זחילה על שש ועמידת שש אצל תינוקות

זחילת שש ועמידה על שש הם חלק מסוגי הזחילות בשלבי ההתפתחות המוטורית של תינוקכם. כמו בכל שלב התפתחותי גם זחילה על שש תוכלו לעודד בקלות עם אביזרים שיש בבית. במאמר מחכה לכם סרטון שמסביר בדיוק איך עושים את זה.
זחילה על שש ועמידת שש אצל תינוקות
צילום: רעות אשכנזי

מהי זחילת שש?

זחילת שש היא אחת ממגוון סוגי הזחילה והיא נקראת כך כי בעת ביצועה יש 6 נקודות מגע בין התינוק לקרקע – שתי כפות רגליים, שתי כפות ידיים ושתי ברכיים. 

באיזה גיל מתחילים לזחול?

זחילת שש לרוב מתחילה אחרי זחילת הגחון, אשר חיזקה את שרירי הבטן של התינוק, את ידיו ואת רגליו, על מנת לסייע לו להרים את משקלו למצב שש. תינוקות מתחילים לזחול בטווח הגילאים 7-10 חודשים במצב של התפתחות תקינה.

אתם מוזמנים לצפות בסרטון על זחילת שש ועמידת שש אצל תינוקות של בייבי שירי


החשיבות של סביבה בטוחה

ברגע שהתינוק מתחיל לזחול ולזוז מהנקודה בה הנחתם אותו חשוב לדאוג לסביבה בטוחה. להקפיד לסגור שקעים שלא בשימוש, להגן על פינות חדות ברהיטים נמוכים כמו שולחן הסלון, להרחיק חפצים שבירים, תרופות, עציצים או כל חפץ שלא הייתם רוצים שיינזק או יזיק לתינוק, לעגן רהיטים גדולים שעלולים ליפול אם מטפסים או מושכים אותם ולוודא שאין חפצים קטנים, שאריות בלונים וכדומה המסוכנים לבליעה.

איך לעודד עמידת 6 וגם זחילת 6 אצל תינוקות?

תינוקות סקרנים ורוצים לגלות את העולם.
בגלל האופי הסקרני כל מה שצריך זו דחיפה קטנה או עידוד שיגרה אותם לבצע את הפעולה, בשילוב עם עבודה מוטורית, שתלמד את התינוק מה התנועות שהוא צריך לעשות כדי לבצע אותה.

בסרטון אני מסבירה איך לעזור לתינוק להתרומם על שש בעצמו עם כמה טכניקות קלות ופשוטות ואביזרים שיש בבית לתרגול. חשוב לדעת, שכשהתינוק מתרומם לשש זווית הראייה לו משתנה, נקודות המגע שלו ברצפה משתנות ואזור מרכז הגוף שלו ושיווי המשקל משתנים – ביחד נעזור לו להתמודד עם השינויים הללו. 

מה לעשות אם התינוק עוד לא זוחל?

קודם כל, אל תלחצו! לכל תינוק יש את הקצב שלו ויש תינוקות שמתחילים יותר מאוחר או יותר מוקדם שלבים בהתפתחות. מה תוכלו לעשות?
לתרגל את מה שמוסבר בסרטון ובסרטונים נוספים המופיעים במדור התפתחות התינוק או להתייעץ עם מלווה התפתחותית.

* כל ילד וקצב ההתפתחות שלו אבל יש לתינוק טווח נרחב של בין 7-10 חודשים להשלים את זחילת שש. זחילת השש חשובה מאוד ועדיף שתינוק לא ידלג על השלב ההתפתחותי הזה

ייתכן ויעניין אותך עוד:


בואי נדבר על זה: 
עדי - בייבי שירי - מלווה התפתחותית.
ליצירת קשר עם עדי בטלפון: 052-6409087

ניתן ליצור קשר עם עדי גם ישירות בוואטסאפ:

או השאירי הודעה ועדי תחזור אליך:


 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA