חוּם" brown fat) ) שנועד לשמור את
טמפרטורת הגוף קבועה (קצת כמו ריפוד של תרמוס) ועד שהוא ירופד כמו שצריך בשומן, בינתיים הוא ארוך ורזה.


השבוע בלוטות הטעם ממשיכות להתפתח וגם הריאות- מתפתחות הסתעפויות של הסימפונות מקנה הנשימה. בשבועות הקרובים הריאות ועד הלידה הריאות ימשיכו להבשיל.
האוזן הפנימית מתפתחת ושולטת ביכולת האיזון. העובר שלך בשבוע זה כבר
בר קיימא גם מחוץ לרחם. אך יתקשה לחיות מאחר ואיבריו ממשיכים להבשיל עד הלידה.

 

 

שבוע 24 להריון

השינויים בגופך

 

שבוע 24 - השבוע הדופן העליונה של הרחם מגיעה עד מעל קו הטבור. הבטן עלולה לגרד לך עקב גדילת והתמתחות העור. קחי איתך קרם לחות בתיק ומירחי כל פעם שאת חשה את הגרד. אם סימני מתיחה, אדמומיות בבטן וגירוד אינם מספיקים, גם הטבור שלך נדחק החוצה ובולט. לאחר הלידה, הוא ישקע בחזרה. אם את חשה נימול בכפות הידיים והרגליים והן "נרדמות" לך מידי פעם, ייתכן כי זה נובע מתסמונת התעלה הקרפלית, שתעבור לאחר הלידה.

בשליש השני של ההריון את נראית נפלא ומקבלת מחמאות מכל עבר-  שיערך מבריק ומתארך מהר, הציפורניים חזקות ולא נשברות, החזה גדל לקראת ההנקה ועורך זוהר.

 

מה לעשות השבוע?

המלצות לבן הזוג:

  • כדאי ששניכם תלמדו לזהות את ההבדל בין צירים מדומים (ברקסטון היקס) לבין צירים מוקדמים (צירים המובילים לידה לפני שבוע 37)- צירים מדומים עלולים להופיע אחרי פעילות מאומצת, הם קצרים, אינם סדירים ומורגשים האזור הבטן בלבד. לעומת זאת צירים מוקדמים מורגשים יותר משלוש פעמים בשעה, הם סדירים ומורגשים גם באזור הגב התחתון.
  • כדאי ששניכם תלמדו לזהות את ההבדל בין צירים מדומים (ברקסטון היקס) לבין צירים מוקדמים (צירים המובילים לידה לפני ברקסטון היקס (או בשפה יומיומית צירים מדומים) עלולים להופיע אחרי פעילות מאומצת, הם קצרים, אינם סדירים ומורגשים האזור הבטן בלבד. הם נחשבים לצירים מדומים מאחר והם אינם מובילים ללידה. יחד עם זאת אלו צירונים חשובים ביותר, שכן הם מכינים את מהעברים החשמליים ברחם שלך לזמן האמת וגורמים לגוף שלך להתחיל להפריש את ההורמונים המתאימים לריכוך העצמות, וגמישות ורכות צוואר הרחם. לעומת זאת צירים מוקדמים מורגשים יותר משלוש פעמים בשעה, הם סדירים ומורגשים גם באזור הגב התחתון.

כך נראה שבוע 24 בתוך גופך

 

מחפשים רעיונות של שמות לבנים ולבנות?

 שמות לבנים                  שמות לבנות

רוצה לראות כיצד משתנה גופך במהלך ההריון? לחצי על הקישור והפעילי את הסרטון: קישור לסימולציה

 

*הערה- ההתפתחות ברחם במהלך שבועות ההריון שונה מעט אצל כל עובר. המידע הניתן כאן הינו הממוצע.לשבוע 23 חזרה לשבועות הריון לשבוע 25
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים