פעילות למסיבת סוף שנה – כך תעשו את זה נכון

מריחים משהו באוויר? התרגשות ותחושת ציפייה? כבר אפשר לראות את הקיץ מתקרב – ואתם יודעים מה זה אומר: הורים יקרים... הגיע הזמן לתכנן מסיבת סוף שנה לילדים שלכם!
פעילות למסיבת סוף שנה – כך תעשו את זה נכון

מסיבת סוף שנה


מסיבת סוף שנה ככל הנראה תשאיר חותם די משמעותי ולאורך זמן על הילדים שלכם – מאחר שהיא מאפשרת להם לציין את המעבר בין תקופה אחת של החיים לבין התקופה הבאה. בין אם מדובר במעבר מגן החובה אל כיתה א' או לדוגמה סיום כיתה א' – שנת הלימודים הראשונה.
 
גם עבור הצוות החינוכי, אירוע מסיבת סוף שנה לילדים הוא אירוע משמעותי. האירוע מאפשר לצוות להרגיש את הכרת התודה של ההורים על המאמצים שהצוות השקיע לאורך כל השנה. וגם חתימה על סיום שנת עבודה קשה ופוריה.

עבור ההורים עצמם, לאירוע כזה חשיבות ייחודית – זו הזדמנות נפלאה להתרועע, לסכם שנה בחיי הילדים, לשמוח על שהיה, להכיר תודה לצוות החינוכי ולהתכונן לחופש הגדול ולשנה החדשה שאחריו.רעיונות למסיבת סוף שנה

פעילות למסיבת סוף שנה

ילדים גדולים כבר יודעים לחגוג לעצמם לבד, אבל בגילאי הגן ובכיתות הנמוכות, מקובל שועד ההורים מארגנים פעילות של מסיבת סוף שנה לילדים. 
אז איזה פעילות אפשר לעשות במסיבה שכזו? איך אפשר לארגן חוויה שכולם יהנו ממנה ותיחקק בזיכרון, גם הקטנים וגם הגדולים?
ואיך עושים זאת בלי שקבוצת הווטסאפ של הכיתה תקרוס סביב תכנון הפעילות? הדרך הטובה ביותר – היא להיעזר במפעילים שזוהי התמחותם.
שכירת מפעילים מנוסים, מונעת הרבה מאוד ויכוחים וכאבי ראש, ומאפשרת להורים להתמקד באירוע עצמו ובילדים החמודים, שזוהי שעת שמחתם.

פעילות למסיבת סוף שנה


רעיונות למסיבת סוף שנה לגיל הרך


 1. פעילות למסיבת סוף שנה ספורטיבית
  מזג האוויר בסוף השנה מתאים לפעילות בחוץ (אם כי חשוב לבחור במיקום שיש בו גם צל ונגישות למים). לילדים קטנים יש כמעט תמיד מרץ ורצון להשתולל. פעילות ספורטיבית מאפשרת להם מסגרת לבילוי משותף, מהנה וחווייתי. עם זאת, חשוב לזכור שלא כל הילדים מתחברים לכל פעילות ספורט, ויש לעתים ילדים שסובלים ממוגבלויות פיזיות. מסיבה זו, חשוב לוודא שהפעילות כוללת אפשרויות שונות ומגוונות, ולא סתם "משחק כדורגל".
  רעיונות למסיבת סוף שנה לגיל הרך


 2. פעילות למסיבת סוף שנה לגנים מבוססת תחנות משחק
  בגילי הגן ובכיתות הנמוכות, ילדים אוהבים במקרים רבים לשחק בקבוצות קטנות, יחד עם חבריהם הקרובים. מסיבת סוף שנה שתהיה מבוססת על תחנות שונות שבהן משחקים כגון דוקים, קליעה למטרה, משחקי קופסה, בועות סבון ועוד – תאפשר זאת. שימוש בתחנות רבות מאפשר גיוון, המבטיח שכל ילד וילדה ימצאו פעילויות שהם אוהבים ויתחברו אליהן.
  הפעלה למסיבת סוף שנה


 3. פעילות למסיבת סוף שנה לגנים בסגנון משחקי ענק
  אם אתם רוצים לשבור את השגרה, וללכת על רעיון מיוחד יותר, מסיבה מסוג זה יכולה להיות הפתרון עבורכם. מפעילים של מסיבות סוף שנה לגנים מחזיקים בציוד מיוחד, שמאפשר לילדים רבים להשתתף במשחקים במקביל, ומייצר חוויה ויזואלית, חושית וייחודית מאוד.
  הפעלות למסיבת סוף שנה

רעיונות למסיבת סוף שנה כיתה א

 1. פעילות למסיבת קריאה וכתיבה לכיתות א'
  אם הילדים שלכם כבר סיימו את הגן והגיעו ליסודי, אפשר לחשוב על פעילות ייחודית שתתבסס על החוויה המרכזית במהלך השנה שחלפה – לימוד הקריאה והכתיבה. מפעילים של מסיבות סוף שנה לכיתות א' יכולים לארגן מסיבה מלאה פעילויות כגון בינגו אותיות, משחקים עם אותיות ענק, הדבקת ניירות גזורים בתוך אותיות ועוד.

 2. פעילות למסיבת כישרונות לכיתות א'
  הילדים שלכם מלאי דמיון? יש להם שלל כישרונות שהם שמחים להפגין? אפשר לארגן מסיבת סיום לכיתות א', שתבוסס על הופעות של הילדים עצמם: קטעי שירה, ריקוד, אומנויות לחימה וכו'. אם רוצים לשדרג את האירוע, אפשר להזמין גם הפעלה חיצונית שמבוססת על הפעלת אלתורים, ומאפשרת לילדים וגם להורים, להשתתף בפעילות יצירתית ומצחיקה.
  פעילות סוף שנה כיתה א


 3. פעילות למסיבת משחקים של פעם לכיתה א'
  רוצים שהילדים ייהנו כמו שאתם ביליתם בעבר? רוצים ליהנות בעצמכם ולשחזר חוויות ילדות? מסיבת סוף שנה לכיתות א' ,שתהיה מבוססת על מסיבות סוף שנה שהיו נהוגות בשנות ה-80 וה-90, יכולה להיות חוויה נהדרת – עם משחקים פשוטים כגון ריצה עם ביצה על כפית בפה, חיפוש סוכריות בתוך קערות קמח, או משחקי חברה וכדור כמו "עמודו", "חיי שרה", "חמש אבנים", "שני דגלים" ועוד.

איך בוחרים פעילות למסיבת סוף שנה?

ההמלצה שלנו היא להטיל את משימת ארגון מסיבת סוף השנה לילדים על ועד הכיתה / הגן – האמון על תכנון הפעילויות הכיתתיות ועל ריכוזן.
מניסיוננו, התייעצות עם כלל הורי הכיתה, תיצור ריבוי דעות מגוון מדי.
לכן, מוטב שצוות ההורים האמון על תכנון וניהול הפעילויות הכיתתיות, יתייעץ ויקבל החלטה משותפת באשר לאופי המסיבה, בהתאם לתקציב שעומדת לרשות הכיתה, לאופי הילדים, למיקום האפשרי וכו'.
לאחר שתתקבל ההחלטה – אנו ממליצים כמובן לעדכן את שאר ההורים והילדים ולגייס את כולם לתכנון ולקיום המסיבה. שיהיה בהנאה, בהצלחה – ולחיי השנה הבאה!

הכירי את המומחית: עדי שירי היא מפעילה לאירועים שילדים אוהבים ובעלת חברת ההפעלות "שירי הפעלות". אתם מוזמנים להכיר את עדי יותר כאן - באתר שירי הפעלות

 Made with ❤ by PEOPLE
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA