שבועות הריון

שבוע 26 להריון

ויהי אור ויהי חושך

התפתחות העובר

(חודש שישי - טרימסטר שני)

בשבוע 26 של העובר מתחילים לבדוק את עליית המשקל של עוברך לפי אחוזונים, כאשר נורמלי נחשב כל מה שנמצא בטווח של 10-90%.

גם ההבדלים בין עוברים זכרים לנקביים באים לידי ביטוי במשקל.

בד"כ משקלם של העוברים הזכרים גדול יותר ונע סביב ה 900 גר' בשבוע זה ואילו של נקבות כ 860 גר' .


העצבים במערכת השמיעה של העובר מפותחים יותר והוא יכול השבוע לשמוע לא רק את קולך ורעשי חוץ חזקים,
אלא גם את בן זוגך כשאתם משוחחים יחדיו, מבעד לרעשי העיכול ופעימות הלב שלך. ייתכן כי תרגישי את העובר קופץ לשמע רעש חזק ופתאומי.
מעט אור חודר מבעד הרחם והעובר, שיתחיל השבוע או בשבוע הבא, לפקוח את עיניו יוכל להבדיל בין האור והחושך.


אם יהיה ליד הבטן אור חזק, יכול להיות שתרגישי אותו נסוג אחורה. גם הריאות שלו מתפתחות והוא שואף ונושף מעט ממי השפיר וכך מתרגל את תנועות הנשימה. העובר מבחין בשבוע זה בין טעמים וכך יכול להבחין במי השפיר בין טעם מתוק ומלוח!

 

 

שבוע 26 להריון

השינויים בגופך

 

קשה לך לישון בלילה? בשבוע 26 זה כבר מובן לחלוטין. הצרבות, התכווצויות הרגליים והבעיטות, שלא לדבר על המחשבות והחלומות שרודפות אותך, מפריעות לך להירגע ולהירדם. נסי לקחת כדור נגד צרבות ממש לפני השינה ולראות סרט נחמד בשביל לגרש את המחשבות. אפשר גם סרטונים חמודים ביו טיוב...

אם מדברים על הבעיטות- את ממש מגדלת שחקן כדורגל בפנים! לקראת סוף ההריון כמות הבעיטות תפחת, כי לעובר יהיה פחות מקום לזוז בתוך הרחם. לעת עתה יש לו מספיק מקום בשביל לרקוד בפנים.

כ-6% מההריונות מלווים ברעלת הריון, המופיע בין השליש השני לשלישי. רעלת הריון מאופיינת בלחץ דם גבוה, עליה בכמות החלבון בשתן ובצקות ברגליים. זו הסיבה שבכל ביקור אצל אחות/רופא מעקב הריון, בודקים לך את שלושת הפרמטרים הללו. הפרעות בראיה, כאב בבטן העליונה וכאבי ראש יכולים גם כן להצביע על אפשרות של רעלת הריון, אז באם את סובלת מהתסמינים הללו- התייעצי עם רופא.

 

מה לעשות השבוע?

המלצות לבן הזוג:

  • אם עוד לא הרגשת עד עכשיו את תנועות העובר, השבוע בוודאי תחוש אותם היטב אם תניח יד בעדינות על בטנה של בת זוגך כשהיא שוכבת במנוחה. אם תניח את ראשך על הבטן, תוכל לשמוע אותו שוחה להנאתו ברחם.

כך נראה שבוע 26 בתוך גופך

 

מחפשים רעיונות של שמות לבנים ולבנות?

 שמות לבנים                  שמות לבנות

רוצה לראות כיצד משתנה גופך במהלך ההריון? לחצי על הקישור והפעילי את הסרטון: קישור לסימולציה


*הערה- ההתפתחות ברחם במהלך שבועות ההריון שונה מעט אצל כל עובר. המידע הניתן כאן הינו הממוצע.לשבוע 25 חזרה לשבועות הריון לשבוע 27
תוכנת על ידי Vital - בניית אתרים